Katalánci dnes na ligový zápas vycestovali do Madridu, kde si sily zmerajú s domácim Rayom Vallecanom. S týmto tímom majú Blaugranas veľmi priaznivú bilanciu, no futbal je nevyspytateľný a stať sa môže všeličo. Dnešný zápas takisto môžete sledovať spolu s nami!

3.11.2018, 20:45, Primera Division
Góly: 35. Pozo, 57. Á. García – 11. L. Suárez, 87. O. Dembèlé, 90. L. Suárez. ŽK: 6. Amat (VLL), 49. De Tomás (VLL), 89. Alberto García (VLL), 90+2. Velázquez (VLL) – 17. Lenglet (BAR), 70. Alba (BAR). Rozhodca: A. Hernández – Sibrino, J. Naranjo. Diváci: 13785.
To je odo mňa z tohto zápasu všetko. Ďakujem vám za pozornosť a prajem pekný zvyšok večera.
Dlho to vypadalo na veľké prekvapenie, keď sa Vallecano dostalo do vedenia 2:1. Barcelona sa nedokázala k ničomu dostať a jej útoky sa rozbíjali o pevnú obranu domácich, ktorí predviedli skvelý výkon. Ukázala sa však jej obrovská sila a v závere dvoma gólmi Dembèlého a Suáreza otočila zápas. Vzhľadom na priebeh zápasu a hru oboch tímov je to však veľmi vydretá a i trochu šťastná výhra.
90+4' Koniec zápasu.
Zltá karta 90+2' Vo vzdušnom súboji trafil Emiliano Velázuez lakťom do tváre Artura Vidala. Zaslúžená žltá karta.
90' Bude sa hrať ešte štyri minúty.
Gól 90' Barcelona dala gól!
Center Sergiho Roberta z pravej strany našiel ideálne na vzdialenejšej tyči LUISA SUÁREZA, ktorý z prvej trafil presne k tyči. Barcelona otáča zápas.
Zltá karta 89' Za zdržovanie hry dostal žltú kartu brankár domácich Alberto García.
89' Vallecano už sa snaží naťahovať čas, ako sa len dá. Kúskuje hru, brankár naťahuje rozohrávku a loptu bez rozpakov odkopávajú do autu.
Gól 87' Barcelona dala gól!
Ďalší center Jordiho Albu spracoval Piqué, ktorý už hrá na poste útočníka, pre OUSMANEHO DEMBÈLÉHO. Ten z prvej trafil presne k pravej tyči. Brankár García nemal žiadnu šancu.
86' Z ľavej strany centroval Jordi Alba a do vzduchu sa zavesil Luis Suárez. Hlavičku sa mu však nepodarilo umiestniť a tak ju na zemi chytil brankár Alberto García.
85' Pokus o rýchlu kontru Vallecana zastavil Embarba nepresnou prihrávkou. Loptu má znovu Barcelona a prenáša ju dopredu na Dembèlého.
84' Domáci napádajú veľmi vysoko a hostia sú donútení rozohrávať až od brankára ter Stegena.
83' Sergi Roberto z pravej strany prihrával Vidalovi na hranicu šestnástky. V dobrej streleckej pozícii mu však lopta odskočila a získali ju domáci.
82' Barcelončanom letí čas veľmi rýchlo, zostáva už len cca 10 minút do konca a stále sa nemôžu dostať do väčšej príležitosti.
81' Suárez leží v šestnástke a drží sa za nohu. Gestikuluje, že ho pri jeho strele trafil obranca do nohy. Rozhodca však nereaguje.
80' Vallecano skúsilo rýchlo zaútočiť, stratilo ale loptu a prišla blesková prihrávka na Suáreza. Ten vystrelil priamo na brankára Garcíu, takže napokon to nebola až tak nebezpečná situácia, ako vypadala na prvý pohľad.
79' Až teraz sa dostal Dembèlé do šestnástky, jeho spätná prihrávka však nenašla nabiehajúceho si Vidala.
78' Barcelončania sa snažia pritlačiť súpera k jeho šestnástke. Stále sa im však nedarí dostať sa do gólovej príležitosti.
76' Aktuálne štatistiky:
Strely: 10:4
Strely na bránu: 5:2
75' Piqué ťahá loptu dopredu a podporuje útok. Prihrávka na Dembèlého sa vydarila až na druhý pokus, jeho center ale opäť odvrátili obrancovia domácich.
74' Priamy kop zahral Advíncula. Strela však nebola veľmi umiestnená, takže pre ter Stegena nebola žiaden problém.
73' Busquets fauloval dnes skvele hrajúceho Embarbu pred šestnástkou. Priamy kop pre Vallecano z veľmi nebezpečnej pozície.
72' Barcelonský útok sa skončil tak, ako prakticky všetky v druhom polčase. Pokusy o kolmicu na útočníkov zastavili obrancovia a následný center Jordiho Albu nenašiel nikoho zo spoluhráčov.
Striedanie 71' A jedného z nich, Alejandra Gálveza strieda Emiliano Velázquez.
71' Na zemi teraz ležia dvaja hráči Vallecana.
Zltá karta 70' Za protesty dostáva žltú kartu Jordi Alba.
69' Krásna individuálna akcia Imbulu. Získal loptu pri stredovej čiare, potiahol si loptu až k šestnástke, parádne si zasekol okolo obrancu a vystrelil tesne vedľa ľavej žrde barcelonskej brány.
68' Nadšene bojujúci domáci neustále napádajú Barcelonu a získavajú loptu.
Striedanie 67' Dvojité striedanie Barcelony: zápas končí pre Coutinha a Arthura, namiesto nich prichádzajú na ihrisko Munir a Arturo Vidal.
66' A domáci stále hrozia, Embarbovu strelu zblokoval obranca Barcelony len k Pozovi. Pozovu strelu z uhlu následne chytá ter Stegen.
Striedanie 65' Druhé striedanie domácich, odchádza Raúl De Tomás, ktorého strieda Alex Alegría.
64' Rýchla kontra Vallecana. García centroval zľava pred bránu, kde tesne pred nabiehajúcim De Tomásom odkopol loptu na rohový kop Jordi Alba.
63' Center Coutinha letel priamo na brankára Alberta Garcíu, ktorému ale vypadol tesne k nohám Suáreza. Našťastie pre domácich bol jeden z obrancov rýchlejší a loptu odkopol.
62' Advíncula na pravej strane zasiahol rukou do tváre Jordiho Alba. Priamy kop pre Barcelonu z nebezpečnej pozície.
61' Barcelona opäť kombinuje na polovici Vallecana, ale všetky pokusy o kolmú prihrávku na Suáreza zastavila dnes skvelá obrana domácich.
59' Začína sa rysovať prekvapenie na úkor veľkého favorita!
Gól 57' Rayo Vallecano dalo gól!

Krásny center Embarbu sprava hlavičkoval najprv De Tomás do tyče, od ktorej sa lopta odrazila k úplne voľnému ÁLVAROVI GARCÍOVI, ktorý nemal problém doraziť odrazenú loptu do prázdnej brány. Skvelé striedanie domáceho trénera!
Striedanie 57' Stredanie v tíme domácich, odchádza Óscar Trejo, prichádza Álvaro García.
55' Embarba našiel krásnym krížnym pasom úplne voľného De Tomása, ten bol však v ofsajde.
Striedanie 52' Prvé striedanie Barcelony, Rafinhu strieda Ousmane Dembèlé.
52' Dnešné stretnutie sleduje 13785 divákov.
52' Embarba našiel krásnym pasom medzi troma barcelonskými obrancami nabiehajúceho si De Tomása, ktorý strieľal z prvej po zemi. Skvelým zákrok ho vychytal ter Stegen. Už mohlo byť 2:1!
51' Sergi Roberto vysunul Rafinhu za obranu. Ten, aj keď bol trochu z uhlu, skúsil obstreliť brankára Garcíu, jeho strela však končí veľmi mmio.
50' Jordi Alba si narazil loptu na pravej strane so Suárezom, jeho prudkú spätnú prihrávku už ale nedobehol.
49' Kombináciu Barcelony skúsil zrýchliť kolmicou Arthur, jeho prihrávku ale zachytil jeden z obrancov a loptu odkopol.
Zltá karta 49' Raúl De Tomás dostáva žltú kartu za úmyselné vrazenie do stojaceho Busquetsa.
46' Prvý útok druhého polčasu má Barcelona. Alba centroval z ľavej strany, center odvrátila obrana domácich.
46' Ani u jedného tímu nedošlo cez prestávku k striedaniu.
46' Začal sa druhý polčas.
Druhý polčas sa začne približne o 21:46
Barcelona bola v prvej polovici prvého polčasu výrazne aktívnejšia a jej prevaha bola korunovaná vedúcim gólom Suáreza. Postupne sa ale do zápasu dostali i domáci, ktorým sa podarilo vyrovnať a ku konci polčasu úplne prebrali iniciatívu. Stav po prvom polčase je tak možno prekvapujúci, ale asi i zaslúžený.
45' Prvý polčas sa skončil.
45' Vallecano v ďalšom útoku po pravej strane. Ten ale končí po faule Embarbu.
44' Embarba rozohrával rohový kop a lopta padala na vzdialenejšiu tyč, obrana Barcelony si s loptou poradila.
42' Vallecano je po góle výrazne aktívnejším tímom a kombinuje na polovici Barcelony.
40' Arthur si niekoľkokrát narazil s Rafinhom a Busquetsom a pred šestnástkou posunul loptu Suárezovi, ktorý technickou strelou z prvej trafil ľavú tyč brány domácich!
39' Advíncula strieľal zo strednej vzdialenosti na bránu Barcelony, jeho strela však letí vysoko nad.
38' Priamy kop Barcelony zahrával Rafinha, ktorý sa ale pri pokuse o nákop pošmykol a center sa mu vôbec nevydaril.
37' Tak domáci sú za svoju aktivitu odmenení gólom a zápas sa začína prakticky odznova.
Gól 35' Rayo Vallecano dalo gól!

Center sprava odvrátila obrana Barcelony len na JOSÉHO POZA, ktorý stál na hranici šestnástky. Ten si loptu spracoval a zakrútil ju k ľavej tyči ter Stegenovej brány, od ktorej sa odrazila do brány.
34' Vallecano teraz napáda veľmi vysoko a donútilo brankára ter Stegena odkopnúť loptu do autu.
32' Ďalší útok domácich, Embarba sa snažil obehnúť na ľavom krídle Jordiho Alba, ten ho ale dotlačil až za čiaru.
31' A v podstate z ničoho nič prišla veľká šanca Vallecana. V strede poľa získali domáci loptu, v trojici bleskovo zaútočili a túto akciu zakončili prihrávkou cez pokutové územie na De Tomása pred bránou, ktorý však loptu usmernil tesne mimo.
30' Hra je teraz veľmi monotónna. Barcelona sa navyše nemá kam ponáhľať, pretože vedie.
29' A Vallecano teraz vytlačilo kombináciu hostí až tesne pred ich brankára.
27' Situácia sa stále nemení. Barcelona kombinuje a hľadá možnosti na prienikovú prihrávku, tá však stále neprichádza.
25' Barcelona opäť rozvíja svoju kombináciu v strede poľa, do šestnástky sa však zatiaľ nemôže dostať.
24' Embarbov priamy kop sprava letel na hlavu De Tomása, jeho hlavička zo záklonu však letela nad ter Stegenovu bránu.
23' Tempo Barcelony v posledných minútach trochu opadlo a domáci sú schopní čoraz dlhšie podržať loptu a dostávať sa čoraz bližšie k ich bráne.
22' Embarba hľadal svojim nákopom Amata, ktorý však loptu nestihol.
21' Imbula zo strednej vzdialenosti vystrelil na bránu Barcelony, jeho strela šla vysoko nad.
20' Advíncula po chytení lopty vletel do ter Stegena, čo rozčúlilo nemeckého brankára. Po krátkej diskusii ale hra pokračuje ďalej.
20' Embarbov roh následne stiahol zo vzduchu ter Stegen.
19' Prvá útočná akcia domácich. Morenov center sa však do šestnástky nedostal.
18' Suárez si nabiehal na pravom krídle, dostal i prihrávku, ale rozhodca mu odpískal ofsajd.
Zltá karta 17' Za faul na prenikajúceho protihráča dostáva žltú kartu Clément Lenglet.
16' Odrazená lopta po centre Sergiho Roberta sa dostala k Suárezovi. Ten sa už k strele nedostal, lebo loptu odkopol obranca domácich na roh.
15' Coutinho dostal dobrú prihrávku do šestnástky, namiesto strely ale začal kľučkovať a o loptu prišiel.
13' Niekoľkokrát sa snažili hráči Vallecana získať loptu, ale nepodarilo sa im to a stále ju držia na kopačkách hostia.
Gól 11' Barcelona dala gól!
Barcelona korunuje svoju prevahu. Rakitić poslal pasom za obranu Jordiho Albu, ktorý loptu potiahol až k bránkovej čiare a vrátil ju pred bránu na LUISA SUÁREZA. Ten už nemal z bezprostrednej blízkosti najmenší problém skórovať.
9' Busquetsov nákop našiel na pravom krídle Sergi Roberta, ktorý z prvej posielal loptu pred bránu. Tam ale nebol nikto z jeho spoluhráčov.
8' Barcelona hneď od začiatku dominuje a kontroluje hru. Súperovi veľmi nepožičiava loptu a po strate ju hneď získava späť.
7' Suárez následne zahrával priamy kop, ktorý ale kopol mimo bránu.
Zltá karta 6' Jordimu Amatovi odskočila lopta pri spracovaní a získal ju Luis Suárez. Amatovi tak nezostalo nič iné, len stiahnuť rozbehnutého Suáreza k zemi. Jasná žltá karta.
5' Kombináciu Barcelony po niekoľkých pokusoch o zrýchlenie ukončil nevydarenou prihrávkou Sergio Busquets.
3' Hostia sa svojou kombináciou pomaly posúvajú k bráne domácich. Žiadny pokus o kolmicu zatiaľ neprišiel.
2' Barcelončania získali konečne loptu a ako je ich zvykom, tak držia loptu a rýchlo kombinujú.
1' Hneď v prvej minúte prichádza prvý ofsajd domácich.
1' Zápas rozohral domáci tím, ktorý hneď nakopával loptu do útoku na De Tomása. Ten ale loptu nestihol.
1' Stretnutie sa práve začalo.
Oba tímy už sú pripravené na ihrisku. Rayo Vallecano v bielych dresoch s červeným pruhom, Barcelona v tradičných červeno-modrých dresoch.
Úvodné zostavy:

Rayo Vallecano: Alberto García (C) – Advíncula, Gálvez, Amat, Á. Moreno – Comesaña – Embarba, Imbula, Trejo, Pozo – De Tomás.
Náhradníci: Dimitrievski – A. Ba, Velázquez, Bébé, Á. Garcia, G. Kakuta, Alegría.

FC Barcelona: ter Stegen – Roberto, Piqué, Lenglet, Alba – Rakitić, Busquets (C), Arthur – Rafinha, L. Suárez, Coutinho.
Náhradníci: Cillessen – Semedo, O. Dembèlé, Munir, Arturo Vidal, Aleñá, Brandáriz.

Rozhodca: A. Hernández – Sibrino, J. Naranjo.

Hosťujúci tím je i bez zraneného Messiho nielen favoritom tohto zápasu, ale i celej súťaže. V poslednom kole v El Clássicu deklasovala Barcelona Real Madrid 5:1 a demonštrovala svoju obrovskú útočnú silu. Aj keď ani jej sa nevyhli výkyvy v úvode sezóny (medzi ktorými vyčnieva porážka s Leganes), tak je na 1. mieste so ziskom 21 bodov. Súboj tímu z čela tabuľky s tímom z jej dna by teda mal byť jasnou záležitosťou hostí.

Posledných 5 zápasov:
Leganes – Barcelona 2:1
Barcelona – Athletic Bilbao 1:1
Valencia – Barcelona 1:1
Barcelona – Sevilla 4:2
Barcelona – Real Madrid 5:1

Rayo Vallecano má v súťaži jediný cieľ, a to záchranu. Zatiaľ to ale na naplnenie tohto cieľa nevypadá. Po desiatich odohraných kolách je tím na predposlednom, 19. mieste so ziskom len šiestich bodov a je jedným z najhorších tímov aj z pohľadu strelených i inkasovaných gólov. Bez výhry je už sedem zápasov a i jedinú výhru si Vallecano pripísalo proti poslednej Huesce. Dnes proti obrovskej útočnej sile hostí teda čaká Vallecano skúška ohňom.

Vallecano – Espanyol 2:2
Leganes – Vallecano 1:0
Vallecano – Getafe 1:2
Vallecano – Athletic Bilbao 1:1
Girona – Vallecano 2:1
Vitajte pri zápase jedenásteho kola španielskej Primera Divison medzi tímami Rayo Vallecano a FC Barcelona.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 20:45.

zdroj: onlajny.eu

fofo112

6
2018-11-03 21:03:46

Alba po Leovi mozog mužstva ,paráda čo ten chalan predvádza v každom zápase.