Už pred zápasom bolo jasné, že ak chcú Katalánci ešte pomýšľať na titul, musia zvládnuť aj takéto náročné duely. Stretnutie proti hráčom Jorgeho Sampaoliho však trvalo prakticky iba niečo vyše 30 minút. Messi a Suárez vybavili Sevillu za polčas!

Krásny, skutočne exkluzívny gól zaznamenal v stretnutí Luis Suáraz, ktorý bol zároveň otváracím presným zásahom stretnutia. Ak si chcete pozrieť aj bombu Lea, ktorá takmer roztrhla sieť, určite kliknite na tento link. Pod nožničkami Luisita na Vás už čaká Semafor!

Červená: Silný lejak

V takomto lejaku sa veru nemuselo hrať príjemne. Najmä v druhej polovici prvého dejstva bolo cítiť nebezpečenstvo v každom pohybe, no obrovský problém to robilo našťastie aj obrane domácich, cez ktorú sa Neymar a spol. predierali s ohromnou ľahkosťou. Bolo dobré, že sa chlapcom podarilo stretnutie rozhodnúť už v prvej štyridsaťpäť minútovke, trávnik bol totiž kvalitne rozmočený a v prípade, že by museli domáci doťahovať, určite by to nebolo k dobru veci. I tak, buďme radi, že to takto dopadlo. V druhom polčase dážď postupne ustával, čo potešilo najmä fanúšikov na Camp Nou.

Oranžová: Sevillistas odmietli tutovky

Vhadzovanie hostí a znenazdajky je zrazu N´Zonzi tvárou v tvár ter Stegenovi. Ten našťastie efektne zachránil situáciu, no mohla z toho byť nepríjemná rana pre blaugranas. Už o niekoľko minút neskôr Vitolo nikým nestrážený hlavičkuje z priameho kopu, ideálny výskok, dostatok času, no absolútne spackané zakončenie hlavou. Ak by tieto dve šance hostia premenili, mohlo to byť iné. Opäť sme videli v stretnutí výrazný kontrast, keď obrana zvládla prakticky všetko, no súperovi poskytla 2 ideálne situácie na skórovanie. Toto sa nesmie stávať, boli to totiž chyby jednotlivcov. Do oranžovej by sme mohli pričleniť aj škaredé zákroky hostí z druhého polčasu, ktoré zhrnul rozhodca do červenej karty pre Vitola, ktorá bola absolútne zaslúžená.

Zelená: Elektrizujúci výkon!

Skvelý pressing už od počiatku, aktívny Messi, dominatná Barca! Výkon Kataláncov by sa dal zhrnúť do niekoľkých slov, pokúsme sa to ale aj mierne rozvinúť. Prakticky za niečo vyše 30 minút bolo rozhodnuté, Rica prekonali dvakrát Messi a raz Suárez, svoje však musel predviesť aj gólman domácich. Inak dnes fungovalo v podstate všetko na 100%, výborne hralo celé MSN, extrémne priamočiary a šikovný bol Iniesta, opäť istí boli traja stopéri, ktorým možno vytknúť snáď len to, čo sme popísali pri oranžovej. Tímový výkon vyšperkovaný skvelými individuálnymi výkonmi hráčov ako Andrés či Busi, pričom Luis Enrique takticky jasne svojho oponenta Sampaoliho porazil. Jednou z dobrých správ je i to, že si po 64 minútach šiel oddýchnuť Suárez, ktorého nahradil Paco Alcácer. Keď už je reč o striedaniach, škoda, že sme v tomto zápase opäť nevideli Denisa Suáreza. Nevedno, prečo ho Luis Enrique ignoruje. Dnes miesto neho zbieral opäť minúty Aleňá.

zdroj: forcabarca.sk

Vendeta

16
2017-04-05 21:33:12

Dnes super výkon. Nedá sa nikomu nič vyčitať, len pochvaliť,
Myslím si že dnes sme hrali vačšinu zápasu 3-5-2, hlavne zo začiatku ked sme tak skvelo presovali

fcbfan211

top komentár
68
2017-04-05 21:34:24

zelená - nehral Gomes, šancu dostal Aleňa!

abstinent

1
2017-04-05 22:56:57

S tym gomesom si ma predbehol,to som chcel prave napisat,inak oranzova- 2.polcas

fcbfan211

13
2017-04-05 22:58:39

tak druhý polčas už hrali na pol plynu, treba sa šetriť, keďže nás tento týždeň ešte čaká Malága

Michal017

27
2017-04-05 21:35:54

Nejvíce se mi líbil tah na branku a hlavně pressing celý zápas i za stavu 3:0 neskutečně makali. Sergimu to na právem křídle šlo taky dobře. S touhle formou si musíme s Realem poradit!

fcbsvk

17
2017-04-05 21:43:40

Jedna vec mi je lúto že Denis Suarez dostáva málo minút a aj šancí alebo sa mi to len zdá ?

GabrielSVK

-5
2017-04-05 22:09:46

To áno. Aj Arda Turan by mohol hrať kus častejšie... Ale zase po dlhom čase hral aj Digne.