Vyzerá to tak, že v poslednom čase sa Philippe Coutinho začal na trávniku prezentovať lepšími výkonmi a presvedčil aj Ernesta Valverdeho. Podľa madridského denníka AS tréner Blaugranas pošle do zápasu proti Liverpoolu práve Coutinha a to na úkor Ousmane Dembélého.

Francúzsky útočník sa po zranení zatiaľ nedokáže dostať do formy spred pár týždňov a v rozhodujúcej fáze sezóny nie je pre tím dostatočnou zárukou. V súboji s Levante sme mohli pozorovať, že mladík nebol tak precízny ako pred nejakým časom. Stačí uviesť, že v priebehu posledných troch mesiacov strelil len jeden gól. 21. januára sa strelecky presadil v zápase s Leganes a potom sa zranil. Predtým v pohárovom zápase proti Levante strelil dva góly. AS však poznamenáva, že Dembélé zohral veľmi dôležitú úlohu v odvete Copa del Rey proti Realu Madrid, keď po jeho akciách padli dva góly Blaugranas.

Je síce pravda, že Dembélé sa objavil v základe v zápasoch proti Huesce, Realu Sociedad, Alavésu aj Levante, no v dvojzápase Ligy Majstrov proti Manchestru United strávil na trávniku sotva 9 minút. Coutinho sa v každom prípade v poslednom období zlepšil a proti United v odvete na Camp Nou strelil aj krásny gól. Brazílska hviezda vyzerá v poslednom čase sviežo a jeho striedanie na polčas v zápase proti Levante je náznakom toho, že semifinále proti Liverpoolu začne od úvodných minút.

Dá sa očakávať, že Valverde do poslednej chvíle neprezradí to, kto zo spomínanej dvojice proti Liverpoolu nastúpi v základe. Dembélé aj napriek tomu, že nie je v optimálnej forme, stále predstavuje hrozbu pre každú obranu. Liverpool musí mať na pamäti obrovskú palebnú silu Francúza. Inou možnosťou je pustiť odchovanca Rennes na trávnik v druhom polčase. Zároveň je potrebné pripomenúť, že Coutinho bude v tomto zápase nesmierne namotivovaný, keďže sa jedná o súboj proti bývalému klubu a trénerovi Kloppovi bude chcieť niečo dokázať, pretože sa s ním nerozišiel v najlepšom.

zdroj: as.com

maros1

top komentár
43
2019-04-29 21:26:35

No Cautinho hlavne nestráca toĺko ľahkých lôpt ako Dembele čo je nebezpečné.

bulldozer

-26
2019-04-29 21:49:35

Najprv si pozri statistiky, kolkoze lopt ten Cautinho stratil, kym tresnes hlupost.

maros1

3
2019-04-29 22:58:38

Zrejme si jediný s Tvojim názorom, máš právo ho mať, aj keď je hlúpy a nesprávny

bulldozer

9
2019-04-30 00:26:22

Mozno som jediny, mozno je to nepopularny nazor, ale statistiky z LM hovoria jasne: Suarez 4.2 strat, Coutinho 4, Messi 3.1, Dembele 2.3. Zdroj https://www.whoscored.com/... pozri tabulku z LM, prepni na ofenzivne statistiky a ber do uvahy stlpce "Disp" - strata lopty a "UnsTch" - zle spracovanie.

johan

31
2019-04-29 21:27:08

Cou sice nie je stale v optimalnej forme, ale myslim, ze je to momentalne ovela lepsia varianta ako Dembele, ktory sa po zraneni iba hlada

2019-04-29 21:43:11

zasluzene nech hra Cou hra lepsie ako Dembo pojde hore jeho rychlost by mala platit ku koncu .

Pe3ik

5
2019-04-29 21:46:57

Ja by som postavil aj aj.... Coua do zalohy a Demba na lavu stranu utoku.

vondeylen

14
2019-04-29 21:49:21

hlavne nech ukáže,že odišiel do lepšieho klubu,že to má opodstatnenie )

2019-04-29 23:16:20

co vam sibe chlapci...v zalohe Cou a na kridle Dembele sme hrali tam max v lige proti nejakym priemerakom typu Alaves..postavit to tak teraz na ostro proti Liverpoolu by bola samovrazda

Marco01

5
2019-04-29 23:17:49

aj to len 2. polcasy ked sme potrebovali strelit gol...v zaklade takto este tuto sezonu ani nenastupili

PETERKRIZAN

7
2019-04-30 07:04:44

buldozerr ak coutinho ma 30 x loptu priemerne v 30 zapasoch a strati priemerne 4 a dembele 10y v 10 zapasoch a strati 2,3,avšak dembele hra proti slabym superom momentalne,avšak cotinho ma presnost prihravok 83 percent a dembele40 percent,su to sice statisiky,ale tie zapasy este nikdy nevyhrali,dobre by bolo žeby si pozeralsvojimi očami a nie očami statistikov,je rozdiel stratit 4 lopry za 70 minut proti united,ako 2.3 za 20 minut na konci keď je rozhodnute,psg statisticky postupilo cez united uz davno a jedine čo im ostalo su cervena karta mbapeho a nezmarov utok na divaka vo finale francuzskeho pohara,kde statisticky mali vyhrat 5:0

2sjr

10
2019-04-30 07:31:48

Coutinho hrá momentálne nádherné. Všimli ste si že máva ťah na bránu ako Messi. Vtom spočíva aj možná strata lopty ale už je to tá správna verzia nebojácne ho hráča. Vidno že trénuje s majstrom