V posledných ročníkoch La Ligy Barcelona vypadla už vo štvrťfinále, pretože jej hráči boli v tejto fáze sezóny vyčerpaní. Katalánsky denník Mundo Deportivo informuje, že v súčasnej edícii je všetko inak a predovšetkým líder tímu Leo Messi dostal viac odpočinku, než pre rokom. O niečo horšie však vyzerá situácia Luisa Suareza.

Mundo Deportivo píše, že Messi si v tejto sezóne oddýchol o 870 minút viac v porovnaní s uplynulým ročníkom. Okrem toho ďalších 360 minút neodohral z dôvodu zranenia. Argentínčan začínal zápasy od úvodnej minúty len v 38. prípadoch z 54 oficiálnych zápasov, čo je najhoršie číslo od sezóny 2008/2009. Navyše sa Messi rozhodol nereprezentovať Argentínu v priateľských zápasoch, vďaka čomu si oddýchol ešte viac.

V sezóne 2018/2019 Messi vynechal len 9 zápasov, z toho 4 kvôli zraneniu. Na ďalších 5 zápasov nebol povolaný. V 7. zápasoch sa hviezda Barcelony objavila ako náhradník. V uplynulom ročníku však od začiatku hral v 48. zápasoch a v tejto sezóne túto štatistiku s istotou nevyrovná. Najmenej často sme Messiho v základe videli v sezóne 2008/2009 a 2015/2016, kedy od úvodných minút nastúpil v 41. zápasoch.

V tejto sezóne tak oddychuje ďaleko viac a do semifinále Ligy Majstrov proti Liverpoolu by mal nastúpiť bez zbytočného preťaženia. O niečo horšie vyzerá situácia Luisa Suareza, ktorý od 16. do 27. apríla odohral 4 celé zápasy. V priebehu tejto sezóny nazbieral 3952 odohraných minút a ďalších 248 minút odohral v drese reprezentácie Celestes a celkovo strávil na trávniku o 500 minút viac ako Messi. To je celkom dosť vzhľadom na to, že Suarez má problémy s kolenom. Na útočníkovi Blaugranas však nebadať známky únavy, no v zápase s Liverpoolom ho čakajú veľmi fyzické súboje s Virgilom van Dijkom. V stredu uvidíme, aký vplyv bude mať zaťaženie po celej sezóne na výkon Luisa Suareza a zároveň ako Messimu pomôže to, že je počas sezóny oddychoval.

2019-04-29 14:20:29

Škoda, že neodpočíval víc i Suárez, protože i když se v článku píše, že unaveně nepůsobí, tak to sice pravda být nemusí, ale do jisté úrovně na něj nedostatek odpočinku může mít vliv. Když si představíme, jak se v posledních zápasech míče od něho odrážejí, jak velké má procento ztrát a jak nepřesně přihrává, může to být příčina. Každopádně není nikde psáno, že nemůže zářit právě on místo Lea. Nějaký ten gól v LM už by zase mohl přidat, protože zatím je to z jeho strany velká bída.

2019-04-29 16:02:58

Letos byl draft hodně zajímavý. Přesun Kylera Murryho do Arizony byl celkem jasný a myslím, že skvělou volbu udělalo i Indianapolis, když vsadilo na Parrise Campbella Jr... Jinak jako fanoušek Bears jsem spokojený, protože na pozici RB si vybral Nagy David Montgomery, který se mi hodně líbí a Kerrith Whyte o kterém nic nevím, ale dočetl jsem se, že by prý měl být o něco lepší, než Montgomery, tak uvidíme.

blauigrana

1
2019-04-29 20:10:57

bol naozaj zaujímavý mna dostal Josh Jacobs skvelý RB...celkom aj jeho príbeh...hlavne som zvedavý na Murrayho a Haskinsa

Milan87

12
2019-04-29 14:22:53

Nepatri to sem ale videli ste ako sa vytiahli obidve megastar PSG vo finále poháru? Povahou už dospely k absolutnemu dnu.

2019-04-29 14:33:00

Tak Liverpool je mužstvo z ktorého mám ja osobne už 2-3 mesiace najvačší bojáš. Zvládnúť sa to dá, Valvarde to skladal rozumnejšie, takže hráči sú natom určite lepšie jak predošlí rok. Fakt je aj ten že Pool bojuje o tak vysnívanú trofej z PL, kde ho naštastie prenás, Pep núti šlapať na 100%. Čo sa týka môjho sledovania, Klopp používal hráčov ako VVD zápas čo zápas, takže odohraté a nabehané má aj druhý mančaft. Každopádne takýto rešpekt zo súpera som nemal už dlhšiu dobu, pritom nikoho nikdy neodpisujem :)

leonidas129919

3
2019-04-29 15:38:19

je preco. je to tym so vybornom obranou, skvelou zalohou a skvelym utokom. s vybornym trenerom a duchom. najtazsi super, akeho sme mohli mat v semifinale.

PETERKRIZAN

2
2019-04-29 14:34:58

myslim ze suarez nebude ani hrat,utok dembele,mesi coutinho,proti van daikovi podla mna nema sancu v sucasnej forme,netvrdim že nemoze dať gol,ale vela vody nepomuti herne,tak červenu moze vyfasovať,ja by som ho nepostavil

jokerito

8
2019-04-29 15:05:39

Ja si naopak myslim, ze prave Suarez bude ten kto skoruje na Anfielde postupovy gol. Moj druhy typ je Coutinho. Leo da nejaky ten golik v dvojzapase dufam tiez.

4
2019-04-29 15:41:17

Lol ak to myslis vazne, tak si pekne mimo. suarez celu sezonu hra v zaklade na hrote a teraz v najdolezitejsich chvilach to trener zmeni? tak ked si to naozaj myslis, tak ti davam kurz 3:1, ze ak suarez nebude zraneny, tak bude hrat v obidvoch zapasoch proti LFC

Sheva7

13
2019-04-29 15:11:07

Suarez no zatial ma LM 0 G cize teraz prava chvila potiahnut a vystrelat finale

2
2019-04-29 15:43:45

minimalne suarez, arthur, alba mohli oddychnut v sobotu, ale tlak z obhajoby titulu je prec, mozme sa plne sustredit na LM a na buduci vykend moze cela zakladna zostava oddychovat, pricom liverpool bude mat tazky zapas v newcastli, v ktorom musi vyhrat.