Po nevydarenom zápase na pôde Espanyolu si hráči Kataláncov opäť vylepšili chuť, pričom na to doplatil práve v prvom polčase dobre hrajúci Betis. Tento výsledok znamená, že Barca začala druhú polovicu sezóny víťazne, pričom náskok na prenasledovateľov opäť o niečo narástol.

ter Stegen - 7

Odohral pohodové stretnutie proti súperovi, ktorý zvykne dávať množstvo gólov. Pokusy spoza pokutového územia a centre mu nerobili starosti a nemecký gólman taktiež preukázal pokoj na svojich kopačkách v tých momentoch, kedy Betis pressoval najviac. Svoju extratriedu potvrdil zas a znova hlavne dlhými nákopmi dopredu.

Semedo - 6

V defenzíve bol rýchly a dokázal sa vrátiť včas, keď jeho tím potreboval napraviť chyby. Chýbalo mu síce väčšie zapojenie sa do útoku, špeciálne v prvom polčase, keď potrebovala obrana pomoc s nátlakom súpera. Nélson sa jednoznačne musí zlepšiť v útočnej činnosti.

Piqué - 7

Stopér bol neustále tam, kde ho bolo treba, pričom si veľmi nekomplikoval život. Opäť sa ukázalo jeho porozumenie si s Vermaelenom, pričom po Belgičanovom odchode vytvoril rovnakú dvojičku s navrátilcom Umtitim. Sústavný pressing hráčov Betisu preňho bol opäť niečím novým, no vždy keď mal loptu, vyriešil situáciu najlepšie ako mohol.

Vermaelen - 7

Belgičan odohral solídny zápas až na moment, kedy ho opäť zradilo telo. Šprint Sergia Leóna ukončil jeho niekoľkozápasovú šnúru bez zranení. Musíme však povedať, že za (nielen) dnešný zápas si zaslúži obrovskú pochvalu.

Alba - 7

Ľavý bek dostal za úlohu kontrolovať protiútoky hráčov Betisu, pričom postupne zvyšoval svoje tempo a nemal problém sa zatiahnuť, keď boli hráči domácich veľmi doterní.

TIP | Betis - Barca: Semafor

Busquets - 6

Zápas začal s tým, že veľmi trpel pri pressingu Sevillčanov a podarilo sa mu stratiť pár nebezpečných lôpt. Na začiatku zápasu určite nebol referenčným bodom, čo ho stále jeho hernú pohodu. V druhej polovici sa začal postupne zviditeľňovať, pričom zaznamenal aj asistenciu na Messiho prvý gól.

Rakitić - 9

V prvom polčase sa obetoval a pomáhal Busquetsovi riešiť nebezpečné situácie a sústavný pressing. V tom druhom sa mohol konečne naplno prejaviť a dokázal streliť prvý gól, ktorý Kataláncov naštartoval k zaslúženému víťazstvu. Následne ešte stihol naservírovať gól Suárezovi, ktorý skvelým volejom prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste.

Gomés - 6

V prvej polovici na ňom bola viditeľná intenzita, ktorú zatiaľ veľmi neprejavoval. Dostal žltú kartu a bol viackrát napomínaný. Jeho výkon však postupne upadal a Valverde bol nútený ho striedať za Paulinha.

Sergi Roberto - 9

Canterano ukázal, že v strede poľa sa mu páči najviac. Zápas začal viac napravo, no postupom času sa pohyboval po celej šírke, pričom tým spôsoboval Betisu nesmierne problémy. Zápas následne ukončil naľavo, pričom si po celý zápas zachovával rovnakú úroveň.

Messi - 9

Leo mal síce v prvom polčase iba záblesky svojej najlepšej formy, no v druhej polovici to rozbehol naplno. Hráčov Betisu privádzal do zúfalstva a zanechal po sebe výkon najlepšieho hráča sveta. Zápas zakončil so skóre 2+1.

Suárez - 9

Bol jedným z tých, ktorí urobili zápas exhibíciou. Na svoje konto si pripísal 2 asistencie a aj dva góly, pričom nezaprel svoj bojovný štýl hry. V tomto stretnutí zo seba vydal to najlepšie.

Umtiti - 7

Do zápasu sa dostal kvôli zraneniu Vermaelena a ani sme si nevšimli, že by bol Big Sam vôbec po nejakom zranení. Jediný problém, ktorý za celý zápas mal, bol knockout od hráča Seville, no potom ukázal stabilitu a veľkú istotu.

Paulinho - 6

Pripojil sa k fantastickej Barce z druhého polčasu. K výsledku prispel svojou silou a intenzitou a aj jeho zásluhou sme videli úžasné gólové divadlo.

Deulofeu - 6

Vrátil sa, aby odohral zopár minút. Jeho prestup stále nie je potvrdený, no hráč si zachováva konštantnú náladu a bol blízko k tomu, aby strelil gól.

2018-01-22 10:43:55

Busquets hral prvý polčas veľmi slabo, preto 6.
Gomes sa dokonca potkol o loptu, on by mal mat naozaj maximálne 4.
10 nemôže mať nikto, kedže prvý polčas nebol dobrý

Pistolero95

59
2018-01-22 09:38:22

Neviem, aký zápas ste včera pozerali, ale ak má Semedo podľa Vás rovnaké hodnotenie ako André Gomés, tak ja už vážne neviem...

Miguel

4
2018-01-22 18:52:18

Teo07

49
2018-01-22 09:39:36

No, musim uznat, ze Suarez po Novom roku svetova extratrieda!

naqiria

3
2018-01-22 09:42:31

co si myslite, ako sa zmeni rozostavenie a hra barcelony s prichodom Coutinha? momentalne to funguje excelentne

Zubohryz1

26
2018-01-22 09:47:47

to je snad jasne..... Coutinho namiesto Gomesa, tam nie je co riesit.
Horsie bude ked bude k dispozicii aj Iniesta a Dembele

Federer

15
2018-01-22 09:53:14

Horšie ? pre Real, pre nás fantastivké za predpokladu že hráči budú ochotní aj sedieť na lavičke. Mal by si viac odpočinúť Messi.

2018-01-22 10:03:44

No tak s Iniestom a coutinhom to je jasne. Iniesta si zahra vzdy cerstvy LM a Coutinho ligu. Iniesta ked je cerstvy je ako umelec... Dembele by podla mna mohol byt do konca sezony skvely naskakovac z lavicky pre zvysenie tempa. Jasne moze hrat aj plne zapasy ale najskor nech je 100 fit a kondicne silnejsi.

freerider22

3
2018-01-22 11:24:38

ak by chcel Valverde drzat 4-4-2, tak zaloha Coutinho/Iniesta - Sergio - Rakitic - Dembele ...moze byt?

2018-01-22 09:51:47

Vermaelena nezradilo telo. Zranil ho säper ešte v súboji ktorý bol pár minút pred jeho odstúpením. Veľmi tvrdý zákrok súpera, možno nie na kartu ale tvrdý. Inak nechápem : hodnotíme hráča veľmi dobre a známka 6-7? Prečo nie 9-10 ? Že pokazil 1-2 prihrávky z 40 to ani percentuálne nie je na 2-3 stiahnuté body !

Antisuarez

8
2018-01-22 10:00:54

To kto tu hodnoti. Ze Semedo 6. Vazny rychly moderny obranca. Buducnost. Jednoznacne 8. Alba naopak prilis vela kazil prvy polcas. Suarez sa prebral konecne trochu. Tak horsie hrat ako prvych 15 zapasov uz nemohol.

jokerito

7
2018-01-22 10:06:13

Semedo nehral zle, ale nejak si myslim ze ma na viac. Alba je velmi nebezpecny v tych nabehoch a naslednych prihravkach do ohna. Na nieco podobne ma urcite aj Semedo ale zatial to nie je ono...

Antisuarez

22
2018-01-22 10:05:19

Sergi Roberto vynikajuci. Pamatam si ako ho vsetci hejtovali a predavali na zaciatku, hoci bolo vidno jeho rychlost, techniku a prehlad v hre.

tominno9

12
2018-01-22 11:58:06

Sergi R je napríklad jeden z hráčov, ktorého Enrique takpovediac spasil z hráča bez minút a sebavedomia na hráča-oporu mužstva, ťažil vo vlaňajšej sezóne z Aleixovho vážneho zranenia

Fazy

-7
2018-01-22 10:06:09

Nesúhlasím s nasledovným hodnotením. Celá obrana by mala dostať minimálne 8, Busquets rovnako ako Sergi 9.
Suárez a Messi 10. Gomés začo 6 ???? Maximálne 4 a nehovoriac o Delofeovi, veď ten ani neviem či sa dotkol lopty a ak tak len za ten dotyk maximálne 2.

Fazy

-5
2018-01-22 10:13:02

Ešte k základnej zostave. Nepochopím Valverdeho (a to som to tu písal už možno 20x) prečo stále tvrdohlavo tlačí do základu Gomésa. Veď ten za dva roky nezahral dobrý zápas. Na trávniku je málo aktívny, neplodný, jeho hra je alibistická s práhrávkami dozadu na obrancov, len aby preboha niečo nepokazil. Nevidím absolútny prínos ako hráča pre Barcu. A napriek tomu je stále v základe alebo strieda väčšinou Paulinha. Včera keď nastúpil Paulinho tak hneď ho bolo vidno, ale Gomésaa??? Až keď striedal, vtedy sa ukázal.