Ufffff. Aj keď nie úplne vhodný začiatok, no znova. Ufffff! Zápas Barcy proti Atléticu mal v sebe všetko. Náboj, emócie, góly, krásne futbalové momenty, jednoducho všetko. Aj napriek slabému prvému polčasu dokázala Barca zápas otočiť! V prvom polčase Fernando Torres šikovne otvoril skóre zápasu, nakoniec to však pre Kataláncov dopadlo dobre, no nie ideálne.

Červená: Prvý polčas

Z prvého dejstva sa snáď nedá vypichnúť žiadne pozitívum. Barca sa zdala byť už od začiatku stretnutia bezradná, chýbali prekvapivé momenty, no najmä presnosť. Domáci si síce dokázali vytvoriť niekoľko šancí či pološancí, no Oblak sa príliš nezapotil. Zápas pre Barcu zachránil paradoxne hráč Atlética. Samotný autor prvého zásahu, Fernando Torres, ktorý sa nechal za 2 veľmi rýchlo po sebe idúce žlté karty vylúčiť. Barce to príliš nepomoholo, v prvom polčase nevymyslela nič ani proti desiatim mužom, culés môžu byť radi, že každý jeden zápas končí až po 90. minútach.

Oranžová: Výsledok

Síce výhra, no Atleti dalo vonku gól a doma budú zverenci Diega Simeoneho ešte o chlp nepríjemnejší. Výsledok nie je ani dobrý, ani zlý, je oranžový. K postupu tak výrazne nevykročil ani jeden z dvoch tímov, bližšie k nemu však je matematicky Barca. Futbal však občas nemá logiku a už o týždeň tento náskok Barcelone nemusí stačiť. Neúprosné pravidlá Champions League jasne ukazujú, že Atleti stačí doma dať jeden jediný gól a neinkasovať. Obrana Los Colchoneros je skutočne famózna, no nedostať proti Barcelone gól bude veľmi ťažká úloha.

Zelená: Striedania Luisa Enriqueho

Za striedania dávame Luchovi palec hore. Nasadenie Rafinhu a Sergia Roberta jednoznačne zápasu pomohlo, tréner Barcy sa nebál zariskovať a poučil sa z víkendového zápasu, keď šiel príliš na istotu a jediné striedanie, ktoré spravil, nakoniec úplne zlomilo zápas. Výborná správa pre FCB je určite i to, že môže do zvyšku sezóny rátať s Rafinhom, ktorý pred svojim zranením hral s veľkou chuťou. O obrovskom prínose Sergiho Roberta túto sezónu snáď už ani netreba hovoriť, Arda hre tak isto pomohol, podržal loptu a snažil sa niečo vymyslieť.

zdroj a foto: forcabarca.sk

fantomas

top komentár
57
2016-04-05 23:21:18

Napriek tomu, že neviem, čo sa dialo v šatni cez polčas, by som dal zelenú za Luchove nabudenie tímu do druhého polčasu.
Úprimne, teším sa na nejaké prípadné pikošky zo zákulisia, čo sa cez polčas dialo..

fantomas

19
2016-04-05 23:21:46

*zelenú Luchovi za jeho nabudenie tímu...

okbor

30
2016-04-05 23:26:18

Ťažký zápas. A dobré je, že sa nikto nezranil.

Leon249

12
2016-04-05 23:28:40

oookej. cez vikend musíme odohrst dobry zapas a tak sa dobre naladit na ihriskách supera na atm.. vsade sa hovori jaku maju uuzasnu obranu ale ja si myslim ze ak si ich rozhadzeme ako dnes v 2. polcase tak su prekonatelni . Verim ze chalani do toho daju vsetko a atletico vyradia . mame na nich, dokonca si dovolim povedat ze sme vyssi level .
Dnes sme museli dorovnavat , dufajme ze nabuduci tyzden budeme daleko pred nimi a dokazeme strelit gol ako prvi

Visca el Barca!!!

MiskoTM

8
2016-04-05 23:38:10

si myslim ze ten výsledok je dobry, pred zapasom by som nebral výsledok 2:1 ale vzhladom na priebeh zapasu som ja osobne spokojny a v odvete by sme to mali vzladnut neverim ze nedame aspon jeden golik :)

2016-04-05 23:48:53

Inak, aj Bayern vs Benfica celkom zaujímavo. 1:0 doma? Uvidíme čo "vysrstia" zajtra ostatní. Však, nech je to napínavé, no nie?