FC Barcelona a Girona - katalánske derby dnes o 20:45. Zápas pri pohľade na papierové predpoklady má jednoznačne vyznieť pre domácich Blaugranas, no zdanie klame. Derby zápasy favorita nemajú a o to viac, pretože Girona sa zo začiatku sezóny nadýchla k dobrým výkonom. Stretnutie môžete sledovať spolu s nami naživo!

23.9.2018, 20:45, Primera Division
Góly: 19. Messi, 63. Piqué – 45. Stuani, 51. Stuani. ŽK: 13. Semedo (BAR), 15. Arthur (BAR), 81. Piqué (BAR) – 16. Stuani (GIR), 39. Espinosa (GIR), 61. Juanpe (GIR), 68. Alcalá (GIR), 69. Portugués (GIR). ČK: 35. Lenglet (BAR). Rozhodca: Gil Manzano.
Hráči Girony sa postarali o obrovské prekvapenie! Vďaka svojmu výbornému výkonu berú z Nou Campu cenný bod, čo znamená prvú bodovú stratu pre Barcelonu. Dnes sme boli svedkami skvelého zápas. To je odo mňa dnes všetko, ďakujem vám za pozornosť.
90+3' Koniec zápasu.
90+2' Semedo bol faulovaný, a tak tu bude príležitosť na strelenie gólu prostredníctvom štandardnej situácie.
90+1' Alba to teraz vôbec nemyslel zle, no center na Piquého bol príliš vysoký.
90+1' Nastavený čas bude činiť 3 minúty.
90' Riadna hracia doba sa už naplnila. Domáci celok je momentálne natlačený v okolí hosťovskej šestnástky.
89' Kolmica na Suáreza bola príliš dlhá, a preto ju Uruguajec nedokázal zastihnúť na hracej ploche.
88' Coutinho to tentokrát skúšal technickou strelou, ktorá však míňa bránku o približne pol metra.
86' Busquets padá, no ani tentokrát z toho nebude pokutový kop. Opakovaný záber však ukázal, že tentokrát sa malo jednať o faul.
85' Do šestnástky Barcelony letela centrovaná lopta, ktorá však bola bez väčších problémov pokrytá.
Striedanie 84' Striedanie v tíme Girona FC: z ihriska odchádza Cristian Portugués, prichádza Seydou Doumbia.
83' Coutinho napriahol spoza šestnástky, no triafa len hosťujúceho brankára.
82' Pred bránkou Girony to čoraz viac vrie, keď barcelonský tlak vzostupuje raketovou rýchlosťou.
Zltá karta 81' Žltú kartu dostáva Gerard Piqué (FC Barcelona).
80' Piqué výborne sklepol hlavou loptu na Umtitiho, ktorý si najprv dal loptu na prsia, avšak jeho následná strela bola v hodine dvanástej zablokovaná.
79' Messi síce padá v pokutovom území súpera, no penalta z toho nebude.
77' Busquets si počínal v súboji s Douglasom Luizom nedovolene, a tak lopta putuje na kopačky hráčov Girony.
76' Kombinácia medzi dvojicou Suárez – Messi nebola úspešná, a preto z ich akcie nič nebude.
75' Záverečná štvrťhodina riadneho hracieho času je už v plnom prúde.
74' Barcelončania to tentokrát skúšali kolmicou za obranu na Coutinha, ktorý však nedokázal prepasírovať loptu na jedného zo svojich spoluhráčov.
72' Jordi Alba sa snažil centrovať cez Adaya Beníteza, no hosťujúcemu hráčovi, sa lopta podarila odvrátiť.
Striedanie 71' Striedanie v tíme Girona FC: z ihriska odchádza Álex Granell, prichádza Douglas Luiz.
Zltá karta 69' Žltú kartu dostáva Cristian Portugués (Girona FC).
69' Lionel Messi nedokázal ani z tohto priameho kopu zariadiť zmenu stavu zápasu.
Zltá karta 68' Žltú kartu dostáva Pedro Alcalá (Girona FC).
66' Busquets bol poslaný na trávnik nešetrným spôsobom, a preto prilieha lopta domácemu celku.
65' Hostia vhadzovali dlhý aut do šestnástky súpera, po ktorom však bude nasledovať len odkop.
Gól 63' Barcelona dala gól! Gól strelil GERARD PIQUÉ, ktorý sa dokázal najlepšie zorientovať v trme vrme, a tak pohotovo hlavičkou zakončuje do odkrytej bránky.
62' Messi takmer opäť skóroval z priameho kopu, ktorého zakončenie brankár dokázal vytlačiť na rohový kop.
Zltá karta 61' Žltú kartu dostáva Juanpe (Girona FC).
60' Bránka Girony sa otriasa v základoch! Môže za to Lionel Messi, ktorý loptu triafa len do brvna.
59' Suárez vybojoval faul za šestnástkou, čo je parketa pre Lionela Messiho.
Striedanie 58' Striedanie v tíme FC Barcelona: z ihriska odchádza Arturo Vidal, prichádza Philippe Coutinho.
Striedanie v tíme FC Barcelona: z ihriska odchádza Arthur, prichádza Ivan Rakitić.
57' Suárezova strela spoza šestnástky končí len na chrbte hosťujúceho obrancu.
56' Za postrannou čiarou sa už rozcvičuje Rakitič a Coutinho, ktorí pravdepodobne o malú chvíľku prídu na hraciu plochu.
55' Arturo Vidal nedočiahol na center Suáreza, ktorý tak končí v moci brankára Bona.
54' Barcelona je podľa očakávaní usadená na polovičke súpera, kde si momentálne domáci vymieňajú krátke prihrávky.
52' Domáci celok je tak viac než zaskočený, a tak budeme sledovať pravdepodobne obrovský barcelonský tlak.
Gól 51' Tím Girona práve strelil gól! Gól strelil CRISTHIAN STUANI, ku ktorému sa dostala odrazená lopta a tú následne krásne napálil do šibenice.
50' Rohový kop veľa vody nenamútil, a tak zostáva stav nezmenený.
49' Suárez mohol poslať svoj tím do vedenia, no jeho zakončenie bolo zrazené tesne, ale predsa na rohový kop.
48' Centrovanú loptu dokázal zakončiť Arthur Melo, no hlavička končí len v moci brankára.
47' Barcelončania sa už nanominovali na polovičku súpera, kde si vymieňajú krátke prihrávky.
Striedanie 46' Striedanie v tíme FC Barcelona: z ihriska odchádza Ousmane Dembèlé, prichádza Samuel Umtiti.
Striedanie v tíme Girona FC: z ihriska odchádza Aleix Garcia, prichádza Borja García.
46' Začal sa druhý polčas.
Katalánske derby prinieslo viac než vzrušujúce prvé dejstvo, ktoré prinieslo hneď 5 žltých kariet. Tie boli doplnené jednou červenou pre domáceho Lengleta. Taktiež sme mohli vidieť po góle na oboch stranách. Od hostí sledujeme sympatický výkon, no domáci Barcelončania sa určite nechystajú stratiť body. To ako to napokon dopadne sa začneme dozvedať približne o 15 minút.
45+3' Prvý polčas sa skončil.
45+2' Lionel Messi sa síce dostal do nebezpečného zakončenia, no jeho prípadný gól by neplatil, pretože Jordi Alba bol prichytený v ofsajde.
45+1' K prvému dejstvu sa pridá ešte 180 sekúnd, teda 3 minúty.
Gól 45' Tím Girona práve strelil gól! Gól strelil CRISTHIAN STUANI, ktorého nedokázala ubrániť dvojica Busquets – Piqué, a tak hosťujúci hráč zoči voči ter Stegenovi prekonáva nemeckého brankára.
44' Aktuálne držanie lopty vyznieva 72:28 % v prospech domáceho tímu.
43' Naposledy spomínaný Uruguajec sa snažil nájsť centrom Messi, pred ktorým v poslednej chvíli zakročil hosťujúci obranca.
42' Suárez to skúšal spoza šestnástky, avšak jeho zakončenie bolo zblokované prvým obrancom.
40' Štandardnú situáciu si vzal do vlastnej moci Lionel Messi, no ten taktiež triafa len brankára.
Zltá karta 39' Žltú kartu dostáva Bernardo Espinosa (Girona FC).
38' Akcia Girony troskotá na ofsajdovom verdikte.
37' Štandardná situácia v podaní Girony končí presne v priestore, ktorý okupoval brankár ter Stegen.
Červená karta 35' Červenú kartu dostáva Clément Lenglet (FC Barcelona), ktorý ju dostáva za úder lakťom do tváre súpera.
34' V akcii je však video rozhodca, a preto sa chvíľku hrať nebude.
33' Pons sa nepríjemne stretol s Lengletom, čo bolo ohodnotené ako útočný faul.
32' Arthur Melo urobil kľučku presne do protihráča, a tak sa smerom dopredu mohol vydať Portugués, ktorý bol však odzbrojený.
31' Do konca prvého dejstva nám zostáva približne štvrťhodina.
30' Následný rohový kop Girony nebol ani zďaleka taký nebezpečný ako predošlá situácia.
29' Ter Stegen bol už prekonaný! Gól z toho však nebude, pretože zakončenie Portuguésa dokázal Piqué vykopnúť spred bránkovej čiary.
28' Spoza šestnástky to skúšal Suárez, ktorý však pálil len do rúk brankára.
27' K odrazenej lopte sa ako prvý dostal bývalý hráč Barcelony Muniesa, no jeho strela z voleja končí vysoko nad.
26' Aleix Garcia centroval do pokutového územia Barcelony, kde bol pri lopte prvý hráč Blaugranas.
25' Hostia si budú môcť vydýchnuť spopod tlaku, nakoľko majú aktuálne aut na polovičke súpera.
24' Arturo Vidal hľadal kolmicou za obranu Nelsona Semeda, avšak pri lopte bol skôr hosťujúci obranca.
23' Girona sa po dlhšej dobe dostala na polovičku súpera, ale po nepresnej prihrávke bude nasledovať vhadzovanie domáceho celku.
21' Luís Suárez sa výborne presadil cez brániaceho hráča, no následne nechal vyniknúť hosťujúceho brankára na výbornú.
20' Barcelone sa teda už v 19. minúte podarilo prekonať obranný val Girony.
Gól 19' Barcelona dala gól! Gól strelil LIONEL MESSI, ktorý zužitkoval výbornú prihrávku od Artura Vidala.
18' Girona bráni so všetkými hráčmi, a tak Barcelona útočí do veľmi hustého priestoru.
17' Hostia sa vyslobodili spopod tlaku len za cenu odkopu, ktorý skončil na kopačke Piquého.
Zltá karta 16' Žltú kartu dostáva Cristhian Stuani (Girona FC).
Zltá karta 15' Žltú kartu dostáva Arthur (FC Barcelona).
14' Granell si poradil s Dembelém a bez problémov mu loptu odobral.
Zltá karta 13' Žltú kartu dostáva Nélson Semedo (FC Barcelona).
12' Lionel Messi predviedol krásne sólo, ktoré zakončil strelou k žrdi. Hosťujúci brankára Bunú mu však zakončenie tesne vyškriabal.
10' Semedo si hodil loptu príliš ďaleko, a tak mu ju pozorný obranca bez problémov vzal.
9' Tentokrát bola defenzíva o niečo lepšia, a tak z toho nebezpečná šanca nebola.
8' Nepríjemná prízemná lopta narobila v šestnástke Girony veľké nepríjemnosti. Napokon to hostia riešili odkopom na roh.
7' Rohový kop Barcelony nebol ani zďaleka taký nebezpečný ako predošlý súperov.
6' Spätná prihrávka Dembelého bola zrazená len na rohový kop.
5' Rohový kop hosťujúceho tímu našiel presne hlavu Bernarda Espinosu, ktorý však mieril presne do rúk ter Stegena.
4' Girona zatiaľ predvádza sympatický vstup do zápasu, keď bude zahrávať rohový kop.
3' Christian Stuani to prehnal s tlakom na Gerarda Piquého, ktorého pri snahe získať loptu fauloval.
2' Hostia začali odvážnejšie, keď ako prví poslali center do súperovej šestnástky.
1' Stretnutie sa práve začalo.
Úvodné zostavy:

FC Barcelona: ter Stegen – Semedo, Piqué, Lenglet, Alba – Arthur, Busquets, Arturo Vidal – Messi, L. Suárez, O. Dembèlé.
Náhradníci: Cillessen – Rakitić, Denis Suárez, Coutinho, Munir, Umtiti, Roberto.

Girona FC: Bunú – Aday, Espinosa, Alcalá, Juanpe, Muniesa – Aleix Garcia, Pons, Granell – Portugués, Stuani.
Náhradníci: Iraizoz – B. García, Douglas Luiz, Roberts, Doumbia, Montes, Porro.

Rozhodca: Gil Manzano.
Vítame vás pri sledovaní dnešného onlajn textového prenosu zo zápasu 5. kola španielskej La Ligy. Dnes sa proti sebe postavia futbalisti Barcelony, ktorí privítajú Gironu.

Dnešný duel má favorita jasného. Katalánci sú na čele tabuľky s plným bodovým ziskom, keď za 4 zápasy vsietili 14 gólov a naopak inkasovali len 3. Postupne porážali Alaves, Valladolid, Huescu a Real Sociedad. Girona má taktiež dobrý štart, keď na konte ich bodov svieti číslica 7. Prehra prišla len s kráľovským Realom Madrid. Ináč sa rodila bezgólová remíza s Valladolim a o všetky body ozbíjali Villarreal a Celtu Vigo.

Za štyri kolá sa výraznejšie dokázali presadiť najmä Lionel Messi so 4 gólmi a Ousmane Dembelé s Luisom Suarézom, ktorí majú o gól menej. Rovnako 3 góly má na svojom konte aj hosťujúci Christian Stuani.

Pohodlne sa usaďte a vychutnajte si dnešný duel v našej prítomnosti.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 20:45.

zdroj: forcabarca.sk onlajny