vs. Murcia
o 1d 9h 44min
ČLÁNOK
článok

Borbalán vraj pripustil svoje chyby

15:13, 7. 1. 2017, Taylor ŠPEKULÁCIE

Fernándezovi Borbalánovi sa v nedávnom zápase Copa del Rey podarilo to, čo len tak hocikto nedokáže – po jasných záležitostiach, kedy hráči Bilbaa faulovali, trestal radšej hráčov Barcy. Za protesty rozdal v prvom dejste 3 karty, a to sa hráčom katalánskeho veľkoklubu vonkoncom nepáčilo.

Frustrácia bola skutočne obrovská, na konci prvého polčasu mali karty už Iniesta, Busquets i Alba, no najviac zo všetkých sa čertil Leo Messi, u ktorého bolo už na pohľad jasné, že má veľmi vážny problém s tým, ako rozhodca zápas vedie. Messiho dokonca musel od rozhodcu držať ďalej delegát klubu Carlos Naval, inak sa až zdalo, že by to mohlo skončiť veľmi nepríjemne.

Argentínčan ale nebol jediný, kto sa sťažoval. V útrobách štadióna nastala medzi hráčmi FCB a rozhodcami konfrontácia, tentoraz však už bez kamier či médií. Hneď niekoľko Blaugranas sa rozhodlo ho vyhľadať a položiť mu niekoľko otázok na telo ohľadom penalty, ktorú neodpískal Neymarovi po faule Etxeitu. Rovnako sa hráčom zdala byť absolútne neprípustná agresia Aduriza, ktorý uštedril Umtitimu poriadnu ranu do hrtanu a ten sa niekoľko sekúnd zvíjal na zemi v agónii.

Borbalán tento zápas skutočne nezvládol, to je jasné. Na celej situácii je ale najhoršie to, že ani on sám neudržal nervy na uzde a miesto razantného zatrhnutia diskusií, ktoré by pri istote svojho rozhodcovského kumštu mal bez mihnutia oka odmietať, radšej ihneď vyťahoval karty, a to aj pre kapitána.

Protesty boli natoľko intenzívne, že po chvíli to vraj rozhodcovi z Andalúzie začalo dochádzať a tušil, že spravil chybu. Podľa prítomných dokonca nechal hráčov Barcy, aby mu to dali takpovediac ´vyžrať´, čo si uvedomoval aj počas druhého dejstva. Riešil to svojsky, vylúčil dvojicu hráčovi Athletic, čo dalo opäť iba priestor na polemiku. Výsledok sa už nezmení, no čo sa zmeniť môže, je prístup arbitrov v Španielsku, o ktorých sa vie, že posledné roky patria k tým vôbec najslabším medzi európskou elitou.


Dá sa toto vôbec spochybniť?

zdroj: mundodeportivo.com
foto: mundodeportivo.com as.com
video: youtube.com

© 2010, Autorské práva ForcaBarca.sk. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu je výslovne zakázané.
Diskusia
15:27 7.1.2017 ∙ Fluxor
- 12 +

To je sice krásné, že si je pripustil, ale to ani nemůže být jinak když se podívá na záznam.. Co bych rád viděl je stopka pro toho šaška minimálně dokonce sezóny, resp. přezazení do nižších lig, za to z těch nižších vytáhnout nadějné mladé do ligy první. Takto to funguje v hokeji v plno jiných sportech, proč to nemůže fungovat ve spanelskem fotbale?? Vzdyt borci jako gomez, borbalan, lahoz.. ti měli už tolik podělaných zápasů, že je to k smíchu

15:59 7.1.2017 ∙ singo1
- 6 +

Podla fanusikov bieleho tragedu to bola simulacia

16:04 7.1.2017 ∙ Vladinko
- 6 +

Ak by kazdy dostával stopku po nepodarenom zápase tak do mesiaca nemá v la lige kto piskat :D
Proste to je tak, su obdobua keď sa pripiskne proti barce, potom sú obdobia ked sa pripiskne v jej prospech..A počítať to je úplne zbytočné,l ebo ti rozhodcovia su proste slabí a to či urobí chybu pre fcb alebo proti nej je iba o náhode.. Veď napr sociedadu zobral proti fcb rozhodca víťazstvo..

16:32 7.1.2017 ∙ petrarcha
- -2 +

Samozrejme mas pravdu, proti nikomu sa tendencne nepiska, ale pokial sa aj Pique vyjadruje na adresu rozhodcov, nemozes cakat ze ho fanusikovia slabsej povahy nebudu nasledovat.

18:04 7.1.2017 ∙ bruno1
- 5 +

Proti sociedadu sme sice mali prehrat ale kolo pred tym nam neuznali regulerny gol a kvoli tomu sme len remizovali. Tak si to spocitajme - s chybami rozhodcov su to dve remizy cize 2 body, bez chyb rozhodcov by to bola vyhra a prehra cize 3 body. Kto je teda poskodeny?

20:23 7.1.2017 ∙ Vladinko
- -4 +

Veď ale o tom pisem prave, ze nemá zmysel to počítať, je jasné ze vždy z toho vyjde niekto poškodený, lenže ono aj to šťastie sa často prikloní na stranu toho kto si to zaslúži..rma by bol v tejto časti sezóny prvý aj keby rozhodcovia nechybovali, treba sa zamerať na vlastné výkony a snažiť sa zlepšiť to, čo sa da ovplyvniť- teda svoje výkony..výkony rozhodcov neovplyvnis..

20:24 7.1.2017 ∙ Vladinko
- -2 +

A ak sa na to budú hráči pozerať iba tak, že za všetko môže rozhodca a neuvedomia si, že napr včera tomu zlému výsledku pomohli neuveriteľne aj oni sami tak to nebude dobre..Lebo povedzme si úprimne, napr. presilovka o dvoch by sa predsalen mala využiť lepsie..

19:35 7.1.2017 ∙ 123456
- 2 +

Zaujimavé že naši biely ko.... kontakt na Naymara nevideli.
Keby na mieste Neymara bol buznaldo tak je to čistá (11) To je tutovka. A potom naši biely ko.... píšu že tu plačeme. Ja len nechápem prečo si ten kontakt nechcú pozrieť. Bola to jasná (11) .
Ináč všetkých bielych ko..... čo sem chodia pozdravujem. Chlapci toto je ten váš fér pohľad na futbal ? Pérez otvára nový gay bar a potrebuje účasť. Tak sa treba ponáhlať. A už tam treba zostať.

23:09 7.1.2017 ∙ Lebomedved
- -8 +

Chlapci, chlapci. Trochu objektivity by nezaškodilo. Prečo hneď urážať toho, kto s Vami nesúhlasí a má iný názor. Aj keď je to fanúšik Vášho úhlavného nepriateľa. Nikde inde som sa s takouto nenávisťou nestretol. Dokonca ani na stránkach Vami nenavideneho Realu. Preboha veď je to len futbal....Prečo to tak prežívať a hned nadávat a urážať. Chodím si sem prečítať novinky o dobrom mančafte, ale diskusiu sa bojím čítať. ... mne to pripadá, akoby mnoho diskutujúcich ešte chodilo na ZDŠku (podľa vyjadrovania a pravopisu). Diskutujte vecne a objektivne. Zastávajte sa svojho mužstva, ale objektívne a bez urážky oponentov. Držte sa heslom "keď neide O život, ide o hovno". Peace.....

00:07 8.1.2017 ∙ plcd
- 7 +

Pozri sa netvrdím,ako ty že si sa s takou nenávisťou nestretol.Ja som starší ako ty ale nechodím urážať na stránku realu,ako ty tvrdíš nami nenávideného Realu.Ale preto,že admini neriešia takéto komenty zo strany fans realu,tak táto stránku skončí bez normálnych fanúšikov Barce,ostanete tu len vy fans realu,ktorí tu chodia len alen klamať a ovplyvňovať diskusiu.Dúfam,že zatajíš ako aj väčšina týchto idiotov,komu fandíš.

07:49 8.1.2017 ∙ Lebomedved
- -7 +

No oveľa starší nie si. A ak máš skutočne ten vek, ktorý uvádzaš, tak už musíš byť nad vecou. Ale asi ten vek nemas, pretože už zase hned nadávaš (...Ako aj väčšina týchto idiotov). Ak chceš vedieť, tak mojimi klubmi sú Manchester United a Bayern Mnichov. Ale keďže mám rád pekný futbal, tak si pozriem aj španielsku ligu a v něj hlavně Barcelonu a Real. Ale ani za jedného sa biť nebudem.

08:00 8.1.2017 ∙ Lebomedved
- -8 +

Pokiaľ som zaregistroval tak z fans Realu sem chodí Rick, Pravda a ešte niektorí, ale z ich komentárov som málokedy postrehol urážky. Sorry, ale skus si prejsť diskusie A najdi mi, kde niekomu nadávajú do idiotov, ko. ..a podobne. A chodím aj na stránku Realu, ale tam som toto videl v oveľa menšej miere ako tu. Vy hned do všetkého zapletiete Real.

08:03 8.1.2017 ∙ Lebomedved
- -8 +

Registrujem, že si niekedy niekto do Vás rypne, ale dá sa na to reagovat aj bez urážania osobnosti a najlepsie tak, že na to nebudete reagovat vôbec. Právě toto bude najlepšou zbraňou na prípadných provokatérov!

12:54 9.1.2017 ∙ 123456
- 1 +

Každý reaguje po svojom pán učiteľ. Nečítaj a nebude ťa to trápiť

01:11 8.1.2017 ∙ 123456
- 5 +

Prečítaj si všetko, niekoľko mesiacov dozadu a potom hovor.

07:42 8.1.2017 ∙ Lebomedved
- -6 +

No zrovna Ty máš co hovoriť. Tvoje jedovaté komentare a nadávky som si hneď všimol. Ale nechám to tak a nebudem nic komentovat, lebo to nema význam. Prečítam si články a do diskusie sa radšej nepozrel.

07:42 8.1.2017 ∙ Lebomedved
- -5 +

nepozriem. ...

09:55 8.1.2017 ∙ plcd
- 6 +

A už na týmto si sa prezradil-na fakty sa nepozrieš a ideš tu vypisovať.Po novom roku ste mali asi za úlohu(v manuále)zmeniť nicky.Pribudli tu mimo teba aj noví trollovia Xano,Kjed a podobní exoti.Ty si bol predtým ktorý-honimír,galacticos,soyferinho,sergio ramos alebo kto?

10:32 8.1.2017 ∙ Lebomedved
- -6 +

Kamarát si vedľa ako tá jedľa.... Akože to, čo píšu Bruno1, 123456 a podobni sú fakty? Nedaj sa vysmiať. Priamo v článkoch sú fakty, ale v diskusii sa prejavuje postoj diskutujúceho, ktorý má často krát daleko od faktov. A nick som si nemenil a ešte raz hovorím, že neonanujem ani nad Realom ani nad Barcelonou a keby sa na ich hru nedalo pozerať, tak sú mi ukradnuti. Sranda je len čítať diskusie na Ich strankach ☺

10:40 8.1.2017 ∙ Lebomedved
- -7 +

A keby si mal tie roky, ktoré si uvádzaš, tak musíš so mnou súhlasiť a neprežívať to tak emocionálne. A ak si šikovný, vieš si zistiť z akej IP adresy píšu Tebou menované nicky a z akej ja. Calm down and be happy....

12:01 8.1.2017 ∙ plcd
- 5 +

Nie sme kamaráti a k čomu by bolo zisťovanie tvojej Ip adresy,zbytočné zabitie času.Vám ak sa niečo vyvráti,tak sa tvárite,že to nevidíte a trolujete na inom článku.Neviem,čo za problém máš z mojím vekom,ale myslenie máš horšie ako môj 15 ročný vnuk.Skôr ty si oprav to číslo zhruba na tých 17(čo je asi bližšie skutočnosti).A ty si šťastný,že tu môžeš inkognito trollovať?

12:39 8.1.2017 ∙ Lebomedved
- -5 +

Si borec, ja na Tvojom mieste si zriadim detektívnu kanceláriu. To ako rýchlo si ma odhalil nemá chybu.....
Ináč gramaticky správne sa píše "s mojim"

13:05 8.1.2017 ∙ plcd
- 4 +

Aspoň niečo si cez prázdniny nezabudol.Ja som sa to učil pred 50 rokmi,tak sa stane,že niekedy sa nájde nejaká chyba.Uč sa čítať s porozumením-nechcem ti nič dokazovať písal som,že to nikam nevedie a buď taký dobrý a choď sa učiť zajtra ideš do školičky.Neodpisuj mi tebe je ťažko niečo vysvetľovať,ak to pochopiť nevieš,či skôr nechceš.

14:13 8.1.2017 ∙ Lebomedved
- -4 +

No vidíš, opäť si dokázal, že nevieš diskutovať bez emócií a bez znevažovania svojho oponenta. Ale nechám to tak a končím s Tebou a dam Ti zadarmo řadu na zaver: neber ten futbal tak vážne, lebo sa nedožiješ dôchodku.

15:02 8.1.2017 ∙ plcd
- 4 +

Máš smolu chlapec,ja už som na dôchodku.A ináč choď sa učiť lebo máš v dvoch slovách dve chyby"řadu na zaver"A keď sa podarí nejako dokončiť tú školu,tak choď makať,nech máme na dôchodky.

15:27 8.1.2017 ∙ Lebomedved
- -5 +

Vojak alebo policajt. Už chápem.....

13:01 9.1.2017 ∙ 123456
- 1 +

Lebomedved - prečo tu robíš školenie keď nemá o to nikto záujem ? Chcem ťa poprosiť nemôžeš napísať ako sa mám správať ? A potom už skonči.

20:48 10.1.2017 ∙ Lebomedved
- -1 +

Stačí normálne, ako slušne vychovaný človek. Ale to sa Teba bohužiaľ netýka. ...

20:50 10.1.2017 ∙ Lebomedved
- -1 +

A poslúchnem Ťa a na Teba už reagovať nebudem, nemá to zmysel, ale to Ty nemôžeš pochopiť.

11:10 8.1.2017 ∙ cantres
- -7 +

kurzové sázení, velmi spolehlivé informace :
http://ventese.blogspot.cz

Ak chceš pridať komentár musíš sa registrovať
Alebo môžeš použiť Facebook login