Dvadsaťročný Moussa Wagué je senegalským pravým krajným obrancom rezervy FC Barcelona, ktorý by v nadchádzajúcom ročníku mohol nastupovať i v prvom tíme. Po svojom prvom roku u blaugranas napísal Wagué fanúšikom krásny list, v ktorom analyzoval ostatnú sezónu. Príjemné čítanie!

"Nuž, nastala tá chvíľa. Skončila sa moja prvá sezóna v Barce. Teraz budem hájiť farby svojej krajiny, kde sa posnažím ukázať, ako som herne vyrástol. Od Majstrovstiev sveta v Rusku sa toho stalo mnoho a teraz chceme pre svoju reprezentáciu získať trofej z Afrického šampionátu. Z Ruska sme sa minulý rok vracali s tak trochu trpkou príchuťou.

Boli sme prvou krajinou, ktorá bola vyradená na základe pravidla fair-play... kvôli dvom žltým kartám! Bolo to naozaj frustrujúce.

Na Svetovom šampionáte sme ukázali, že sme schopní hrať vyrovnanú partiu s kýmkoľvek na svete. Vrátiť sa z Egyptu s titulom by bolo nádherné, bolo by to pre nás po prvý raz v histórii. Sme favoritmi, ale musíme to ukázať na trávniku.

Národný tím je pre mňa ako rodina. Spolu rastieme, postupovali sme od mládežníckych kategórií až sem. Okamihy, keď sme bok po boku, sú vždy nesmierne veselé.

Mám svoje rutiny, obzvlášť pred výkopmi zápasov, a to od typických jedál ako "thieboudienne", náš národný pokrm z rýb a ryže, cez spoločné tancovanie, aby sme lepšie znášali tlak, až po kolektívne modlenie... Niektorí sú moslimovia, niektorí kresťania.

Článok je uzamknutý. Ak si chcete tento článok prečítať, musíte sa registrovať alebo prihlásiť.

Komentáre

el_dominiko

27
2019-06-15 12:52:56

Keď postúpi do prvého tímu, tak by mal hrávať častejšie. Má veľký potenciál.
Dúfam, že jednotkou bude Semedo a neodíde preč. A kebyže odišiel, ako náhradu by som si vedel predstaviť Cancela.
Roberta by som preradil do zálohy, alebo ešte lepšie poslal preč.
Lenže hlavným problémom je Valverde.

mirec365

39
2019-06-15 12:53:12

Toto je náš človek. Hráč hodný dresu blaugrana. Prestaňte čítať trápne bulvárne články o Neymarovi, De Lightovi a podobne. Radšej si 5x prečítajte toto a pridete na iné myšlienky páni. Mes Que Un Club milý diskutujúci ❤️ Už som bol znechutený čítať to tu a konečne svetielko nádeje...

kacejik

8
2019-06-15 13:35:20

Presne tak

footballister

4
2019-06-15 16:10:10

Konečne inteligentný komentár... Ďakujem! A takisto sa pripájam, ten list bol krásne napísaný, ten chlapec má potenciál, aj srdce na to, aby hral u nás.

kacejik

7
2019-06-15 13:46:23

Toto je neskutočne skromný a talentovaný chlapec , podľa mňa jednoznačne v prvom tíme BARCY od tejto nasledujúcej sezóny, buď ako dvojka Semeda a keby odišiel čo dúfam že sa nestane pretože Semedo je perfektný hráč a mal by hrať pravidelne (stále), tak by mohol byť na svojom poste jednotka pra Wague . A k De Ligtovi ak prestúpi do PSG tak ma veľmi sklame. V Barce má budúcnosť, má tu najlepšieh9 kamaráta Frenkieho, podľa mňa by hral základ pretože on už je hráč do základu jednoznačne a v Paríži zapadne prachom v tej supackej lige. A teraz späť k Waguemu je to obrovský simpaťák a máš pravdu mirec365 toto je náš človek hráč hodný dresu blaugrana a ľudia citajme toto lebo toto nás hreje pri srdci a nie tie novinárske kačice ktoré kým to nebude potvrdené neznamenajú vôbec nič a posledná vec, dajte šancu Valverdemu , ja verím že vie čo robí a myslím si že je to perfektný tréner a ja mu verím. VISCA EL BARCAAAA. I LOVE BARCA.

blauigrana

2
2019-06-15 14:24:14

Valverde :(

Ak chcete pridať komentár, musíte sa prihlásiť.