Barcelona začala zápas držaním lopty, ale bez obrany. Tá zrejme už večeria pri štedrovečernom stole, keďže pri oboch góloch nebolo pri strelcovi obrancov naširoko ďaleko. Pri rohovom kope sa dokonca ani jeden hráč neunúval vyskočiť zo zeme a tak Getafe už v 14. minúte viedlo dvojgólovým rozdielom. V 34. minúte však Pedra výborne našiel Cesc a ten preloboval brankára domácich. Znížené, 2-1! Barcelona sa ani naďalej nevzdáva. Pedro vyrovnáva... no a ten, kto si myslel, že sa do konca polčasu už stav nezmení, tak sa mýlil! Pedro dokonale otáča skóre, Barca vedie 2-3, Pedrito a jeho hattrick!

10' Escudero 1-0

14‘ Lopez 2-0

34‘ Pedro 2-1

41‘ Pedro 2-2

42‘ Pedro 2-3

Druhý polčas sa výkon Barcelony v globále určite zlepšil. Getafe však stále hrozilo, a tak bolo treba čo najskôr pridať poisťujúci gól. To sa podarilo až v 68. minúte, keď sa zdalo, že protiútok hostí zbytočne zbytočne zbrzdil Cesc, no napokon práve menovaný hráč dokázal z voleja skórovať už šiestykrát v sezóne. Cesc, 2-4! O 4 minúty neskôr to však bolo už o tri góly. Nariadený pokutový kop premenil opäť Cesc.