Barca uspela na pôde Ajaxu a po dvoch góloch Messiho zvíťazila 2-0. Postupujúci zo skupiny sú tak jasní a vo zvyšných kolách sa už iba rozhodne, či z prvého miesta pstúpi PSG alebo Barca.

1.polčas

Barca už po štyroch minútach hry dokázal dostať loptu do siete Ajaxu, keď Jordi Alba prihrával Neymarovi. Gól však neplatil kvôli ofsajdu.

Zápas bol od začiatku pomerne vyrovnaný. Domáci sa nebáli hrať a aj preto bolo držanie lopty vyrovnané.

Hra sa odohrávala najmä v strede ihriska, odkiaľ sa obe mužstvá snažili presadiť. Šancí však bolo minimum.

V 27.minúte Ajax zatlačil Barcu pred jej vlastné pokutové územie až sa k strele dostal Klaasen. Jeho strelu však Ter Stegen dokázal vyraziť.

V 31.minúte vysunul na druhej strane Messi presne Jordiho Albu. Aj teraz však zasiahl výborne brankár.

V 35.minúte bol Neymar faulovaný tesne pred šestnástkou a Barca dostala možnosť kopať priamy kop z veľmi dobrej pozície. Messi z priameho kopu gól nedal, ale po odrazenej lopte sa Katalánci dostali k lopte a po výraznom tlaku dostal Messi hlavičkou loptu do siete.

2.polčas

V druhom polčase sa aj naďalej hrala pomerné otvorená partia. Ani jedno mužstvo sa nesústreďovalo výhradne na defenzívu a mohli sme tak byť svedkami rýchlych prechodom do útoku z jednej aj druhej strany.

V 59.minúte mala Barca obrovskú šancu, keď Messi poslal Suareza do samostatného nájazdu. Luis však sám pred Cillesenom zlyhal. Následná Messiho dorážka letela tesne mimo.

V 67.minúte mohli domáci vyrovnať, keď po presnom centri hlavičkoval tesne vedľa Milik.

V 71.minúte fauloval Veltman prenikajúceho Messi, čím si vyslúžil druhú žltú kartu a putoval tak pod sprchy. Barca tak hrala v početnej výhode.

Pár minút nato Barca prvýkrát striedalo. Neymara nahradil Pedro.

V 76.minúte Barca opäť udrela. Messi si výborne vymenil loptu práve so striedajúcim Pedrom a tesne pred brankárom zasunul loptu do siete.

V 80.minúte sa striedalo druhýkrát. Hraciu plochu opustil Rakitić a na jeho miesto prišiel Rafinha. Krátko na to sa striedalo aj do tretice. Alvesa vymenil Adriano.

Zápas sa už iba dohrával. Barca držala loptu na svojich kopačkách a Ajax už do ničoho nepustila.

Zostavy

Ajax: Cillesen - Van Rhijn, Veltman, Moisander, Boilesen - Klaasen, Serero, Andersen - El Ghazi, Sigthorson, Schone

FC Barcelona: Ter Stegen - Alves, Mascherano, Bartra, Alba - Rakitič, Sergio, Xavi - Neymar, Messi, Suárez