FC Barcelona nakoniec svoju skupinu F v Lige Majstrov vyhrala a do vyraďovacej časti postúpila dravým spôsobom. Denník SPORT publikoval 10 zaujímavých čísel, ktoré by mali ako hráčom, tak aj fanúšikom do ďalších bojov vliať trochu nádeje.

Messi - druhý najlepší strelec, 8 gólov

Barcelonskej desine chýba na prvé miesto len jeden presný zásah. Rebríček strelcov totiž vedie Luiz Adriano zo Šachťaru Doneck, ktorý zatiaľ nastrieľal 9 gólov. Leo Messi je však najlepším strelcom histórie Ligy Majstrov, keď súperových brankárov prekonal až 75-krát.

Najpresnejšie prihrávky

Barcelona v 6 zápasoch skompletizovala až 3 862 prihrávok, z toho svojho adresáta našlo 92% z nich.

Gerard Piqué a jeho 99% presnosť prihrávok

Piqué odohral 360 minút a len výnimočne pokazil nejakú prihrávku. Nie je však na prvom mieste. Tam trónia so 100% úspešnosťou Michael Heyden z Aderlechtu a Kostas Giannoulis z Olympiakosu. Odohrali však len 6 minút.

Messi je útočník s najviac prihrávkami

Messi počas 6 zápasov odohral 367 prihrávok. Ako útočník má aj najpresnejšie prihrávky - 87% úspešnosť.

Alves - ako obranca takmer najviac prihrávok

Pravý bek odohral až 340 prihrávok. Porazil ho jedine Giorgio Chiellini, ktorý prihral 461-krát. Talian však odohral o zápas viac.

Najvyššie držanie lopty počas zápasu

Barcelona mala v zápase s APOELom Nikózia na výjazde pri výhre 0-4 až 74% držanie lopty.

63% držanie v priemere

Na vrchole rebríčka však Blaugrana nie sú. Pep Guardiola so svojimi zverencami dokázali pre Bayern pridať 1% navyše.

Bartra ako obranca fauloval najmenej

Marc fauloval za 450 minút len jeden jediný raz. Zatiaľ je na zozname ďalších 41 mien, ktoré faulovali len jeden krát celkovo na štvrtom mieste, ak do úvahy berieme odohrané minúty.

Najfaulovanejším hráčom je Neymar

Brazílčan odohral 5 zápasov a zo zeme sa po nedovolenom ataku súpera dvíhal dokopy 21-krát, čo je 4,2 faulu na zápas.

Proti Barcelone sa rohy takmer nezahrávajú

Barcelona sa musela v 6 zápasoch brániť po rohovom kope súpera len 14-krát. Takisto je na tom aj Atlético Madrid. Na zápas je to len 2,33 rohového kopu.

MAESTROOO

33
2014-12-13 05:01:04

Neviem prečo mám taký pocit že tento rok síce nevyhráme ligu ale vyhrame Copa del Rey a Champions League !

jepnimessi

31
2014-12-13 10:10:42

10 štatistík, ktoré dávajú nádej - Najfaulovanejším hráčom je Neymar. Nadej k comu? k zraneniu?

MAESTROOO

2
2014-12-13 12:29:46

Faul - štandardka - šanca - gól - výhra ! stále nič ?

2014-12-13 12:45:57

MAESTROO myslis si ze budeme mat take vysledky ako real v minulej sezone?no ak by sa to naozaj stalo to by bolo nieco neskutocne,kedze lucho momentalne buduje novu barcu.ale ak svoju vitaznu zostavu stihne najst do marca,kedy zacina klucova cast sezony,tak sa to moze stat realitou.

leomessi14

3
2014-12-13 12:49:59

a v la lige by sme potom mali skoncit druhi.real sice vyhral champions league a copa del rey ale 3.miesto v la-lige nie je lichotive...