Nový barcelonský brankár Neto bol dnes oficiálne odprezentovaný ako čerstvá posila prvého tímu blaugranas. Bezprostredne po tom, čo podpísal po boku prezidenta Bartomeua nový kontrakt, poskytol novinárom svoju prvú tlačovú konferenciu.

Boj o minúty s Ter Stegenom

"Prichádzam sem v prvom rade, aby som sa učil, rástol som a zlepšoval sa. Ter Stegena rešpektujem a verím, že čím viac kvalitných hráčov máme k dispozícii, tým lepšie."

Cieľ: Liga majstrov

"Od chvíle, keď prídete do Barcy, máte obrovské očakávania. Tu je každý rok hlavným cieľom vyhrať Ligu majstrov, zvíťaziť v tejto súťaži je pýchou každého futbalistu. Naskytla sa mi príležitosť triumfovať v nej, no vo finále sme prehrali. Dobre viem, čo znamená pre hráčov aj fanúšikov, a tak do Barcy prichádzam, aby som bojoval o jej dobytie. Je to mojou výzvou a urobím všetko pre to, aby sa nám to podarilo."

Vrchol kariéry

"Príchod do Barcelony je pre mňa zadosťučinením, myslím si, že som tvrdo pracoval a dobre viem, čím všetkým som si musel prejsť, aby som sa dostal až sem. Som neuveriteľne hrdý na to, že som tu. Najdôležitejšie je pre mňa nezabúdať na svoj pôvod, mať na pamäti všetko, čo sme museli absolvovať. Chcem mať čistú a pripravenú hlavu a byť plne koncentrovaný na to, čo sa stane."

Hra nohami

"Každý tím má svoje vlastné charakteristiky a musíme sa im prispôsobiť. Barca je špecifická, ale brankári sa musia podieľať na hre i v Taliansku, kde som veľmi výkonnostne dozrel. Cítim sa byť na vrchole tak po futbalovej, ako po osobnostnej stránke."

Z Juventusu odišiel, lebo sedával na lavičke náhradníkov

"Život je plný rôznych cyklov a zmien. Vtedy som potreboval zmenu a našťastie som si to namieril do Valencie, kde som bol šťastný. Teraz som tu. Môj cyklus vo Valencii bol na konci a keď prišla možnosť prísť do Barcy, dvakrát som neváhal. Prichádzam, aby som v tomto klube zanechal stopu, písal jeho históriu. Chcem oddane pracovať a dúfam, že získame mnoho titulov."

Zdroj: marca
Foto: marca

Komentáre

Michal017

28
2019-07-09 15:59:27

Nedostal se přes Stegena Cillessen, nedostane se ani Neto. Bude to úplně stejný scénář. Jsem rád za kvalitní dvojku, ale dávám mu 2 sezóny a bude chtít odejít.

GabrielSVK

10
2019-07-09 16:27:44

Cillessen mohol neraz chytať aj v La Lige, či Lige Majstrov a aj tak ho Valverde nepostavil. To isté spraví aj s Netom. Robil to dve sezóny s náhradníkmi, urobí to opäť.

Teo07

-10
2019-07-09 16:39:01

Presne tak. Ani Stoičkova ten Valverde nepostavil!

emiliano

2
2019-07-09 18:06:06

Áno, bude sedieť, občas ho postaví v CdR, lebo nosáč nenávidí zmeny.

LaBrie

10
2019-07-09 19:38:32

Liga majstrov bude znovu Ter Stegenova a Netovi zostane CDR...

detss

-6
2019-07-09 20:10:13

Komentár bol vymazaný kvôli porušeniu kódexu diskutujúceho.

Ak chcete pridať komentár, musíte sa prihlásiť.