La Liga pokračuje raketovým tempom. Pre Barcelonu to znamená výjazdový súboj s Leganes, súperom, ktorý má v doteraz odohranej časti na konte len jeden jediný bod. Na prvý pohľad jednoduchý súboj, no vo futbale je možné všetko. Sledujte tak priamy prenos spolu s nami :)

26.9.2018, 20:00, Primera Division
Góly: 52. El Zhar, 53. Óscar Rodríguez – 12. Coutinho. ŽK: 40. R. Pérez (LGS), 49. Bustinza (LGS), 88. Nyom (LGS), 90+2. Nasjrí (LGS) – 60. Umtiti (BAR), 64. Vermaelen (BAR). Rozhodca: Undiano Mallenco. Diváci: 12450.
Držení míče: 23 % : 77 %.
Střely na branku: 5:5. Střely mimo: 2:4. Rohy: 4:5. Ofsajdy: 1:5. Fauly: 14:11.
Prvá senzácia na úkor Barcelony je na svete. Hostia si totižto neudržali najtesnejšie vedenie a s posledným tímom ligovej tabuľky prehrali 2:1 po góloch za ani nie dve minúty. To je odo mňa dnes všetko, ďakujem vám za pozornosť.
90+4' Koniec zápasu.
90+3' Skvelý obranný zákrok Nyoma má za následok rohový kop.
Zltá karta 90+2' Žltú kartu dostáva Júsuf Nasjrí (CD Leganés).
90+1' Nastavený čas bude činiť 3 minúty.
90' Messiho kolmica na Malcolma bola prečítaná, a tak z toho nič nebude.
89' Center Sergi Roberta bol zrazený len za postrannú čiaru.
Zltá karta 88' Žltú kartu dostáva Allan Nyom (CD Leganés).
86' Lopta sa odrazila na Sergiho Roberta, ktorý však z prvej pálil pomerne nad.
Striedanie 85' Striedanie v tíme CD Leganés: z ihriska odchádza Nabil El Zhar, prichádza Allan Nyom.
84' Center nenašiel správneho adresáta, a tak lopta opúšťa hraciu plochu.
83' Piqué sa dopustil nedovoleného zákroku, po ktorom sa domáci vôbec nebudú náhliť s rozohrávkou.
Striedanie 82' Striedanie v tíme CD Leganés: z ihriska odchádza Mikel Vesga, prichádza Sabin Merino.
81' Rohový kop nebol ani zďaleka taký nebezpečný ako predošlá situácia Barcelony.
80' Domáci brankár Cuéllar si pripisuje dva nádherné a dva neskutočne krásne zákroky! Najprv vytlačil technickú strelu Coutinha a následne dokázal vytlačiť nad brvno aj dorážku Rakitiča.
80' Spätná prihrávka Albu končí len na Tarínovi, a preto sa bude zahrávať rohový kop.
79' Barcelona sa rohový kop bez problémov podarilo odvrátiť do bezpečia, a tak sa opäť môžu venovať ofenzíve.
78' Domácemu celku sa z ničoho nič podarilo vybojovať rohový kop.
77' Barcelona sa momentálne maximálne nevie presadiť cez obranný val Leganésu.
76' Messiho prihrávka na Albu našla len kopačku Juanfrana.
75' Padáčik na nabiehajúceho Jordiho Albu skončil až za bránkovou čiarou.
Striedanie 74' Striedanie v tíme CD Leganés: z ihriska odchádza Óscar Rodríguez, prichádza Gerard Gumbau.
73' Prenesenie lopty v podaní Leganésu nevyšlo a lopta opustila hraciu plochu.
72' Coutinho sa dostal do postavenia mimo hry, a tak je mávaný ofsajd.
Striedanie 71' Striedanie v tíme FC Barcelona: z ihriska odchádza Thomas Vermaelen, prichádza Jordi Alba.
Striedanie v tíme FC Barcelona: z ihriska odchádza Ousmane Dembèlé, prichádza Malcom.
71' Ani z rohového kopu sa hráčom Barcelony nepodarilo namútiť veľa vody.
70' Zo štandardnej situácie si dokázal Blaugranas vybojovať len rohový kop.
69' Juanfran bol v súboji s Dembélém až príliš dôrazný, čo má za následok jeho faul.
68' Dembélé posiela nepresnú prihrávku, a tak na malú chvíľku získali loptu hráči Leganésu.
67' Ani do tretice z toho nič nebude.
66' Po tečovanej strele bude nasledovať tretí rohový kop Leganésu.
65' Domáci sú výsledkom veľmi povzbudení a ihneď po zisku lopty sa vydávajú vo veľkom smerom dopredu.
Zltá karta 64' Žltú kartu dostáva Thomas Vermaelen (FC Barcelona).
63' Výhodu rohového kopu mali po prvýkrát aj hráči Barcelony. Pramenila z toho len strela Rakitiča, ktorá si našla cestu len na brankára Cuéllara.
62' Medzičasom zahrávali domáci druhý rohový kop, z ktorého však nič nevyťažili.
Striedanie 61' Striedanie v tíme FC Barcelona: z ihriska odchádza Munir, prichádza Luis Suárez.
Zltá karta 60' Žltú kartu dostáva Samuel Umtiti (FC Barcelona).
59' Center na Coutinha skončil len u Juanfrana.
58' Dembélé to v útoku príliš prehnal, čo malo za následok jeho útočný faul.
57' Nasjrí si pýta faul po súboji s Umtitim, no jeho prosby vyslyšané neboli.
56' Barcelončania momentálna hrajú hádzanú, teda prihrávky smerujú zo strany na stranu.
55' Hráči Leganésu su už v plnom počte pred vlastným pokutovým územím, kde sa budú chcieť silou mocou ubrániť fantastický výsledok.
54' Barcelone sa tak za minútu úplne zmenila úloha zápasu.
Gól 53' Tím Leganés práve strelil gól! Gól strelil ÓSCAR RODRÍGUEZ, ktorému naservíroval loptu na kopačky obrovskou chybou Gérard Piqué, a tak je razom otočené.
Gól 52' Tím Leganés práve strelil gól! Gól strelil NABIL EL ZHAR, ktorý bol nestrážený, a tak nemal ťažkú úlohu poslať loptu hlavou za chrbát ter Stegena.
51' Dembélé si pekne spracoval jemný oblúčik za obranu, avšak v hodine dvanástej mu bola lopta odobraná.
50' Messi svoju krásnu individuálnu akciu zakončil prihrávkou na Munira, ktorý stál v jasnom ofsajde už do tretice.
Zltá karta 49' Žltú kartu dostáva Unai Bustinza (CD Leganés).
48' Pas na Coutinha zažehnáva Tarín odkopom za postrannú čiaru.
47' Óscar bol v súboji s Robertom o niečo neskôr, a preto sa dopustil nedovoleného zákroku.
46' Začal sa druhý polčas.
V prvom polčase jasne dominovali hostia, ktorí však zo svojho tlaku vyťažili len jeden gól. Príležitosti si vybojovali aj hráči Leganésu, ktorí však doposiaľ nenašli recept na ter Stegena. Zápas je stále otvorený, a tak pre domácich stále nie je nič stratené.
45' Prvý polčas sa skončil.
45' Óscar vyslal na ter Stegena krásnu technickú strelu, ktorú hosťujúci brankár bravúrne zlikvidoval.
43' Messi teraz prečkal ideálnu príležitosť na zakončenie, a preto mu loptu stihli odobrať.
42' Kolmica od Péreza bola na Silvu príliš dlhá, a tak lopta opúšťa hraciu plochu.
41' Munir El Haddadi bol opäť pristihnutý v postavení mimo hry.
Zltá karta 40' Prvú žltú kartu zápasu dostáva Rubén Pérez (CD Leganés), ktorý v krátkom časovom slede dvakrát fauloval Lionela Messiho.
39' Tentokrát bol ter Stegen pod veľkým tlakom, a tak radšej volil odkop do autu.
38' Nasjrí sa dokázal uvoľniť k hlavičkovému zakončeniu, ktoré bohužiaľ namieril len presne do rúk ter Stegena.
37' Munirovi dnes vôbec nejde. K veľkému počtu nepresných prihrávok pridáva ofsajdové postavenie.
36' Vermaelen bol v súboji o niečo neskôr, a preto Undiano Mallenco píska faul.
35' Nič však z toho nebude, pretože Katalánci sa dokázali ubrániť.
34' Domáci celok si dokázal vybojovať prvý rohový kop v zápase.
33' Juanfran si loptu spracoval a dokonca aj vystrelil. Dobre postavený Vermaelen loptu zrazil mimo hracej plochy.
32' Silva predviedol krásny prienik po ľavom krídle, ktorý dokázal zakončiť presným centrom na Juanfrana.
31' Rakitič bol tvrdo poslaný na trávnik, no našťastie to nie je nič vážne.
30' Nasjrí sa ocitol v tesnom ofsajde, ale ani tentokrát to neuniklo presnému oku postranného arbitra.
29' Pérez bol v súboji o niečo neskôr, čo malo za následok jeho faul. Zatiaľ hráme bez žltých trestov.
28' Domáci sa dožadujú odpískania faulu, no ich prosby nie sú vyslyšané.
27' Silva si počínal vo vzdušnom súboji s Rakitičom nedovolene, a tak je pískané.
26' Hráči Leganésu naberajú pomerne veľa sebavedomia, keď čoraz viac času trávia na polovičke súpera.
25' Strela Tarína bola nepríjemne zrazená, a tak musel ter Stegen vyťahovať fantastický zákrok.
24' Gérard Piqué bol v súboji s El Zharom až príliš dôrazný, a tak je pískaný faul.
23' Spoza šestnástky to skúšal Sergio Busquets, ktorého zakončenie však smerovalo mimo bránky.
22' Sergimu Robertovi sa síce podarilo poslať loptu do šestnástky súpera, no lopta išla po bránkovej čiare priamo k brankárovi Cuéllarovi.
21' Dembélé bol tentokrát príliš rýchly, čo neuniklo postrannému arbitrovi, ktorí ho pristihol v postavení mimo hry.
20' Hostia to v ofenzívy príliš prehnali, pretože sa dopustili útočného faulu.
19' Aktuálne držanie lopty vyznieva 29:71% v prospech hostí.
18' Dembélé pekne našiel Messiho na šestnástke, ktorý to síce myslel dobre, no trafil len dobre stojaceho Cuéllara.
17' Lopta bola po dlhšej dobe pri ter Stegenovi, ktorý nič nevymýšľal a pred napádajúcim hráčom loptu odkopol do bezpečia.
16' Bránka Leganésu sa otriasa v základoch. Môže za to spojnica, ktorú nastrelil Lionel Messi.
15' Umtiti výborne prečítal kolmicu za obranu, a tak prekazil sľubne vyzerajúcu akciu Leganésu.
14' Barcelončania neuberajú to zo svojho tlaku. Pravdepodobne nechcú, aby sa im vypomstilo vedenie ako v predošlom zápase.
13' Barcelončania tak dokázali svoj tlak zužitkovať už v prvej štvrťhodine.
Gól 12' Barcelona dala gól! Gól strelil PHILIPPE COUTINHO, ktorý nádherným volejom namieril presne k pravej tyčke.
11' Munir to vôbec nemyslel zle, avšak realizácia jeho myšlienky bola zlá.
10' Vermaelen bol v súboji s El Zharom neskoro, a tak sa dopustil faulu.
9' Sergi Roberto sa snažil presadiť po pravom krídle, no skvelá práca Carnera Garcíu ho zastavila.
8' Smerom dopredu sa vydali aj hráči Leganés, ale pochodili len neúspešnou hlavičkou.
7' Dembélé to skúšal spoza šestnástky, no dokázal trafiť len bočnú sieť.
6' Leganésu sa podarilo ubrániť priamy kop približne z 30 metrov.
5' Busquets je faulovaný, a preto budú mať Barcelončania výhodu štandardnej situácie.
4' Munir udržal loptu v hre, a tak ju aj naďalej budú mať Katalánci.
3' Domáci celok však svojho súpera vytláča až na vlastnú polovičku.
2' Barcelona má hneď z úvodu herne navrch, keď sa usadila na polovičke súpera.
1' Stretnutie sa práve začalo.
Úvodné zostavy:

CD Leganés: Cuéllar – Juanfran, Tarín, Bustinza (C), Carnero García, J. Silva – El Zhar, Vesga, R. Pérez, Óscar Rodríguez – Nasjrí.
Náhradníci: Serantes – Rolán, Gumbau, Carrillo, Nyom, Santos, Merino.

FC Barcelona: ter Stegen – Roberto, Piqué, Umtiti, Vermaelen – Rakitić, Busquets, Coutinho – Munir, Messi (C), O. Dembèlé.
Náhradníci: Cillessen – Semedo, Arthur, L. Suárez, Malcom, Alba, Arturo Vidal.

Rozhodca: Undiano Mallenco.
Vítame vás pri sledovaní dnešného onlajn textového prenosu zo zápasu 6. kola španielskej La Ligy. Dnes sa proti sebe predstavia domáci hráči Leganésu, ktorí budú hostiť majstrovskú Barcelonu.

Dnes sa proti sebe postavia tímy, ktoré majú po piatich kolách úplne iné povinnosti, pretože sa nachádzajú na úplne iných koncoch. Domáci sú totižto na samom chvoste, kde majú za 1 remízu s Realom Sociedad práve 1 bod. Preto im patrí so skóre 4:10 nelichotivé 20. miesto. Naopak Katalánci zaváhali až v poslednom zápase, kedy doma prekvapivo remizovali s Gironou, a tak majú 13 bodov. Ich skóre činí 16:5, čo znamená, že majú najlepší útok v lige.

Medzi najlepších strelcov ligy sa radí trio Messi – Suárez – Dembélé, ktorí nastrieľali 5, respektíve po 3 góly. Najlepším strelcom domáceho tímu je El Zhar, ktorý má na svojom konte polovičku gólov svojho tímu, teda 2.

Favorit dnešného duelu je jasný, no to bol aj v predošlom zápase Barcelony. Preto sa pohodlne usaďte a vychutnajte si dnešný futbalový večer v našej prítomnosti.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 20:00.

zdroj: forcabarca.sk onlajny