vs. Málaga CF
o 1d 17h 9min
ČLÁNOK
článok

Luis Enrique: Musíme sa zlepšiť

17:41, 10. 1. 2017, Taylor ROZHOVORY

Zajtra čaká na Barcu domáci duel Copa del Rey, kde sa zverenci stretnú s Athleticom Bilbao. Hráči Ernesta Valverdeho dokázali na svojej domácej pôde Barcu poraziť, no do Katalánska prichádzajú so zradným výsledkom.

Lucho vie, že zajtra musí Barca jednoducho vyhrať. Priestor na chyby nie je, nejde však iba o výsledok, ale tiež o predvedenú hru. Novinári opäť položili svoje otázky a tréner z Astúrie sa snažil ich zodpovedať.

Hra na San Mamés

"Je jasné, že zo San Mamés sme si priniesli nepriaznivý výsledok, no dôležité je, že sme vsietili gól a môžeme teraz čeliť odvete. Je to iné ako v lige. Prišli však 2 zlé výsledky a chceme, nech sa to zmení."

Villarreal

"Je to krásny šport. Pozeral som si štatistiky zo zápasu s Villarrealom a je fantastické, aké čísla sme dosiahli proti súperovi takejto úrovne. Neznamená to však to, že poľavíme."

Athletic

"Určite budú dobre dostupovať, to je pre nich charakteristické. Väčšinu zápasov proti Bilbau hráme dobre. Vždy, keď hráme proti nim, sme ale pod veľkým tlakom."

Ocenenie ´The Best´, absencia Messiho

"Ako tréner môžem iba podporiť jeho rozhodnutie. Dôležitejší je však šport, ktorý v tomto momente prevážil nad ostatnými vecami."

Piqué

"Nebudem ho súdiť. Zbožňujem ho ako hráča i osobu."

Polemika ohľadom rozhodcov

"Staviam sa k tomu rovnako ako celé mužstvo. Je ľahké plakať, no treba hľadať športové východiská, ktoré považujem ja za vhodné."

Copa del Rey

"Sme pod tlakom kvôli vyraďovacej fáze. V prvom zápase sme boli prakticky od začiatku v nevýhode, prehrávali sme. Nič iné nám nezostávalo a museli sme útočiť. Verím, že zajtra nás pri tom podporia aj fanúšikovia."

Piqué a rozhodcovia

"S Gerardom komunikujem veľa. Je to jeho osobný názor, treba však byť nad vecou. Treba hľadať riešenia, ktoré prospejú futbalu. Riešenia, ktoré prospejú rozhodcom a futbalovému predstaveniu."

Dôsledky možného vyradenia

"Momentálne sa treba sústrediť na prítomnosť a to, že stále máme zápas proti Athletic."

Dynamika tímu

"Čo by nám momentálne ozaj pomohlo, je výhra. V posledných zápasoch sme si ich zaslúžili viac ako naši rivali."

Nutnosť udržania si nervov kvôli zlým rozhodnutiam rozhodcov

"Je to ťažké, no naša snaha je nepopierateľná."

Čo treba robiť, aby Barca postúpila?

"Musíme sa zlepšiť. Analyzovali sme naše predošlé chyby, musíme byť dôslední a efektívni. Taktiež musíme zlepšiť mieru našich únikov a byť viac priamočiari."

Čo zabudnutí hráči?

"Keď prichádzajú noví hráči, zmena je veľká. Každý chce hrať v základnej zostave, ja však mám 22 výborných hráčov. Nesťažujem sa. Som optimista."

Slová Cristiana Ronalda

"Mám šťastie, televíziu som nevidel už týždeň."

zdroj: mundodeportivo.com
foto: mundodeportivo.com goal.com

© 2010, Autorské práva ForcaBarca.sk. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu je výslovne zakázané.
Diskusia
17:54 10.1.2017 ∙ Palyop
- 7 +

ja som takysto optymista verim že už sa konečne chytime a začneme poriadne hrať lebo toto je už da sa povedať za 5 minut 12 a aj keby že nam tato sezona nevide aj tak som verny svojmu milovanemu klubu nemožeme predsa každy rok ziskavať treble alebo double Visla el Barca poďme chlapci!!!

18:07 10.1.2017 ∙ Marian
- 8 +

Čo sa týka odvety, očakávam, že bez problémov vyhráme. Takisto očakávam, že naša obrana opäť inkasuje aspoň gól. Takže potrebujeme minimálne 3 góly vsietiť, aby to bolo na postup. Forca!

18:25 10.1.2017 ∙ messisko
- 6 +

A ja verím že nebude žiadne predlženie a ani penalty.

18:32 10.1.2017 ∙ BoixosNois
- 9 +

Snad nikdo nic nepodcení a konečně nastartujem megašňůru výher. VISCA EL BARCA !!!!!

18:47 10.1.2017 ∙ 123456
- 11 +

Athleticom Bilbao bol a bude vždy súper ktorý to na nás vie . Preto to bude zložité . Sila a kvalita u nás je. Treba začať s rešpektom ,dobre takticky a na 120% a potom bez problému ideme ďalej. Vždy som Barce veril a vždy budem .

19:17 10.1.2017 ∙ el_dominiko
- 7 +

Tento zápas už musíme zvládnuť.

19:58 10.1.2017 ∙ 123456
- 3 +

Áno treba ho zvládnuť .

21:52 10.1.2017 ∙ Jestper9
- 3 +

athletoco zajtra prehra o viac ako gol. ci nas to preberie neviem. ale postup je isty.

22:33 10.1.2017 ∙ emiliano
- 2 +

Konečne tréner prišiel na konkrétne herné prvky - viac únikov a priamočiarosť. Takže dúfam,že neuvidíme permanentné postupné rozohrávanie okolo 16-ky,ale aj brejky a nie ťukes až do brány,ale strely zo stred. vzdialenosti aj z nie celkom čistých šancí.

22:52 10.1.2017 ∙ BarcaFan4502
- 2 +

Ak by sa nedajbože stalo ze to posereme tak som si isty ze enrique bude spokojný sak jako inak

23:26 10.1.2017 ∙ mikimi122
- 2 +

Zase nám to určite rozhodca pobabrá.

Ak chceš pridať komentár musíš sa registrovať
Alebo môžeš použiť Facebook login