Lionel Messi bol vo svojej kariére po druhý raz v reprezentačnom družstve vylúčený. V mimoriadne vypätom zápase o tretie miesto na tohtoročnom Copa América pred viac ako štyridsaťtisíc fanúšikmi v Sao Paole napokon triumfovali nad Čile hráči Argentíny, no na jazyku im ostal vskutku trpký pocit.

V malom finále tohtoročnej edície Copa América sa predstavili reprezentačné výbery Argentíny a Čile, ktoré vo svojich semifinálových súbojoch vypadli s Brazíliou, respektíve Peru. Úvodné minúty jasne naznačili, že duelu dominujú albicelestes, ktorí sa dostali vďaka Kunovi Agüerovi do prvej veľkej príležitosti. Útočník City túto šancu ešte nevyužil, no strelecky sa mu podarilo presadiť z nasledujúcej možnosti, keď v dvanástej minúte využil gólovú prihrávku Lionela Messiho

Do dobrej šance sa následne dostal aj samotný Leo, avšak výborne pri jeho oblúčiku zakročil gólman čilského tímu Gabriel Arias. V dvadsiatej druhej minúte sa, každopádne, už len mohol prizerať tomu, ako Paulo Dybala zvýšil po fantastickej lopte Giovaniho Lo Celsa náskok na dva góly

Veľké veci sa začali diať pred koncom prvého dejstva, keď sa do stretu dostali kapitáni oboch tímov, menovite Messi a Gary Medel. Hlavný rozhodca Díaz de Vivar nepochopiteľne vytiahol bez toho, aby danú situáciu konzultoval s videosystémom VAR, obom červenú kartu, čo rozhorčilo všetkých prítomných.

Čile v každom prípade nemalo svoj deň. Okrem bezmocnosti v útoku sa zranil už v úvode Alexis Sánchez a hneď na začiatku druhého polčasu aj Gonzalo Jara. Po ďalšej kontroverznej situácii ale dokázali aspoň znížiť, nariadený pokutový kop premenil barcelonský stredopoliar Arturo Vidal

Argentína sa teda s turnajom lúči tretím miestom, kapitán družstva Lionela Scaloniho si ale svoju bronzovú medailu odmietol prevziať. Hviezdny futbalista blaugranas sa rozhodol i za cenu toho, že s najväčšou pravdepodobnosťou bude za svoj počin sankciovaný, ostať na protest proti arbitrom v šatni

Argentína 2 - 1 Čile

Argentína: Armani; Foyth, Pezzella, Otamendi, Tagliafico; De Paul, Paredes, Lo Celso (Funes Mori m. 88); Messi, Agüero (Matías Suárez m. 80), Dybala (Di María m. 67).​

Čile: Arias; Isla, Paulo Díaz, Medel, Jara (Maripán m. 49), Beausejour; Aránguiz (Castillo m. 83) , Pulgar, Vidal; Alexis Sánchez (Junior Fernandes m. 17), Vargas.

Góly: 1-0, Kun Agüero (m. 12); 2-0, Dybala (m. 22); 2-1, Arturo Vidal, pokutový kop (m. 59).​

Zdroj: md

frkmrk

8
2019-07-07 08:00:11

Neviem, preco som si myslel, ze Afr. arbitri su na tom horsie, ako z juz. Ameriky,subezne som sledoval oba zapasy, teda Egypt, na TV, aj Arg, na internete, no bol to velky rozdiel v prospech Afriky a to,co predvadzaju juh Am.rozhodcovia pocas caleho turnaja je vysmech futbalu,no musim pripomenut, ze som nevidel vsetky zapasy.

2sjr

7
2019-07-07 08:34:40

Rovnako to čo som sledoval ,teda zápasy Brazílie Argentíny a Urugvaja to bol total chaos od arbitrov. VAR fungoval len preto aby Brazílcov dotlačil tam kde sú. Nechcem ich zhadzovať sú dobrý a aj im fandím ale srdcovka je Leova Argentína a tá to mala ozaj ťažké. Najskôr sa dávali dokopy a keď už to začalo vychádzať im technika moc nepomohla. No uvidíme dnes?

undrln

7
2019-07-07 09:18:41

Konečně trenéra Argentiny napadlo,že aj Dybala umí hrát fotbal. Hrát s takovým útokem proti brazilcum od začátku tak hrají dnes s Peru

Assassin11

4
2019-07-07 09:25:12

keby nebol vykartovaný martinez, tak by ani teraz nehral dybala základ, i ked mal hrať každý zápas v základe