Barcelonský manažér Ernesto Valverde má za sebou tlačovú konferenciu v nadväznosti na finálový súboj Copa del Rey proti výberu Valencie. Extremadurčan sa opäť vrátil aj k vypadnutiu z Ligy majstrov, pričom sa netají tým, že išlo o tvrdú ranu. 

Finále a stav družstva

"Finálovému stretnutiu pripisujeme obrovskú dôležitosť, pretože sa nám naskytá príležitosť skompletizovať ďalšie double a pridať do klubovej zbierky významnú trofej. Dostať sa sem vôbec nebolo jednoduché, v januári bol náš kalendár vskutku nahustený a museli sme prekonať náročné situácie. Finále bude náročné, pretože čelíme súperovi vo výbornej forme. V tejto sezóne sme s nimi odohrali dva súboje a oba sa skončili remízou. Bude to zaujímavé."

Anfield

"Nebudem tajiť, že to bola naozaj tvrdá rana, z ktorej sa vôbec nie je ľahké spamätať, ale veci treba prijať také, aké sú. Musíme ísť vpred, ako sme to urobili už v prvých dvoch dueloch po Anfielde a teraz máme šancu získať cennú trofej. Do budúcnosti si z toho musíme zobrať ponaučenie, no nateraz sa koncentrujeme na zajtra. Od finále sa budeme môcť odraziť v ďalšom ročníku."

Zranenia

"Čo sa týka Nélsona, je pravda, že musíme nasledovať v procese jeho rekonvalescencie istú postupnosť, no myslím si, že sme to tak učinili. Dnes na tréningu nechýbal a nemyslím si, že by mal nejaké problémy. V Arthurovom prípade sa zdá, že už je na tom lepšie, včera som sa s ním rozprával a potvrdil mi to. Ak na tom však bude tak, ako pred mesiacom, do hry ho nepošlem, nikdy nepostavím svojho zverenca, ktorý je pripravený len na päťdesiat percent. Včera sa mi však zdalo, že bol pripravený dobre. Pri Philippem cítime isté pochyby, hoci veríme, že bude fit."

Podpora Bartomeua

"Nič také na mňa tlak nevytvára. Klub si moju prácu vážil vždy a ja sa nemôžem sťažovať, práve naopak. Som veľmi spokojný."

Sila pokračovať

"Až príliš vás zaujíma to, či majú silu ostatní. Nech vás to až tak netrápi."

Zdroj: marca
Foto: marca

Komentáre

Teo07

11
2019-05-24 21:53:43

Tak Mbape ma ešte polčas na 4 góly.. To už hádam nedá.. ;-)

MimoObraz

-3
2019-05-24 23:40:33

Meeesiiii...baaarcaaa;-)

Cizinkx

8
2019-05-25 10:22:21

Ano Musíme Ernesto, proto by jsi měl po Valencii skončit sám. Tomu týmu ty už nemáš co nabídnout, nemáš. Někde v týmu jako Bilbao ti bude lépe. Ale Tady na to nemáš, a vůbec mě ted nezajímají ty dva tituly v lize kde konkurence je ve větších sračkách, a díky Messimu. My potřebujeme energického trenéra, který tým dokonale fyzicky připraví, my potřebujeme trenéra co bude reagovat na dění v zápasu bude mít plán B. My potřebuje trenéra který bude mít hlavní slovo v kabině. A ty to nejsi ty jsi jen loutka co staví svoje koně ať se děje co se děje, hraje mizernou sračku a když nás někdo omylem přejede, tak to omluvíš kecama, že se stalo že se musíme poučit a koukat vpřed . Tvůj fotbal je neskuteně oko k zblití, venkovní zápasy ač jsme je začli takticky vyhrávat jsou ale co se týče na koukání k poblití. Máš materiál který mužeš zkoušet do nekonečně, mladý dravý hráče. Ale ne ty stejně prosazuješ hráče bez formy, na ukor těch co by to odehráli aspon srdcem za tu šanci co dostanou. A pak se ti to vymstí viz Live. V lize ti to možná vychází není divu když konkurence je v těžkých sračkách, a často to zachranuje Messi nebo spíš furt, ale jakmile přijede tým co je na tom fyzicky lépe jsi uplně v háji, a na lavičce jen sedíš a koukáš.

fofo112

2
2019-05-25 13:07:51

Valverde by mal v prvom rade hladieť na odchod,nebyť Messiho tak sú v strede tabulky. Dnes to bude další klinec.

Ak chcete pridať komentár, musíte sa prihlásiť.