vs. Murcia
o 0d 10h 5min
ČLÁNOK
článok

Bez stresu, no i plánu B

20:42, 27. 12. 2016, Taylor KLUB

Momentálne končiaca sa sezóna je pre Luisa Enriqueho poslednou, počas ktorej má ešte v Barcelone platný kontrakt. To, že zatiaľ Barca a ani samotný tréner nedali jasne najavo, čo sa bude diať po nej, dáva priestor samozrejme najmä špekuláciám. Mundo Deportivo tvrdí, že tu nie je ani z jednej strany tlak či riešenie plánu B.

Rodák z Astúrie je pokojný, rovnako však aj klub. Ten pred istou dobou rešpektoval jeho rozhodnutie, ktoré znelo tak, že sa rozhodne až ku koncu tejto sezóny, nevyvíja tak naňho žiaden tlak a nerieši ani plán B. Rodák z Gijónu ale pred niekoľkými dňami v rozhovore povedal, že si prácu v Barcelone užíva a vie, že ak nebude trénovať tu, tak nikde.

Byť trénerom Barcy je prácou na plný úväzok a to si uvedomuje aj Luis Enrique. Sám tiež tvrdí, že pracujete 24 hodín denne s veľkou intenzitou, pričom sa môže stať hocičo. Práve to sa zdá byť ale jediný dôvod váhania trénera, sezónu chce bilancovať až vtedy, keď sa dosiahne prvý vážny krok k jej úspešnému koncu. Skôr ako v marci to tak pravdepodobne nebude, dôležitý bude dvojzápas s PSG.

Jasná je zatiaľ jedna vec – direktíva i sekretariát klubu sa zhodujú na tom, že nebudú žiadnemu potencionálnemu kandidátovi volať či sa s ním stretávať o jeho možnej budúcnosti v Barcelone. Robert Fernández a iní predstavitelia klubu veria v profesionalitu a sú presvedčení o tom, že sa táto téma vyrieši sama, ak sa jej dá dostatok času. V momente, ak by ale prišla negatívna odpoveď Lucha, prídu na rad rozhovory o alternatívach.

Situácia, ktorú momentálne vidíme, nie je vôbec unikátna. Rovnako to vyzeralo aj za Guardiolu v roku 2012. Barca naňho čakala, Guardiola sa zas nechal na tlačovke vytočiť od novinára a povedal mu, aby s tým už prestal a nepýtal sa ho dokola to isté. Dôvodom bola následne únava, práve kvôli nej totiž Katalánsko na konci sezóny Pep opustil.

zdroj: mundodeportivo.com
foto: mundodeportivo.com archív

© 2010, Autorské práva ForcaBarca.sk. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu je výslovne zakázané.
Diskusia
21:11 27.12.2016 ∙ Mascherano
- 7 +

Zaujímavé

21:30 27.12.2016 ∙ Bramir
- 15 +

lepsieho trenera urcite teraz nezozenieme pozna to dokonale je byvaly uspesny hra neni co riesi jednoznacne Lucho este par sezon aspon.

Ak chceš pridať komentár musíš sa registrovať
Alebo môžeš použiť Facebook login