Brazília v poslednom zápase skupiny porazila národný výber Peru 5:0 a postúpila do vyraďovacej fázy Copa America. Philippe Coutinho odohral 77. minút, kým Arthur celé stretnutie.

Zápas sa od svojho úvodu nevyvíjal jasný smerom, pretože na trávniku dominovali hráči Peru, ktorým sa podarilo vypracovať jednu nebezpečnú akciu. Neskôr však iniciatívu prevzali Brazílčania a už v 12. minúte si zásluhou Casemira zabezpečili vedenie, ktoré navýšili hneď v 19. minúte zásluhou Roberta Firmina. Dominanciu Brazílčanov potvrdil peknou strelou a tretím gólom Canarinhos Everton.

Po prestávke tempo hry opadlo, keďže Brazília sa šetrila a Peruánci zas neverili, že stav 3:0 dokážu otočiť vo svoj prospech. Brazílčania tak svoje vedenie navýšili o ďalšiu dvojicu gólov. V 53. minúte pridal štvrtý gól svoj tímu kapitán Dani Alves a v závere zápasu uzavrel na konečných 5:0 Willian, ktorý predtým v 77. minúte na trávniku nahradil Coutinha. Brazília mala v posledných sekundách hry k dispozícii pokutový kop, ktorý však Gabriel Jesus nevyužil.

Brazília tak v skupine A získala 7 bodov a postúpila z prvého miesta. V druhom zápase Venezuela vyhrala nad Bolíviou 3:1 a do štvrťfinále postúpila z druhého miesta.

Brazília: Alisson, Silva, Marquinhos, Arthur, Gabriel Jesus, Coutinho (Willian 77’), Felipe Luis (Alex Sandro 58’), Alves, Casemiro (Allan 70’), Everton a Firmino.

Peru: Gallese, Abram, Araujo, Trauco, Cueva (Ballon 67’), Farfan, Tapia, Polo, Advincula, Yotun (Flores 46’) a Guerrero (Gonzales 53’)

Góly: 1:0 Casemiro (12'); 2:0 Roberto Firmino (19'), 3:0 Everton (32'), 4:0 Dani Alves (53'), 5:0 Willian (90')

zdroj: marca.com

okbor

9
2019-06-23 09:55:39

Brazília hrala veľmi dobre. Bez Neymara, im to ide paradoxne lepšie. Tá akcia na štvrtý gól, ktorý dal Dani Alves, tá bola ako z učebnice (treba si pozrieť celú akciu, tu je len jej časť). Ako keby si Dani povedal, no dobre chlapci, O. K. ale takto sa to robí. https://www.youtube.com/...