Katalánsky tím čaká hneď po reprezentačnej prestávke krst ohňom, pretože o 16:15 odohrá v Baskicku súboj s Realom Sociedad. Stretnutie môžeme sledovať spolu s nami naživo!

15.9.2018, 16:15, Primera Division
Góly: 12. A. Elustondo – 63. L. Suárez, 66. O. Dembèlé. ŽK: 44. Illarramendi (RSC) – 87. Umtiti (BAR).
FC Barcelona po zásahu Aritza Elustonda z prvého polčasu dlho prehrávala, ale potom dvomi zlepenými gólmi Luis Suárez a Ousmane Dembèlé skóre otočili, a tak tri body idú do Katalánska. Ja vám ďakujem za pozornosť.
90+3' Koniec zápasu.
90+3' Fanúšikovia domácich sú sklamaní, ich miláčikovia dnes body podľa všetkého nezískajú.
90+2' Lionel Messi sa preštrikoval až pred malé vápno súpera, tam sa dostal medzi presilu a loptu stratil.
90' Nadstavujú sa 3 minúty.
89' Mikel Oyarzabal poslal kolmicu k malému vápnu súpera, tam si dvojica jeho spoluhráčov nepodarila, navyše prišiel faul na Albu.
88' Real Sociedad San Sebastian získal priamy kop, no center, ktorý vyslal Mikel Oyarzabal nebol vôbec presný.
Zltá karta 87' Žltú kartu dostáva Samuel Umtiti (FC Barcelona).
86' Obrovská šanca na vyrovnanie ostáva nevyužitá, hlavička voľného Juanmiho spred päťky išla vedľa brány.
85' Barcelona má v závere všetko pod kontrolou, neponáhľa sa vôbec nikde. Real Sociedad má dosť malé šance na vyrovnanie.
84' Juanmi si parádne nabehol pred malé vápno, kde bol úplne sám a navyše ho našiel center, ktorý poslal Luca Sangalli. Marc-André ter Stegen skvele zasiahol.
Striedanie 83' Striedanie v tíme Real Sociedad San Sebastian: z ihriska odchádza Rubén Pardo, prichádza Luca Sangalli.
Striedanie 82' Striedanie v tíme Real Sociedad San Sebastian: z ihriska odchádza Asier Illarramendi, prichádza Mikel Merino.
81' Domáci celok bude znova striedať, pokúsi sa niečo v závere vymyslieť. Zatiaľ Barcelona kontroluje priebeh hry.
80' Už len desať minút pre domáci Real. Podarí sa mu streliť ďalší presný zásah?
79' Lionel Messi sa znova dostal pred bránu súpera, strela spred veľkého vápna letela nad Rulliho svätyňu.
78' Real Sociedad San Sebastian síce vyvinul presing pri rozohrávke súpera, ale lopta sa hráčom v pásikavom (modro-bielom) získať nepodarilo.
Striedanie 77' Striedanie v tíme FC Barcelona: z ihriska odchádza Ousmane Dembèlé, prichádza Arturo Vidal.
75' Pätnásť minút do konca riadnej hracej doby. Uvidíme, či dokážu domáci hráči ešte niečo vymyslieť.
74' Barcelona teraz kontroluje hru, smerom dopredu sa nemusí hrnúť a ani tak nerobí.
Striedanie 73' Striedanie v tíme Real Sociedad San Sebastian: z ihriska odchádza David Zurutuza, prichádza Jon Bautista.
72' Sergio Busquets fauluje v strede poľa, dosť tvrdo tam prebrúsil Thea Hernándeza.
71' Luis Suárez vystrihol nožničky spred malého vápna. Lopta mu ideálne nesadla, poslal ju vedľa priestoru troch žrdí.
70' Dvadsať minút do konca riadnej hracej doby. Barcelona zápas otočila a razom je pod tlakom Real Sociedad San Sebastian.
69' Lionel Messi zakončoval z diaľky, technický pokus minul priestor troch žrdí. Rulli ostal bez zákroku.
68' Lionel Messi sa po faule na svoju osobu dožadoval žltej karty, jeho reklamácie u rozhodcu neprešli.
67' Asier Illarramendi išiel do tvrdého sklzu, ale trafil ako prvú loptu. Aj tak rozhodca pískal, lebo to bolo nebezpečné.
Gól 66' Barcelona dala gól!
Hostia po rohovom kope otáčajú stav stretnutia, nakoľko sa lopta odrazila k voľnému OUSMANEMU DEMBÈLÉMU a ten trafil do odkrytej časti brány súpera.
65' Philippe Coutinho si spravil pred šestnástkou súpera priestor na strelu, parádne vystrelil, ale skvele zasiahol Gerónimo Rulli.
64' Sergi Roberto si veľmi dobre poradil s pasom do svojej šestnástky, Juanmimu nedal ani centimeter priestoru.
Gól 63' Barcelona dala gól!
Nakoniec z toho gól je. Lopta skákala v malom vápne Realu fakt hocijako, až sa dostala k LUISOVI SUÁREZOVI a ten zblízka rozvlnil sieť.
63' Šanca aj na opačnej strane, pretože Messi dostal loptu do malého vápna, kde Luis Suaréza zakončil vedľa.
62' Mikel Oyarzabal a Juanmi prešli do parádnej kontry, no druhý menovaný zoči-voči brankárovi súpera nedal. Skvele zasiahol Marc-André ter Stegen.
61' Teraz je to z jednej strany na druhú, Juanmi z mierneho uhlu v šestnástke pálil k bližšej žrdi, Marc-André ter Stegen zasiahol.
60' Lionel Messi poslal strelu z hranice veľkého vápna, tento pokus bol možno trochu tečovaný. Gerónimo Rulli zasiahol.
59' Rýchly brejk domáceho celku priniesol strelu z hranice veľkého vápna, Mikel Oyarzabal mieril nad.
58' Dobrý center z ľavej strany do šestnástky Realu priniesol aj hlavičku Suaréza, ten poslal loptu tesne vedľa vzdialenejšej žrde.
Striedanie 57' Striedanie v tíme FC Barcelona: z ihriska odchádza Rafinha, prichádza Sergio Busquets.
55' Onedlho budeme mať za sebou hodinu hry, Barcelona nie a nie niečo vymyslieť. Real to zvláda perfektne.
53' Rubén Pardo vystrelil, jeho pokus sa zmenil na prihrávku. Mikel Oyarzabal namieril iba do miest, kde bol Marc-André ter Stegen.
52' Ivan Rakitič vymyslel parádnu prihrávku vzduchom pred bránu Rulliho, dobre postavený Héctor Moreno odkopol.
51' Defenzíva Realu Sociedad naďalej pracuje veľmi dobre. Uvidíme, či hráčom časom nezačnú dochádzať sily.
50' Na Luisa Suaréza prišla zaujímavá kolmica do šestnástky, ten sa k lopte nedostal, pretože ho telom odtlačil Héctor Moreno.
49' Domáci prvýkrát v druhom polčase na súperovej polovici ihriska, o loptu však prišli veľmi rýchlo.
48' Jordi Alba s Dembelém na ľavej strane nevymysleli skoro nič, potom však loptu získali späť a prišla pekná akcia, strela bola zablokovaná.
47' Barcelona je hneď po výkope usadená na polovici súpera, asi až do konca stretnutia bude pokračovať toto dobíjanie.
Striedanie 46' Striedanie v tíme FC Barcelona: z ihriska odchádza Nélson Semedo, prichádza Philippe Coutinho.
46' Začal sa druhý polčas.
Hráči FC Barcelona sa v prvom polčase nedostali prakticky k ničomu, na ihrisku sa stále hľadajú. Za to Real Sociedad San Sebastian si kontroluje dianie a po góle Aritza Elustonda aj vyhráva. Druhý polčas sa začne o 17:18.
45+1' Prvý polčas sa skončil.
45+1' Nadstavuje sa 1 minúta.
45' Luis Suárez sa nedostal k lopte na hranici malého vápna, tá prepadla za bránkovú čiaru. Uruguajčan následne ako divý signalizoval ruku súpera, no kde ju videl je asi všetkým dosť nejasné.
Zltá karta 44' Žltú kartu dostáva Asier Illarramendi (Real Sociedad San Sebastian).
43' Po centri Messiho hlavičkoval Rafinha nad priestor troch žrdí domácej brány. Odkopáva Gerónimo Rulli.
42' Hostia získali priamy kop, center z neho odvrátil Theo Hernández na rohový kop. Po rozohrávke na krátko prišiel pas na Piquého, ten bol potiahnutý za dres. Penalta sa najprv nepískala, ale zasiahol systém VAR a rozhodol, že penalta z toho nebude. Obranca však v páde zakončil, Rulli vyrazil na roh.
41' Celkom komický moment, keď sa Luis Suaréz a Ousmane Dembèlé zrazili, druhý menovaný prepadol cez prvého, obaja aj s obrancom Realu skončil na zemi.
40' Päť minút do konca prvého polčasu, Barcelona sa stále hľadá a nedarí sa jej nič vymyslieť.
39' Lionel Messi sa pokúsil nájsť Dembelého, adresoval mu ale veľmi zlú prihrávku, ktorú zachytil Gerónimo Rulli.
38' Teraz sa už ale píska, pretože Jordi Alba bol v strede poľa v súboji neskoro, fauloval Zubeldiu.
37' Joseba Zaldúa sa ocitol na trávniku, kde ho jemným kontaktom poslal Ousmane Dembèlé. Faul tam nebol žiadny, hrá sa ďalej.
36' Barcelona získala rohový kop, na ktorý si dobre naskočil Gerard Piqué, no hlavičkou tesne minul vzdialenejšiu žrď.
35' Jordi Alba si zbehol z krídla do šestnástky, oblúčik na jeho osobu bol dlhý a nestihol ho na hracej ploche.
34' Barcelona stále nie a nie vymyslieť niečo, čo by na obranu Realu platilo. Začína to byť dosť frustrujúce pre hostí.
32' Barcelona sa to pokúsila zrýchliť, aj tak sa nestalo nič zaujímavé. Len Ousmane Dembèlé krúžil okolo vlastnej osi a potom zle prihral.
31' Ousmane Dembèlé dostal prihrávku vedľa šestnástky súpera, dobre ho však bránil Theo Hernández a mladý útočník neodcentroval.
30' Kontra domácich v pomere troch proti dvom neskončila ideálna, kolmicu na Juanmiho prečítal Piqué.
29' Real Sociedad má Barcelonu a jej systém hry veľmi dobre prečítaný, doposiaľ sa hosťom nepodarilo nič.
28' Lopta sa dotkla polovici, na ktorej sídli domáci tím, už nesmierne veľakrát, zatiaľ čo na opačnej strane to je o dosť nižšie číslo, ale šestnástka Realu je čistá ako ľalia.
26' Lionel Messi bol obkolesený hráčmi súpera, aj tak spred veľkého vápna zakončil. Technický pokus skončil nad.
25' Theo Hernández predviedol veľmi dobrú akciu po ľavej strane, kde sa dostal cez Roberta až k centru, ten si našiel Marc-André ter Stegen.
24' Ousmane Dembèlé chcel poslať kolmicu na krídlo do voľného priestoru pre Sergiho Roberta, lopta bola príliš prudká.
23' Real Sociedad San Sebastian sa dostal z vlastnej polovici, snaží sa držať loptu na tej útočnej, čo mu zatiaľ ide.
22' Sergi Roberto sa pokúsil poslať prihrávku k vápnu Realu Sociedad na Messiho, tento úmysel nevyšiel.
21' Rubén Pardo si chcel spraviť priestor pred šestnástkou súpera, avšak okolo neho bol les hráčov Barcelony, ktorí mu loptu zobrali.
20' Teraz síce dostal Luis Suaréz loptu do šestnástky, ale dobre ho vytlačil Héctor Moreno, a tak Uruguajčan centroval. Ousmane Dembèlé fauloval.
19' Držanie lopty: 38% – 62%
18' Rovnaký obrázok ako pred minútou pokračuje, nezmenilo sa absolútne nič. Hostia si prihrávajú v strede poľa.
17' Barcelončanom sa zatiaľ nepodarilo nájsť recept na defenzívu súpera, ktorý je perfektne sformovaný pod loptou.
16' Až na gól to nie je bohvieaký zápas, ale postupom času sa to určite zlepší, pretože Barcelona musí útočiť.
15' Domáci kontrolujú priebeh hry, hráčov Barcelony ešte v podstate ani nepustili do šestnástky. Bol tam asi len Luis Suaréz.
14' Real Sociedad San Sebastian sa ďalej tlačí dopredu, no dlhý pas, ktorý mal byť presný pre Juanmiho, nakoniec presný nebol.
Gól 12' Real Sociedad San Sebastian dal gól!
Po priamom kope síce Joseba Zaldúa nehlavičkoval na bránu, no lopta spadla pod neho, kde bol voľný ARITZ ELUSTONDO a ten spred päťky trafil presne od žrde do siete.
11' Igor Zubeldia zastavil prihrávku pred šestnástku domácich na Messiho, Real pomaličky prechádza na útočnú časť poľa.
10' Po rozohrávke na krátko sa Messi nedostal s loptou do šestnástky, poslal ju až do stredu poľa.
9' Nélson Semedo získal loptu vedľa vápna súpera, pomohol si však pri tom faulom. Následne prišla zrazená strela a roh pre Barcelonu.
8' Asier Illarramendi poslal pas na krídlo, kde si Mikel Oyarzabal pekne obhodil Albu, potom o loptu aj tak prišiel.
7' Joseba Zaldúa výborne zapracoval na vlastnej polovici a získal loptu. Dopredu ju vyváža Theo Hernández.
6' Luis Suaréz si nabehol do šestnástky na dlhý pas, no nedokázal sa dostať k lopte pred Morenom, ktorý všetko zvládol.
5' Úvod zápasu je dosť opatrný, ani jeden tím nechce spraviť chybu. Oba celky ako keby sa ešte hľadali.
4' Nélson Semedo si v strede poľa pomohol faulom, Barcelona sa po strate lopty stihla sformovať na svojej polovici ihriska.
3' Barcelona znova pri lopte, v strede poľa si ju posúva a veľmi pomaličky sa dostáva bližšie k bráne súpera.
2' Gerónimo Rulli poriadne dlho váhal s rozohrávkou po malej domov, žiadny zo súperov ho neatakoval, a tak čakal a rozmýšľal.
1' Barcelona od začiatku predvádza kombináciu na vlastnej polovici ihriska, po prechode dopredu prišla strata lopty.
1' Stretnutie sa práve začalo.
Úvodné zostavy:

Real Sociedad San Sebastian: Rulli – Zaldúa, A. Elustondo, H. Moreno, Hernández – Illarramendi (C), Zubeldia, Pardo – Zurutuza – Oyarzabal, Juanmi.
Náhradníci: Moyà – Merino, Bautista, Rodrigues, Navas, Sangalli.

FC Barcelona: ter Stegen – Semedo, Piqué, Umtiti, Alba – Roberto, Rakitić, Rafinha – Messi (C), L. Suárez, O. Dembèlé.
Náhradníci: Cillessen – Busquets, Coutinho, Lenglet, Vermaelen, Munir, Arturo Vidal..

Baskický tím doposiaľ v troch kolách zaznamenal všetky možné výsledky. Najskôr vyhral na pôde Villarrealu 2:1, potom remizoval proti Leganés 2:2 a naposledy nestačil na Eibar a prehral 1:2. Zaujímavé je, že Real Sociedad San Sebastian ešte nehral doma, tak sa stane až teraz vo štvrtom kole. Do zápasu nebudú môcť nastúpiť útočníci Sandro Ramírez a Willian José, obaja majú zdravotné problémy. Práve druhý spomínaný Brazílčan je najlepším strelcom tímu s dvomi gólmi.

Obhajca titul vstúpil do súťaže nezdolane, o skóre je na prvom mieste pred Realom Madrid. Barcelona najskôr doma presvedčivo 3:0 porazila Alavés, potom uspela aj na pôde nováčika z Valladolidu, ale "iba" 0:1 a naposledy rozbila nováčika z Huescy 8:2. Aj teraz je jednoznačným favoritom, no v posledných rokoch sa proti San Sebastiánu trápi. Nedávno sa aj v Katalánsku dozvedeli súperov v skupinovej fáze Ligy majstrov. "Blaugranas" čaká Tottenham, PSV Eindhoven a Inter Miláno.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 16:15.

zdroj: forcabarca.sk onlajny