Jordi Alba odohral v súčasnej sezóne tridsaťdva z tridsiatich šiestich súťažných duelov, pričom v akcii sme ho nevideli iba v zápase Ligy majstrov proti Tottenhamu, v ktorom už prakticky o nič nešlo, a v troch súbojoch Španielskeho kráľovského pohára. Dnes večer však rodák z l'Hospitalet bude svojmu družstvu na San Mamés chýbať. 

"Absencia Jordiho Albu je pre nás problémom, ale máme aj iné alternatívy, na jeho pozícii môže nastúpiť niektorý z pravých obrancov, prípadne je tu stále rezerva. Uvidíme," zhodnotil na tlačovej konferencii pred dnešným duelom medzi Athletic Club a FC Barcelona situáciu manažér Ernesto Valverde. Fakt je, že Jordi patril v uplynulom období medzi fundamentálnych hráčov katalánskej ekipy, pričom v súčasnom ročníku okrem dvoch strelených gólov má na svojom konte aj neuveriteľných štrnásť asistencií. Nesmierne dôležitá je najmä jeho famózna spolupráca s Lionelom Messim. 

Alternatívy

Prvou možnosťou, ktorá sa naskytá extremadurskému koučovi, je na miesto ľavého beka jednoducho postaviť jedného z nominovaných pravých krajných obrancov. Na výber má Valverde Sergiho Roberta a Nelsona Semeda. 

Podobné riešenie uplatnil kormidelník v praxi v druhom polčase duelu s Levante, keď nastúpil naľavo Sergi Roberto, a následne na pôde Seville, kde odohral osemdesiat minút Nelson Semedo. Problém však spočíva v tom, že Katalánec, respektíve Portugalčan tak musia hrať druhou, svojou slabšou nohou, čo by mohlo rezultovať v zhoršujúcu kontinuitu a straty lopty. 

Traja stopéri

Ďalším variantom, ktorý má barcelonský tréner, je systém na troch stredných obrancov. Niečo podobné praktizoval na štadióne Levante, hoci však v lige tento krok priniesol tri body, v pohári to úspech neznamenalo. Je však nutné uvedomiť si, že kým v Primere División postavil Valverde najsilnejšie možné zloženie s Piquém, Lengletom a Vermaelenom v obrane a Dembélém a Albom na krídlach, v Copa del Rey bolo zloženie hráčov s Chumim, Busquetsom a Murillom a následne Semedom s Mirandom obrovskou improvizáciou. 

Zabudnutý chlapec z béčka

No a napokon, do úvahy prichádza aj postavenie Juana Mirandu, na ktorého akosi počas tohto roka Valverde zabúda. V La Lige je mladík nominovaný iba po piaty raz, no zatiaľ na scéne domácej súťaže neodohral ani jeden duel. Miranda ale nastúpil proti Tottenhamu a pripísal si tri štarty v prvých troch meraniach síl v Cope. Dostane šancu dnes?

Zdroj: sport
Foto: sport

Komentáre

loptajegulata

11
2019-02-10 16:43:40

Vermaelen nech je istota vzadu a útoku bude pomáhať Semedo z druhej strany, väčšinou to je opačne ked roberto vpravo bráni a alba zľava útočí a ako tak to funguje tak by mohlo aj toto.

erdzo

2
2019-02-10 18:15:05

Ak bude hrať Messi v základe tak sa mi ako najlepšia voľba hodí na miesto Albu Semedo, z dôvodu že sú si svojou rýchlosťou najviac podobný. A ak si nacvičili spoluprácu na tréningu (Messi so Semedom) tak by to mohlo fungovať aspoň podobne ako spolupráca Alba Messi. Argument že Semedo je prvák a nie ľavák nie je podstatný, po zemi by mal byť schopný poslať prihrávku presne aj ľavou nohou.

Cafu

6
2019-02-10 19:08:08

Určite Vermaelen, sice tím utrpí ofenzíva,ale tým pádom by mohol skúsiť dať Couthina do zálohy. Miranda na áčko nemá.

Ak chcete pridať komentár, musíte sa prihlásiť.