Barca pod vedením Ernesta Valverdeho dokáže odvrátiť nepriaznivo sa vyvíjajúci stav zápasov. V súčasnej sezóne Katalánci inkasovali prvý gól hneď v piatich stretnutiach, ale ani v jednom z nich nakoniec neprehrali.

Prvýkrát takáto situácia nastala vo štvrtom kole La Ligy v zápase proti Getafe. Domáci otvorili skóre stretnutia, no Paulinho a Denis Suarez výsledok otočili. V ďalších troch zápasoch, kedy Barca prehrávala, sa zrodili remízy. Stalo sa to na Estadio Mestalla proti Valencii, na Wanda Metropolitano proti Atléticu Madrid a potom aj na Camp Nou v zápase proti Deportivu La Coruňa.

Včerajší zápas proti Realu Sociedad bol však výnimočný, pretože Katalánci prehrávali už 2:0. V každom prípade, pred koncom prvého dejstva dokázal Paulinho znížiť a v druhom polčase misky váh na stranu hostí naklonili góly od Luisa Suareza a Lea Messiho. Mužstvo Ernesta Valverdeho dokázalo, že je psychicky odolné a druhý polčase bol v podaní Blaugranas smrteľný.

zdroj: marca.com

Ney11

top komentár
42
2018-01-15 19:23:33

Ten Paulinho je ale neskutočný tank strašne sa mi páči jeho štýl hry...škoda že už má 29 rokov, ale ešte môže potiahnuť pár rokov...najlepšie nájsť potom hráča jeho profilu ale mladého je nejaký vhodný kandidát?

mikimi122

32
2018-01-15 19:24:44

Škoda len toho zranenia Dembeleho. Teraz to len vyliečiť, aby sa to už tretí krát neopakovalo a aby bol pripravený na Ligu majstrov, ktorú dúfam, že stihne. Len tak ďalej zápas k zápasu.

Domink

26
2018-01-15 19:28:29

No bude dosť zaujímave sledovať Dembeleho. Pre tak mladého hráča je táto situácia na psychiku si myslím, že až velmi veľa. A samozrejme v prípade ďalšieho /čisto teoretický/ zranenia bude zaujimave sledovať vedenie, čo spraví, kedže do tejto posily sa vložila dosť veľka čiastka, ale samozrejme je to mladý hráč, dufajme že bude zdravý a nie sklenený :)

messuaney

17
2018-01-15 19:31:18

...ok, otočili sme zápas a máme z toho radosť...ALE takéto výpadky, ako v prvom polčase (keď nás Sociedad doslova zatlačil do kúta) sa nám nemusia vyplatiť hlavne v LM...

Marian

4
2018-01-15 23:01:30

viď PSG a Juventus v minulom ročníku LM...

2018-01-15 19:56:09

Nebola tavtretia remiza nahodou proti vigu a nie lacoruni?

2018-01-15 23:21:21

Barcelona hlavne prestava hrat to co ju v dobe Pepa zdobilo a stava z nej muzstvo ktore hra futbal ako hociktore ine muzstvo na svete. Barcelona bola niecim vinimocna co k nej pritiahlo miliony novych fanusikov, ale behom par rokov tuto svoju vinimocnost zahodila a stratila, a teraz hra ako hociktore ine muzstvo. Doma utocime, vonku branime. Barcelona svojou hrou sklzla z vinimocnosti spät do priemeru. Znova su dolezite iba vysledky a nie hra. Barcelona mohla a mala nakrocene na to aby posunula hru nazvom futbal o mile dopredu. Bohuzial, tuto sancu zmenit futbal Barcelona zahodila. Zrejme to bude niekto iny kto posunie tuto hru o level vyssie.

messuaney

1
2018-01-16 16:45:30

...cameol, cameol..............futbal sa posúva neustále dopredu - a nie len zásluhou Barci...sú rôzne prístupy k hre, rôzne štýly, stratégie - je to pestré, rôznorodé a tým aj pekné...

Fazy

2
2018-01-16 09:26:39

Vo futbale je každý zápas iný. Možno v prvom polčase aj podvedome na psychiku hráčov pôsobilo to, že na tomto štadióne Barca už 10 rokov nevyhrala. Veľmi nám však pomohol gól Paulinha tesne pred polčasom. Druhý polčas už bol úplne v našej réžii a víťazstvo je absolútne zaslúžené.