Tréner Manchestru United Ole Gunnar Solskjaer odpovedal na otázky novinárov počas tlačovej konferencie pred odvetou Ligy Majstrov s Barcelonou.

Veríte v obrat?

"Zápas s PSG hráčom pomôže. Ako tím vieme, že môžeme výsledok dvojzápasu otočiť. Sme si však vedomí toho, že to bude ťažké, ale budeme mať na pamäti dvojzápas s PSG. Nebolo to až tak dávno, no teraz strácame len jeden gól."

"Viera je obrovská. Všetci majú talent a konkrétne schopnosti. Videli sme to v zápase s PSG, kedy sme dokázali otočiť výsledok proti fantastickému súperovi. Barcelona je z historického pohľadu najlepší tím, ale verím, že dáme zo seba všetko a budeme koncentrovanejší. Na Old Trafford sme na sekundu zaspali a to stačilo. Koncentrácia je kľúčová."

Budete hrať hlavne fyzicky?

"Nie, ale musíme samozrejme využiť štandardné situácie. Musíme byť lepší, než v uplynulý týždeň. Mali sme veľa centrov, ale Piqué a Lenglet bránili veľmi dobre. Možnože tento aspekt nebude mať taký význam, niekedy je dôležitejší protiútok či rýchla prihrávka. Musíme byť čo najlepší. Hráme proti fantastickému tímu a musíme byť realisti."

Ako vyriešiť nedostatočnú efektivitu pred bránkou súpera?

"Je to futbalová otázka za milión. Trénovali sme strely, hoci ide o sebadôveru. Dokážeme tvoriť situácie a to, aby sa človek zhlboka nadýchol a tú šancu využil."

Boli ste v prvom zápase nastavení až priveľmi defenzívne?

"V prvom zápase sme neukázali našu autoritu. Nemali sme toľko loptu a nevytvorili sme toľko šancí, ako by sme mali. Musíme sa snažiť udržať pri lopte, pretože ak súper ju bude mať po 80% času, budeme trpieť. Hoci niekedy má Barca pri takomto držaní loptu čudné výsledky, najčastejšie vyhráva. Vieme, že sa musíme prezentovať lepšie a hrať svoje. Ak sa lopta ponechá Messimu či Suarezovi, budú predstavovať hrozbu."

Môžu Matić a Alexis nastúpiť?

"Áno, pokiaľ ide o zdravotný stav, sú dostupní. Pre Alexisa, ktorý tu hral, ide o výnimočné stretnutie. Bude chcieť ukázať svoju hodnotu. Nemá fantastickú sezónu, bol zranený, ale musíme dúfať, že sezónu ukončí dobre. Dúfam, že bude spokojný so svojou dispozíciou."

Môže Pogba prestúpiť?

"V tejto chvíli sa Pogba sústredí na zápas. Nepochybujem, že zahrá a za Manchester odohrá to, čo doteraz. Je fantastický."

Barcelona počas víkendu nechala oddýchnuť viacero hráčov. Môže to ovplyvniť zápas?

"Niekedy je dobré oddýchnuť, niekedy je dobré hrať. My sme počas soboty takisto vymenili 5 hráčov. Fyzicky sme pripravení a očakávam, že súper bude takisto. Všetko je to otázka mobilizácie. Každý chce hrať na Camp Nou. Viem, že Barcelone pomôžu tribúny."

zdroj: marca.com mundodeportivo.es
foto: facebook

Komentáre

maros1

15
2019-04-16 08:38:08

No čo iné má taký tréner hovoriť ? Ja myslím, že keď zahráme s rozumom , štandardne a s nasadením nebude tento zápas problém. Neustále vzdychať a dovolávať sa úspechu nad PSG nemá zmysel.
A rád by som veril, že divácky tlak na rozhodcu bude tak veľký, že nepripustí žiadne zákernosti ani brutálne fauly na našich bezpochyby technickejších hráčov.

PETERKRIZAN

3
2019-04-16 08:39:38

možete,ale neotočite

MessiGOAT

-3
2019-04-16 08:42:15

Už mě ty hrdinské kecy ManU sraček štvou..
Doma hráli hovno a nevystřelili ani na bránu..
Treba jim dát 4 kousky a zavřít jim tlamu...
Nevím co čekají na Camp Nou kde bude 95 tisíc fans Blaugrana

ximpp

3
2019-04-16 08:47:45

Ale jak psal nahoře Maroš, co mají jiného říkat, přece to nebude celé o tom, že jsou špatní a že u nás určitě dostanou. Pokud je jejich názorem ale opravdu to, že jsou tak moc dobří, tak je to výhoda pro nás, můžou nás i podcenit. :-)

ximpp

2
2019-04-16 08:45:21

Podle mě je to otevřené, máme výhodu prvního výsledku a domácí půdy, na druhou stranu se může za tu dlouhou dobu stát úplně cokoliv, jejich obraty s Juve a PSG byly sice spíš dílem náhody a realovského štěstí, ale stát se to může i teď. Snad si z toho vezmeme poučení a budeme chtít duel rozhodnout co nejdříve a nenechávat to na jednom gólu do poslední minuty, jak se to vymstilo PSG.

maros1

4
2019-04-16 08:59:05

Ano jasné súhlasím s Tebou, stať sa môže čokoľvek, ale ak zhrniem všetky okolnosti a fakty , myslím, že máme navrch a ak nebude deň blbec máme to v kabeli - verí v to aj keď to nebude ľahké. Určite bude kľúčové kto a kedy dá prvý gól

ximpp

3
2019-04-16 09:17:44

Určiě, jen jak říkáš, může být den blbec, PSG i Juve je proti nim mělo. Favoriti jsme a po odvetě zvlášť.

Ak chcete pridať komentár, musíte sa prihlásiť.