Barcelona suverénne zdolala Real Madrid 3:0 po góloch Dembélého, Fermina Lópeza a Ferrana Torresa. Christensen a Gündoğan ukončili zápas predčasne so zdravotnými problémami. Real Madrid premárnil viacero príležitostí, Vinícius nevyužil jedenástku.

Barcelona začala prípravu na sezónu prehrou s Arsenalom Londýn. Xaviho zverenci svojou úrovňou prípravy za súperom evidentne zaostávali a v druhom polčase nedokázali účinne konkurovať. Pred El Clásicom sa tréneri rozhodli neexperimentovať a stavili na veľmi silnú jedenástku. Barcelona nastúpila v zostave so štyrmi stredopoliarmi, ktorú tvorili Oriol Romeu, Frenkie, Pedri a Gündoğan. V obrane sa Xavi rozhodol pre svoju najlepšiu zostavu z minulej sezóny s Baldém na ľavej strane obrany a Christensenom, Araújom a Koundém. V útočnej formácii mal medzitým Lewandowskeho podporovať Dembélé.

Real od začiatku tlačil Barcelonu vysoko a snažil sa jej sťažiť rozohrávanie akcií od bránky. Už vo štvrtej minúte to však mohlo byť 1:0 pre Xaviho zverencov, ale lopta po strele Oriola Romeua padla na brvno. Real Madrid mohol ťažiť zo zlého spracovania lopty Ter Stegenom, ale Barcelona sa napokon dokázala z komplikácií vymotať. Na druhej strane Bellingham nevyužil dobrú kolmú prihrávku a dlho si pripravoval loptu na strelu. Napokon v 14. minúte Pedri zahral skvelú prihrávku na Dembélého a ten presne trafil k vzdialenejšej žrdi a prekonal Courtoisa. Chvíľu po obnovení hry mal Balde možnosť vystreliť, ale bol zablokovaný.

V 19. minúte zahral Ronald Araujo vo vlastnom pokutovom území jasne rukou a rozhodca nariadil jedenástku. K lopte sa postavil Vinícius a veľmi tvrdo vypálil, no trafil brvno! V 26. minúte Pedri dobre rozohral akciu s Dembélém, ale po centrovanej lopte od Francúza sa k nej nikto nedostal. O chvíľu neskôr musel ihrisko opustiť Christensen, ktorého nahradil Eric García. Real bol blízko k vyrovnaniu v 32. minúte, keď Ter Stegen skvele zneškodnil Rodriho strelu z priameho kopu. Medzi 34. a 40. minútou sa fanúšikovia Barcelony triasli. Najprv sa po strete s Camavingom dlho nezodvihol z trávnika Araujo a potom stáli v ceste vyrovnaniu konštrukcia brány a obetavý zákrok obrancov.

V 41. minúte mal výbornú príležitosť Dembélé, ale trafil priamo do Courtoisa. Medzitým si vysoká intenzita stretnutia vybrala svoju daň v radoch Barcelony. V 42. minúte opustil ihrisko Gündoğan a na trávnik sa dostal Sergi Roberto. V závere opäť odviedol dobrú prácu Ter Stegen a hráči Realu sa čoraz častejšie dohadovali s rozhodcom. Rozhodca však tlaku nepodľahol a Xaviho zverenci si napriek personálnym stratám udržali do prestávky mierny náskok.

II. polčas

Do druhého polčasu nastúpili oba tímy v rovnakých zostavách, v akých odohrali prvých 45 minút. V 52. minúte vypálil spoza pokutového územia Vinícius, ale Ter Stegen loptu bez problémov chytil. Vzápätí Ronald Araujo hlavičkoval, ale tiež príliš ľahko na to, aby prekvapil brankára. V 61. minúte udrel Dembélé a Courtois s istotou zasiahol. Real mal problémy s kombinačnou hrou, a tak sa v 62. minúte Tchouaméni rozhodol pre strelu z diaľky a Ter Stegena od inkasovaného gólu zachránilo brvno. Medzitým z ihriska odišli Pedri a Dembélé, ktorých nahradili Fermín López a Raphinha.

Tréneri oboch tímov urobili ďalšie zmeny a Real pokračoval v útokoch. Koundé odviedol veľmi dobrú prácu, keď zneškodnil Viníciusa aj Rodryga, kedykoľvek sa ocitli v jeho priestore. V 83. minúte Vinícius ľahko obišiel Desta a mieril k vzdialenejšej žrdi, našťastie mierne mimo. Barcelona odpovedala v 85. minúte. Po rýchlom odraze dostal Fermín López loptu pred pokutovým územím a trafil parádne! Real sa však nevzdával. Opäť sa predviedol Vinícius, ktorý vysmial Desta a z ostrého uhla trafil brvno. V odpovedi sa Fermín López predviedol druhýkrát. Mladý záložník výborne prihral Ferranovi Torresovi a ten z voleja prekonal Courtoisa a poslal loptu do prázdnej brány! Los Blancos ešte zahrávali rohový kop, ale nepodarilo sa im streliť ani jeden gól. Barcelona v druhom zápase pred sezónou suverénne zdolala Real Madrid. Skvelý výkon podal 20-ročný Fermín López, ktorý strelil krásny gól a pridal rovnako krásnu asistenciu. Treba však povedať, že Xaviho zverenci mali dosť šťastia, keďže madridský tím mal streliť aspoň jeden gól.

Góly

15' Dembélé, 85' Fermin Lopez, 90'+ Ferran Torres

Žlté karty

41' De Jong, 62' Jules Koundé, 71' Romeu - 25' Tchouaméni, 34' Camavinga, 45'+ Carvajal, 81' Alaba

Zostavy

FC Barcelona: Ter Stegen, Balde (76' Dest), Christensen (29' Eric García), Araujo (77' Abde), Koundé, Oriol Romeu (76' Ferran Torres), Frenkie de Jong (77' Marcos Alonso), Gündoğan (42' Sergi Roberto), Pedri (66' Fermín López), Dembélé (66' Raphinha) a Lewandowski (76' Ansu Fati).

Real Madrid: Courtois, Mendy (45' Fran García), Alaba, Militão, Carvajal, Tchouaméni, Camavinga (58' Modrić), Valverde (58' Kroos), Bellingham (73' Joselu), Rodrygo (83' Brahim Díaz) a Vinícius Jr.

Lewandowski | 6.8

29' García | 6.9
42' Sergi Roberto | 6.7
66' Raphinha | 6.6
66' Fermin Lopez | 8
76' Dest | 6.5
76' Marcos Alonso | 6.7
76' Ez Abde | 6.5
76' Ferran Torres | 7.6