Katalánci dnes majú veľkú šancu využiť zaváhanie Realu Madrid, ktorý vo včerajšom zápase s Deportivom Alavés prehral 1:0. Zverenci Ernesta Valverdeho však zavítajú na súboj na Estadio Mestalla proti Valencii, odkiaľ sa body nevozia ľahko. Napínavý súboj môžete sledovať spolu s nami naživo!

7.10.2018, 20:45, Primera Division
Góly: 2. Garay – 23. Messi. ŽK: 43. Soler (VAL), 58. Parejo (VAL) – 41. L. Suárez (BAR), 58. Coutinho (BAR). Rozhodca: González González. Diváci: 46249.
Dnešný duel je už minulosťou. Barcelona sa prepadla na druhú priečku o bod za nového lídra Sevillu. Čo je však zaujímavejšie je fakt, že majster z Katalánska už 4 zápasy nevyhral. Naopak Sevilla už šesťkrát remízovala. To je odo mňa dnes všetko, ďakujem vám za pozornosť.
90+2' Koniec zápasu.
90+1' Nastavený čas v dnešnom zápase bude činiť ešte 2 minúty.
90' Dembélé bol teraz v pozícii centrujúceho, no triafa len rukavice Neta.
89' Messiho padáčik za obranu je pridlhý na Dembélého.
Striedanie 88' Striedanie v tíme FC Barcelona: z ihriska odchádza Arthur, prichádza Rafinha.
87' Garay teraz stopol prenikajúceho Messiho v hodine dvanástej.
86' Messiho zakončenie pravou nohou nemalo absolútne žiadnu šancu na úspech.
85' Dnešné stretnutie sleduje 46249 divákov.
Striedanie 84' Striedanie v tíme FC Barcelona: z ihriska odchádza Philippe Coutinho, prichádza Ousmane Dembèlé.
83' Barcelončanom sa podarilo ubrániť tento rohový kop. Loptu budú mať aj naďalej hráči Valencie.
82' Čeryševov center odvracia Piqué len na rohový kop.
81' Messi si fantasticky prebral loptu prsiami, obhodil si brániaceho hráča a následne zakončenie pravou nohou končí na bočnej sieti.
80' Tentokrát to Suárez skúšal akrobatickým zakončením, čo však vôbec nebolo najmúdrejšie riešenie.
Striedanie 79' Striedanie v tíme Valencia CF: z ihriska odchádza Geoffrey Kondogbia, prichádza Francis Coquelin.
78' Suárez s ďalším teatrálnym pádom v šestnástke súpera. Ani tentokrát nebudú jeho služby vyslyšané.
77' Parejo fauloval Arthura, a tak budú mať aj naďalej loptu hráči Blaugranas.
76' Barcelončania si momentálne prihrávajú v okolí šestnástky Valencie, avšak sú pomerne ďaleko od bránky Neta.
75' Coutinho bol vo vyloženej šanci veľmi nepríjemne tiesnený, a preto nemohol bez problémov zakončiť.
74' Aktuálne držanie lopty vyznieva 25:75% v prospech hosťujúceho tímu.
73' Prenikajúci Suárez bol domácou obranou vytlačený až do samého rohu ihriska.
72' Lionel Messi dokázal svoju technickú streu namieriť len tesne nad.
71' Kondogbia s ďalším faulom. Tentokrát je to však z podstatne lepšej pozície.
70' Do konca riadneho hracieho času nám zostáva približne 20 minút.
69' Spätná prihrávka Čeryševa našla len dobre stojaceho Piquého.
68' V druhom dejstve zatiaľ môžeme sledovať prevažne medzišestnástkový futbal.
Striedanie 67' Striedanie v tíme Valencia CF: z ihriska odchádza Kévin Gameiro, prichádza Rodrigo.
66' Gayá posiela do šestnástky nepríjemný center, ktorý odvracia Piqué.
65' Faulom sa blysol aj Kondogbia.
64' Chtiac či nechtiac. Luís Suárez sa dopúšťa útočného faulu, a tak je akcia prerušená.
63' Vzápätí kazí prihrávku aj Rakitič a lopta je opäť u hráčov Valencie.
62' Nedorozumenie v dvojičke Batshuayi – Gameiro. Lopta tak pripadá Barcelone.
61' Gameiro napriahol spoza nohy brániaceho hráča, no loptu nedokázal namieriť do priestoru troch žrdí.
60' Lionel Messi bol pristihnutý vo veľmi tesnom ofsajde.
59' Okolie šestnástky Valencie je momentálne veľmi husté a Barcelončanom sa prekonáva len veľmi ťažko.
Zltá karta 58' Žltú kartu dostáva Philippe Coutinho (FC Barcelona).
Žltú kartu dostáva Dani Parejo (Valencia CF).
58' Batshuayi to skúšal spoza šestnástky, avšak triafa len dobre stojaceho Piquého.
57' Rohový kop veľa vody nenamútil.
56' Dnes jeden z najaktívnejších hráčov Valencie Čeryšev získava pre svoj tím rohový kop.
55' Lionel Messi sa po peknej akcii dostal do nebezpečného zakončenia, ktoré bolo však Netom pokryté.
54' Hostia momentálne vyčkávajú na svojho súpera.
53' Neto musel zasahovať proti letiacej lopte cez jeho pokutové územie.
52' Barcelona je už opäť pri šestnástke Valencie, kde si hostia vymieňajú krátke prihrávky.
51' K typickému technickému zakončeniu sa dostal Coutinho, avšak nezakončoval podľa jeho predstáv.
50' Rohový kop Barcelony veľa vody nenamútil.
49' Jordi Alba už po niekoľkýkrát centroval. Tentokrát nenašiel Suáreza, no vybojoval aspoň rohový kop.
48' Kondogbiov súboj s Arthurom bol hlavným arbitrom posúdený ako nedovolený.
47' Čeryšev bol síce tiesnený, no aj tak dokázal zakončiť. Projektil však končí len tesne vedľa.
46' Začal sa druhý polčas.
Prvé dejstvo je už minulosťou. Domáci sa prekvapivo dostali do vedenia už po pár desiatkach sekúnd. Na to však dokázali o približne 20 minút zareagovať favorizovaní hostia. Stav je po prvom polčase teda nerozhodný a v druhom dejstve sa máme rozhodne na čo tešiť.
45+2' Prvý polčas sa skončil.
45+1' Nedorozumenie v rozohrávke Barcelony má za následok zisk lopty zadarmo v prospech Valencie.
45' K prvému dejstvu sa pridá ešte 120 sekúnd, teda 2 minúty.
44' Arthur posielal za obranu Valencie dobrý center, no o to lepšie dokázal zareagovať Neto.
Zltá karta 43' Žltú kartu dostáva Carlos Soler (Valencia CF).
42' Vermaelen bol v súboji s Batshuayim o niečo neskôr, a tak sa dopustil faulu.
Zltá karta 41' Žltú kartu dostáva Luis Suárez (FC Barcelona).
40' Semedo to zahral teraz výborne. Dopustil sa síce faulu, no tento nedovolený zákrok mu nikto nebude môcť vyčítať, pretože prerušil sľubne vyzerajúci brejk.
39' Valencia sa po dlhšej dobe dostala k bránke ter Stegena a hneď z toho mohol byť gól. Gameiro dokázal odcentrovať cez Piquého a následne sa k lopte dostal Čeryšev, ktorý v stopercentnej príležitosti triafa len Semeda. Následná Garayova dorážka končí vedľa barcelonskej bránky.
37' Barcelončania držia loptu na svojich kopačkách a vymieňajú si krátke prihrávky na polovičke súpera.
36' Jordi Alba s ďalším centrom. Tentokrát bola jeho prihrávka odvrátená. Barcelonsky tlak narastá rapídnou rýchlosťou.
35' Gameiro zostal po súboji s Piquém na chvíľku otrasený, ale všetko je už v poriadku.
34' Čeryšev ani na dvakrát nedokázal svojim centrom nájsť toho správneho adresáta.
33' Suárez bol s loptou už v šestnástke, no dobrá domáca defenzíva ho vytlačila až von z pokutového územia.
32' Rohový kop Lionela Messiho končí presne v rukaviciach Neta.
31' Semedo s ďalším pokusom o center. Nasledovať bude rohový kop.
30' Pol hodina hry je úspešne za nami. Zatiaľ sme svedkami pomerne slušného zápasu.
29' Pekná kombinačná akcia v podaní Barcelony. Na konci bol Semedo, ktorý posielal spätnú prihrávku, kde však nenabiehal žiaden z jeho spoluhráčov.
28' Čeryšev síce dokázal v ťažkej pozícii odcentrovať, no loptu namieril len do rukavíc ter Stegena.
27' Katalánci to teraz mysleli dobre, no kolmica za obranu bola až príliš dlhá.
26' Jordimu Albovi vôbec nevyšiel pokus o center, ktorý skončil až za bránkovou čiarou.
25' Kombinácia medzi Coutinhom a Suárezom bola neúspešná, a tak hostia o loptu prichádzajú.
24' Po 24. minútach teda začíname od začiatku.
Gól 23' Barcelona dala gól! Gól strelil LIONEL MESSI, ktorý ukázal, že mu stačí len štipka priestoru a hneď je veľmi nebezpečný. Pekná kombinácia medzi Suárezom, ktorej predchádzali jasličky Kondogbiu zakončuje Messi milimetrovou strelou k tyčke.
22' Suárez si teraz pýtal penaltu, no jeho prosby vyslyšané neboli. Valencia môže byť rada, pretože opakované zábery nám kontakt potvrdili.
21' Hostia prvýkrát zakončili do priestoru troch žrdí, konkrétne to bol Lionel Messi, ktorý z väčšej vzdialenosti triafa len dobre stojaceho brankára Neta.
20' Barcelončania mali výhodu autového vhadzovania pri rohovej zástavke, no nebezpečnejšiu šancu si z tejto výhody nevypracovala.
19' Luís Suárez si všimol mierne vybehnutého brankára Neta a okamžite strieľal s väčšej vzdialenosti. Jeho pokus si však cestu do siete nenašiel.
18' S centrom aj čerstvý Denis Čeryšev, no našiel len dobre stojaceho Gérarda Piquého.
17' Útočná akcia katalánskeho tímu je prerušená pre ofsajdové postavenie Coutinha.
16' Barcelona aj naďalej s loptou na polovičke súpera.
15' Semedo posielal center do šestnástky, no trafil len domáceho muža v bielom drese.
14' Lionel Messi v nevídanej pozícii, konkrétne faulujúceho hráča.
13' Hráči Valencie teraz predviedli veľmi peknú akciu, ktorú zakončoval Batshuayi. Ten však našiel len rukavice ter Stegena.
Striedanie 12' Striedanie v tíme Valencia CF: z ihriska odchádza Gonçalo Guedes, prichádza Denis Čeryšev.
10' Barcelona sa už usadila pred šestnástkou Valencie, kde si loptu vymieňa zo strany na stranu.
9' Na ľavom krídle vyvíjal nebezpečnú aktivitu Gameiro, no našťastie pre Barcelončanov mu lopta odskočila.
8' Domáci futbalista už odkrýval z trávnika a hra môže ďalej pokračovať.
7' Mladý Guedes leží s bolestivou grimasou na trávniku. Opakované zábery ukazujú, že môže ísť o veľmi nepríjemné zranenie.
6' Signál po rohovom kope mal za následok zakončenie Kondogbiu tesne vedľa.
5' Batshuayi mohol poslať svoj tím do dvojgólového vedenia. Jeho zakončenie však končí tesne vedľa aj za pomoci teču
4' Coutinho loptu neprepasíroval cez obranný val a vybojoval len rohový kop.
3' Katalánci sú teda hneď spočiatku viac než zaskočený a hneď od úvodu majú hmotnú nevýhodu.
Gól 2' Valencia dala gól! Gól strelil EZEQUIEL GARAY, ku ktorému sa odrazila lopta od Barcelončanov, a tak bez problémov na zadnej tyčke otvára stav zápasu.
2' Guedes sa snažil o presadenie cez ľavé krídlo, no proti bol jeho portugalský kolega Nelson Semedo, ktorý loptu zrazil na rohový kop.
1' Stretnutie sa práve začalo.
Úvodné zostavy:

Valencia CF: Neto – Piccini, Garay, Gabriel, Gayá – Soler, Parejo (C), Kondogbia, Guedes – Batshuayi, Gameiro.
Náhradníci: Doménech – Coquelin, Čeryšev, Lato, Rodrigo, Murillo, Wass.

FC Barcelona: ter Stegen – Semedo, Piqué, Vermaelen, Alba – Rakitić, Busquets, Arthur – Messi (C), L. Suárez, Coutinho.
Náhradníci: Cillessen – Rafinha, O. Dembèlé, Munir, Denis Suárez, Lenglet, Arturo Vidal.

Rozhodca: González González.
Vítame vás pri sledovaní dnešného onlajn textového prenosu zo zápasu 8. kola najvyššej španielskej ligy, teda La Ligy. Dnes sa na Estadio de Mestalla predstavia domáci hráči Valencie, ktorí budú hostiť vedúcu Barcelonu.

Ani jeden z tímov nemôže hovoriť o výbornom vstupe do ligy. Domáci celok sa totižto prekvapivo nachádza až na 16. mieste, kde má po 7 odohratých dueloch na svojom konte len 8 bodov. Od pásma zostupu tak Valenciu delí len 1 bod. Barcelona aj napriek vedúcej priečke v lige tiež nemôže byť spokojná. Mnoho zaváhaní má za následok len 14 bodov. Zaváhali aj úhlavní nepriatelia Barcelony na čele s madridskými veľkoklubmi. O to viac môže mrzieť strata bodov s Gironou či Leganésom, pretože by mali Barcelončania hneď z úvodu ligy pekný náskok.

Vo farbách Barcelony do dnešného duelu s najväčšou pravdepodobnosťou zasiahne úspešný trojlístok Messi – Suárez – Dembélé, ktorý strelili 5, respektíve po 3 góly. Valencia doposiaľ strelila len 5 presných zásahov, a tak ešte nemajú vo svojom tíme výraznejšieho strelca.

Stávkové kancelárie favorizujú hosťujúci celok, na ktorý sa kurzy pohybujú v okolí hodnoty 1,7. Naopak na domácich je to až 5. Valencia však nutne potrebuje body, a tak sa dnes nevylučuje žiadny výsledok. Preto sa pohodlne usaďte a vychutnajte si dnešný duel v našej prítomnosti.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 20:45.

2018-10-07 20:47:11

Pigue bude v zaklade aj na invalidnom voziku...