Do tretice všetko dobré! Veríme, že dnes sa Blaugranas zápas podarí a budú bodovať naplno aj napriek tomu, že na opačnej strane trávnika stojí nepríjemný súper z Baskicka, Athletic Club Bilbao. Zápas sledujte spolu s nami a o svoje názory sa podeľte do komentárov!

29.9.2018, 16:15, Primera Division
Góly: 84. Munir – 41. de Marcos. ŽK: 79. Rakitić (BAR), 89. Busquets (BAR) – 49. Yeray (ATB), 90. Dani García (ATB), 90. Nolaskoain (ATB).
FC Barcelona ani tretíkrát po sebe v lige nevyhrala. Dokonca jej hrozila druhá porážka v rade, ale tú odvrátil Munir. Ja vám ďakujem za pozornosť a prajem pekný večer.
90+3' Koniec zápasu.
90+3' Ivan Rakitić prišiel o loptu, dopredu tak mohol ísť Mikel San José, no ďaleko sa tiež nedostal.
90+2' FC Barcelona sa teraz nedostáva k šestnástke súpera, Bilbao veľmi dobre bráni a drží loptu ďaleko vpredu.
90+1' Ivan Rakitić sa po parádnej prihrávke Messiho dostal v šestnástke do obrovskej šance, ale prestrelil bránu.
90+1' Nadstavujú sa 3 minúty.
Zltá karta 90' Žltú kartu dostáva Dani García (Athletic Club Bilbao).
Žltú kartu dostáva Peru Nolaskoain (Athletic Club Bilbao).
Zltá karta 89' Žltú kartu dostáva Sergio Busquets (FC Barcelona).
88' Munir spadol v šestnástke Bilbaa, lenže toto na penaltu rozhodne nebolo. Domáci sa zbytočne hnevajú.
87' Gerard Piqué prestrčil loptu za obranu súpera pred malé vápno, ale Luis Suárez zakončoval z ofsajdu, a tak gól neplatí.
85' Päť minút do konca riadneho hracieho času. Domáci vyrovnali a teraz to bude pravdepodobne boj o tri body pre Barcelonu.
Gól 84' Barcelona dala gól!
Unai Simón vyrazil strelu sprava iba pred seba, Lionel Messi poslal pas do malého vápna a MUNIR EL HADDADI jediným dotykom vyrovnal.
83' Sergio Busquets sa takmer zamotal a spravil chybu v rozohrávke pred vlastnou šestnástkou, hostia ale zakončiť nedokázali.
82' Striedania celkom rozbili snahu Barcelony, no teraz sa už opäť hrá a domáci to skúšajú tak často, ako sa len dá.
Striedanie 81' Striedanie v tíme FC Barcelona: z ihriska odchádza Ousmane Dembèlé, prichádza Munir.
Striedanie 80' Striedanie v tíme Athletic Club Bilbao: z ihriska odchádza Iñaki Williams, prichádza Aritz Aduriz.
Zltá karta 79' Žltú kartu dostáva Ivan Rakitić (FC Barcelona).
78' Opäť pri lopte Lionel Messi, tentoraz vystrelil spred veľkého vápna. Mieril tesne vedľa priestoru troch žrdí.
77' Jordi Alba si nabehol do šestnástky súpera, prihral pod seba a Lionel Messi z prvej trafil žrď.
76' Faul hostí na ich polovici. Ivan Rakitić rozohral na krátko, Barcelona sa pustila do ďalšej kombinácie.
75' Už len pätnásť minút do konca riadneho hracieho času a Barcelona stále prehráva.
74' Iñaki Williams sa dostal za obranu súpera, rútil sa sám na bránu Barcelony, no v poslednej chvíli sa výborne vrátil Nélson Semedo a pokus zablokoval.
73' Center sprava sa odrazil v šestnástke Bilbaa, k lopte sa dostal Lionel Messi a tvrdo zakončil. Skvele postavený Peru Nolaskoain obetavo zablokoval.
72' Lionel Messi to nakoniec neposlal priamo na bránu, ale skúsil oblúčik pred bránu, kde si nabiehal Ivan Rakitić. Včas odhlavičkoval Óscar de Marcos.
71' Lionel Messi padá zhruba päť metrov od šestnástky súpera a to znamená, že Argentínčan bude mať skvelú pozíciu na vyrovnanie.
70' Ousmane Dembèlé poslal center z krídla, ktorý nezastavil Mikel Balenziaga, ale Gerard Piqué hlavičkovať nedokázal.
69' Luis Suárez neprestrčil loptu na Semeda, následne poslal pas do malého vápna, no tam bol iba Unai Simón.
68' Barcelona sa v druhom polčase síce o niečo herne zlepšila, ale na vyrovnanie sa stále nezmohla. Naďalej platí, že času je ešte dostatok.
Striedanie 67' Striedanie v tíme Athletic Club Bilbao: z ihriska odchádza Beñat Etxebarria, prichádza Mikel San José.
65' Sergio Busquets išiel veľmi nebezpečne sklzom do súboja v strede poľa. Na prekvapenie žltú kartu nevidí.
64' Philippe Coutinho sa už-už dostával za posledného obrancu Bilbaa, avšak v poslednej chvíli zakročil vracajúci sa Óscar de Marcos.
63' Ousmane Dembèlé sa veľmi pekne prekľučkoval do veľkého vápna súpera, prihrávkou na os vápna spoluhráčov neobjavil.
62' Philippe Coutinho zakončoval spred malého vápna koníčkom do zeme a následne do brvna. Odrazenú loptu sa snažil akrobaticky dostať do brány ešte Luis Suárez, no neuspel.
61' Mikel Balenziaga fauloval pri pokuse dostať sa k centru na ľavom krídle, dobre ho bránil Nélson Semedo.
60' Teraz sa síce lopta celkom nebezpečne pohybovala v šestnástke, tam sa Lionel Messi nedostal k strele a navyše sa Philippe Coutinho dostal do ofsajdu.
59' Barcelone sa stále nedarí útočiť, ťažko sa jej hráči dostávajú z vlastnej polovice na tú útočnú.
58' FC Barcelona drží loptu v strede poľa, hráči domáceho celku kombinujú a snažia sa presunúť sa bližšie k bráne Simóna.
57' Ivan Rakitić získal rohový kop, Bilbao centrovanú loptu veľmi rýchlo odvrátilo a prešlo až do stredu poľa, kde bol zastavený Iñaki Williams.
Striedanie 56' Striedanie v tíme FC Barcelona: z ihriska odchádza Arturo Vidal, prichádza Lionel Messi.
55' Ousmane Dembèlé sa dostal pred vápnom súpera k strele, jeho pokus letel do stredu brány, kde bol pripravený Unai Simón.
54' Iñaki Williams si síce pekne nabehol za obranu súpera, lenže prihrávka na neho nebola vôbec presná.
53' Unai Simón veľmi zle rozohral, keď našiel iba pred šestnástkou Luisa Suaréza, ktorý nedokázal zakončiť na bránu ani prihrať.
52' Mikel Balenziaga sa dostal na krídle k centru, ten bol okamžite zrazený na aut pre Bilbao.
Striedanie 51' Striedanie v tíme FC Barcelona: z ihriska odchádza Sergi Roberto, prichádza Sergio Busquets.
50' FC Barcelona získala priamy kop, center do veľkého vápna bol odvrátený na roh. Ani ten nebol nebezpečný.
Zltá karta 49' Žltú kartu dostáva Yeray (Athletic Club Bilbao).
48' Philippe Coutinho sa už dostával do veľkej šance, v poslednej chvíli jeho prechod až pred bránu súpera zastavil Óscar de Marcos.
47' Marc-André ter Stegen si bez problémov prišiel po center sprava, ktorý poslal Óscar de Marcos.
46' Začal sa druhý polčas.
Gerard Piqué cestou do kabín ešte niečo tradične diskutuje s rozhodcami, ale nič to na doterajšom výsledku nezmení. Po polčase slabý výkon Barcelony nestačí, hostia vyhrávajú 0:1, ale času je ešte veľa. Gól strelil Óscar de Marcos. Druhé dejstvo začne o 17:18.
45+1' Prvý polčas sa skončil.
45+1' Nadstavuje sa 1 minúta.
45' Držanie lopty: 65% – 35%
44' Nakoniec síce prišiel dobrý center pred malé vápno, odkiaľ hlavičkoval Philippe Coutinho, lenže Brazílčan do toho nedal silu, a tak Unai Simón nemal problém.
43' FC Barcelona sa snaží o odpoveď najlepšie ešte pred polčasom, no kombinácia v strede poľa k tomu vedie ťažko.
42' Nutno povedať, že hra Barcelony nie je ideálna a dá sa povedať, že domáci si o tento zásah v ich sieti aj koledovali.
Gól 41' Bilbao dalo gól!
ÓSCAR DE MARCOS si z pozície pravého obrancu parádne nabehol na vzdialenejšiu žrď, kde poslal skvelý center Mikel Balenziaga a pravý bek v akrobatickej pozícii poslal loptu do protipohybu ter Stegena. Nou Camp sa v tom šoku zmohol iba na piskot.
40' Päť minút pred koncom prvého polčasu prichádza rohový kop pre Bilbao. Markel Susaeta to kopol na prvú žrď, lopta prešla malým vápnom cez nebezpečné územie preč.
39' Nízky center z rohového kopu mohol narobiť problémy, z malého vápna bol odkopnutý. Vzápätí si spravil priestor na zakončenie Philippe Coutinho, mieril vysoko nad.
38' Luis Suárez si prebral loptu do šestnástky, spred päťky z uhlu vystrelil k bližšej žrdi, no výborne zasiahol Unai Simón.
37' Naďalej pokračuje obrázok hry, kedy sa domácim nedarí preniknúť do vápna Bilbaa, ktoré hrá dnes dobre účelovo.
36' Domáci dlho kombinovali na súperovej polovici, až prišiel pas do šestnástky, ale ten odkopol Mikel Balenziaga.
35' Desať minút do konca prvého polčasu. Bilbao hrá vzadu veľmi dobre a vyráža do kontier. Barcelona sa zatiaľ trápi.
34' Ivan Rakitić vystrelil spred veľkého vápna, jeho nepresný a slabý pokus letel mimo priestor brány.
33' Marc-André ter Stegen sa dostal pred vlastnou bránou do veľkým problémov, loptu mu takmer zobral Iñaki Williams a následne Nemec nerozohral najlepšie, avšak hostia nezakončili.
32' Mikel Balenziaga bežal smerom k vápnu súpera. Pod nohy mu ale padol Gerard Piqué a čisto ho zastavil.
31' Peru Nolaskoain si v strede poľa pomohol faulom, ale zastavil rodiacu sa akciu Barcelony a hostia sa môžu sformovať.
30' Barcelona prešla dopredu a po narážačke chceli jej hráči niečo vymyslieť, lenže Nélson Semedo nestihol loptu na hracej ploche.
29' Po rohovom kope strieľal spred šestnástky Mikel Balenziaga, trafil iba hráčov pred sebou.
28' Iñaki Williams sa cez dvoch obrancov súpera dostal až k centru sprava, Gerard Piqué zrazil na rohový kop.
27' Mikel Balenziaga v strede poľa prišiel o loptu, hráči Barcelony sa s ňou posunuli smerom dozadu a zahral si aj Marc-André ter Stegen.
26' Luis Suárez sa dostal do veľkej šance, keď dostal pas za obranu pred bránu súpera, lenže Unai Simón sa blysol úžasným zákrokom.
25' Ousmane Dembèlé sa krásne dostal cez troch obrancov až pred šestnástku, kde ale váhal s prihrávkou a o loptu teda prišiel.
24' Hráči Barcelony z rohového kopu udrieť nedokázali, nízky center dostali hostia okamžite do bezpečia.
Striedanie 23' Striedanie v tíme Athletic Club Bilbao: z ihriska odchádza Iñigo Martínez, prichádza Peru Nolaskoain.
22' Luis Suárez vošiel s loptou cez Yeraya do šestnástky, zrazeným centrom vybojoval aspoň rohový kop.
21' Raúl García sa na útočnej polovici nedokázal dostať k lopte na dlhší čas. Po spracovaní ho prepadol Clément Lenglet a Španiel fauloval.
20' Jordi Alba si zľava nabehol do vápna, dostal prihrávku, no jeho center odvrátil Yeray. Luis Suaréz zakončiť nedokázal.
19' Arturo Vidal sa vrátil a dokázal získať loptu v strede poľa. Beñat Etxebarria však zastavil akciu pred vlastným vápnom.
18' Nélson Semedo to so spoluhráčmi skúša po pravej strane, tam je priestor poriadne prehustený. Bilbao bráni veľmi dobre.
17' Iñaki Williams sa takmer zapísal do streleckej listiny, pretože dostal loptu za obranu, obišiel padajúceho brankára, no Vidal ho vytlačil z ideálnej pozície. Španiel teda nezakončil, lopta mu ušla.
16' Faul v strede poľa, hráči Barcelony sa pomaličky snažia prejsť až pred vápno brankára Unaia Simóna.
15' Athletic Bilbao sa po zisku lopty v strede poľa pokúsilo dostať späť dopredu, prihrávku na hrot prečítal Clément Lenglet.
14' Rozohrávka rohového kopu sa dlho naťahovala, až Beñat Etxebarria odcentroval, ale vyboxoval Marc-André ter Stegen.
13' Tentoraz to z diaľky skúsil Raúl García, nemecký brankár Marc-André ter Stegen vyráža na rohový kop.
12' Iñaki Williams videl, že Marc-André ter Stegen je vysoko z brány. Takmer využil zaváhanie v zadných radoch Barcelony. Jeho oblúčik ale skončil nad.
11' Hostia to skúšajú po pravej strane ihriska, kde je veľa hráčov Barcelony. Nakoniec to zrýchlil vľavo Mikel Balenziaga, zastavil ho ofsajd.
10' Desať minút stretnutia za nami, FC Barcelona jasne ukazuje, ako dnes chce hrať a že bude mať hernú prevahu.
7' Sergi Roberto vybojoval priamy kop nejakých 25 metrov od brány súpera. K lopte sa postavil Luis Suárez a poslal parádnu strelu, ktorou svätyňu Bilbaa tesne minul.
6' Barcelona to skúsila po ľavej strane, dobre postavený obranca Óscar de Marcos zrazil center, ktorý poslal Ivan Rakitić.
5' Jordi Alba teraz dosť tvrdo zašiel do súpera na krídle. Bilbao získalo priamy kop, no po centri do vápna sa nestalo nič.
4' Philippe Coutinho ostal po tom, ako sa pošmykol, chvíľu otrasený na trávniku, je však v poriadku a pokračuje v hre.
3' Luis Suárez vnikol do šestnástky, prihrávka do druhej vlny mu nevyšla. Vzápätí síce z diaľky strieľal Nélson Semedo, no veľmi nepresne.
2' Philippe Coutinho sa už v úvode tlačil pred malé vápno, odkiaľ nedokázal zakončiť, pretože bol odstavený od lopty. Podľa rozhodcu čisto.
1' Hostia mali výkop stretnutia. Hrajú v bielo-červených dresoch, Barcelona vo svojej tradičnej pásikavej modro-červenej kombinácii.
1' Stretnutie sa práve začalo.
Úvodné zostavy:

FC Barcelona: ter Stegen – Semedo, Piqué (C), Lenglet, Alba – Roberto, Rakitić, Arturo Vidal – O. Dembèlé, L. Suárez, Coutinho.
Náhradníci: Cillessen – Arthur, Rafinha, Munir, Vermaelen, Busquets, Messi.

Athletic Club Bilbao: Simón – de Marcos, Yeray, I. Martínez, Balenziaga – Raúl García, Dani García, Etxebarria – Susaeta (C), I. Williams, Berchiche.
Náhradníci: Oleaga – San José, Muniain, Aduriz, Capa, Unai López, Nolaskoain.

Katalánsky veľkoklub ostal v poslednom kole poriadne šokovaný, pretože v Madride prehral proti Leganés 1:2 a to aj napriek tomu, že Barcelona viedla. V druhom polčase otočili skóre El Zhar a mladý Óscar, ktorý hosťuje z Realu Madrid. "Blaugranas" sú ale stále na prvom mieste, nakoľko cez týždeň zaváhal aj Real Madrid. Oba tieto tímy majú po trinásť bodov. Barcelona v doterajšom priebehu ligového ročníka vyhrala štyrikrát, zaujala najmä porážky Huescy 8:2, ale ešte remizovala s Gironou. Tiež prekvapivo. Najlepším strelcom v lige je zatiaľ päťgólový Lionel Messi.

Bilbao v minulej sezóne skončilo veľmi hlboko v tabuľke, teraz to chce zlepšiť, avšak momentálne je z toho iba štrnáste miesto a naposledy prišla dokonca prehra 0:3 doma proti Villarrealu. Bola to prvá porážka v sezóne, lebo Athletic predtým porazil Leganés a remizoval s Huescou, Realom Madrid a Betisom. Stretnutie na pôde Raya Vallecano bolo odložené. Najlepším strelcom tímu je dvojgólový Iker Muniain.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 16:15.

zdroj: forcabarca.sk onlajny

BayernMunchen

5
2018-09-29 16:13:57

Piquemu treba predlzit zmluvu aspon do roku 2060. Invalidne voziky su uz teraz dost rychle na ti aby to zvladal aj v 70tke

Druhý účet Cule99
Teraz účet Bayern Munchen, kde tvrdím že nie som Bruno..Email : fcbayernmunchen99@centrum.sk

:D :D :D
Fakt som ten dement ja?

0
2018-09-29 18:52:20

Vladinko ty si hotovy detektiv. Reagujes len na mna takze si mnou a mojimi pravdivymi nazormi posadnuty. Velmi ti vadi ze poznam pravdu ze?