Prvý zápas Španielskeho superpohára Barca zvládla na výbornú. Na Sánchez Pizjuán vyhrala 2:0 a do odvety na Camp Nou si vezie veľmi pozitívny výsledok. Hodnotenia denníka Sport tomu zodpovedajú.

Bravo - 7

Spočiatku mal trochu problémy s vysokými loptami, ale neznervóznilo ho to. Využil svoje skúsenosti, aby si pomohol k čistému kontu bez toho, aby sa priveľmi zapotil.

Sergi Roberto - 7

Hral dobre a aj napriek ostrému presingu Seville sa veci snažil riešiť jednoducho. V obrane si však užil svoje, no darilo sa mu umne pomáhať aj v ofenzíve.

Piqué - 7

Ešte nie je úplne fyzicky fit. Svoju robotu v strede obrany si však každopádne zastal, v jeho teritóriu mal súper problémy. Výborne spolupracoval so spoluhráčmi.

Mascherano - 7

Sevilla mu na lopte nedovolila ani sekundu navyše, čím Argentínčana nútila sústrediť sa už od prvej minúty.

TIP | Luis Enrique: O ničom nie je rozhodnuté
TIP | Mathieu aj Iniesta so zraneniami

Mathieu - 5

Francúz odohral iba 25 minút a kvôli zraneniu musel nútene striedať. Predtým mal na svojej strane problémy.

Busquets - 7

Stále nie je na 100% pripravený, ale proti Seville to z jeho strany bolo lepšie ako v prechádzajúcich vystúpeniach. Na to, aby sa naplno ukázal, potrebuje byť fit úplne. Má však čas.

Rakitič - 7

Hráč, ktorý hrá silovo, je závislý na svojej výdrži. Chorvát sa postupne dostáva do tempa, čo je dobré. Aj v tomto zápase išiel na dno svojich síl. Ako vždy.

Iniesta - 5

Podobne ako Mathieu sa zranil v prvom polčase. Predtým sa nedokázal dostať do zápasu a spolupracovať so spoluhráčmi.

Messi – 7

Pridajte sa!

Zakaždým, keď mal loptu na kopačkách, obrana Seville nevedela čo má robiť. Bez toho, aby hral svoj najlepší futbal, bránu Sergia Rica po Suarezovi ohrozoval najviac.

Suarez - 7

Mal dve šance. Nepremenil. Nakoniec však predsa len otvoril skóre stretnutia po skvele akcii. Stáva sa pravidlom, že Uruguajčan je tým hráčom, ktorý zlomí odpor súpera.

Turan - 7

Jeho postoj v predsezóne je úplne iný v porovnaní s minulou sezónou. Stále si futbal neužíva plnými dúškami, ale každým razom hrá lepšie. Suarezovi na gól prihral veľmi efektne.

Digne - 7

Ukázal osobnosť a odhodlanosť. Zdá sa, že do tímu zapadol. Odohral veľmi dobré stretnutie.

Denis Suarez - 7

V prvom polčase nahradil Iniestu. V druhom ukázal svoju kvalitu. Pri prvom góle jeho prihrávka na Suareza za obranu mala oči. Dokázal, že má na to, aby aj v Barcelone hral v základe.

Munir - 7

Zatiaľ čo klub hľadá štvrtého útočníka, Munir strieľa góly. Do zápasu sa dostal ako náhradník a umnú prihrávku od Messiho premenil v dôležitý gól, ktorý mužstvu v odvete dodá pokoj.

Barcelonista

top komentár
65
2016-08-15 11:41:20

Akože všetci hrali na sedmičku hej? Vobec Messi a Digne a Roberto nevyčnievali hej?

Sutil

31
2016-08-15 12:05:07

Sergi hral fakt úžasne, to ako si nabehol a vystrelil bola nádhera. Riešenie situácii, technika, ochota, takto si vidal nezahraje :D

ronyy101

-2
2016-08-15 12:35:15

Ako neviem ci som pozeral iny zapas , ale Roberto hlavne v prvom polcase nebol tam kde mal byt. V dvoch situaciach ho musel zastupovat Rakitic. Zeby az tak vycnieval tak to urcite nie. V 2. polcase za o trochu zlepsil , ale z jeho vykonu vobec nie som ocareny ako väcsina z vas.

tunno

-2
2016-08-15 12:58:37

Presne tak uz ma tu a tým Robertom seru. Nebol zlý ale robiť zneho Motm je mimo, v kombináciách prihrával messimu slusne speky