Prípravy brazílskeho národného družstva pred Majstrovstvami sveta v Rusku vrcholia. V nedeľnom stretnutí sa reprezentácia Kanárikov predstavila proti Rakúsku, ktoré na štadióne Ernsta Happela zdolala jednoznačne 0:3.

V drese Selecao pred vrcholom reprezentačnej sezóny pokračuje v zberaní cenných minút Neymar. Po tom, čo sa bývalý futbalista FC Barcelona po zranení vrátil v stretnutí s Chorvátskom, proti ktorému odohral štyridsaťpäť minút a strelil jeden gól, vo Viedni dostal minút hneď osemdesiatštyri. Pre hviezdu parížskeho Saint-Germain to bolo dostatok času na to, aby skóroval i tentoraz, keď v šesťdesiatej tretej minúte zvyšoval na 0-2 po prvom zásahu Gabriela Jesusa z prvého dejstva.

Posledný, tretí gól hostí zaznamenal Barcelončan Philippe Coutinho, ktorý odohral fantastické stretnutie v strede poľa. O niečo menej bol aktívny iný hráč blaugranas Paulinho, ktorý však i naďalej ráta s plnou Titeho dôverou.

Kormidelník brazílskeho národného mužstva proti Rakúsku nasadil až na Neymara, ktorý nahradil Fernandinha, rovnakú základnú jedenástku ako proti Chorvátsku na Anfielde. V praxi to znamenalo, že sa Coutinho posunul viac do zálohy a vytvoril zaujímavú trojičku s Casemirom a Paulinhom, čo je práve zloženie, v ktorom podľa všetkého uvidíme Brazíliu i na samotných Majstrovstvách sveta.

Aj napriek tomu, že sa rakúski futbalisti na finálový turnaj v Rusku neprepracovali, duel nebrali na ľahkú váhu. Zverenci Franca Fodu sa prezentovali tvrdou hrou, čo si na svojom členku po zákroku Baumgartlingera odniesol Neymar, no nebezpeční boli iba v krajných priestoroch, na ľavej strane vďaka Alabovi a sprava, kde pôsobil Lainer. Výbornú prácu však v drese Brazílčanov odvádzal Thiaga Silvu, ktorý nepustil prakticky k ničomu Arnautoviča, najväčšiu útočnú hrozbu domácich.

Rakúsko 0 - 3 Brazília

Rakúsko: Lindner; Lainer, Dragovic (Danso, 70'), Prödl, Hinteregger, Alaba; Baumgartlinger, Grillitsch (Zulj, 66'); Schöpf (Hierlander, 58'), Arnautovic, Schlager (Burgstaller, 58').​

Brazília: Alisson; Danilo, Thiago Silva (Marquinhos, 60'), Miranda, Marcelo (Filipe Luis, 65'); Paulinho, Casemiro (Fernandinho, 60'), Coutinho (Taison, 76'); Willian, Gabriel Jesus (Firmino, 65'), Neymar (Douglas Costa, 84').

Góly: 0-1 35' Gabriel Jesus. 0-2 63' Neymar. 0-3 68' Coutinho.

Rozhodca: Kassai (Maďarsko). Žlté karty: Schöpf (37') a Prödl (54') / Neymar (63').

PodrobnostiŠtadión Ernsta Happela (Viedeň). 42 324 divákov.

Zdroj: md, sport

kubakladno

25
2018-06-10 21:48:02

Neymara je proste skoda, do budoucna jeden z top tři hráčů.