Predstavitelia FC Barcelona využili prezentáciu brankára Neta na to, aby s agentmi Philippeho Coutinha hovorili o futbalistovej budúcnosti. Direktíva blaugranas dovolí Brazílčanovi odísť, avšak stanovila jednu prostú podmienku. 110 miliónov eur. 

Popri tom, ako sa stal hráčom prvého tímu FC Barcelona definitívne brazílsky brankár Neto, sa v útrobách Camp Nou stretli predstavitelia klubu s reprezentantmi Philippeho Coutinha. Katalánci dali agentom stredopoliara úplnú voľnosť a dovolili im v prípade ich záujmu hľadať hráčovi nového zamestnávateľa, no majú jednu dôležitú podmienku. Suma, za ktorú bude musieť záložník opustiť klub, bude musieť byť vyššia ako stodesať miliónov eur, čo by na dnešnom prestupovom trhu nemuselo byť ani zďaleka nereálne. Pracovať na všetkom už začal medzičasom Kia Joorabchian, jeden z agentov Coutinha, ktorý zastupuje i spomínaného Neta. 

Stretnutia sa pritom zúčastnili aj ďalší agenti, pričom prítomný bol aj André Cury, zodpovedný muž barcelonského vedenia za brazílsky trh, ktorý bol kľúčovou osobou pri podpise gólmana z Valencie. Bol to práve Cury, komu sa podarilo Neta presvedčiť, aby prijal výzvu v podobe príchodu ku blaugranas, hoci v družstve na neho čaká tvrdá konkurencia v osobe Marca-Andrého ter Stegena. Bývalý hráč netopierov je pripravený pobiť sa o svoje minúty, hoci dobre vie, že to nebude jednoduché, no je si dobre vedomý toho, že o jeho služby stojí hneď viacero iných družstiev z Talianska či iných krajín. Pokiaľ sa mu teda vo Valverdeho ekipe nebude páčiť, kedykoľvek bude môcť odísť. 

Čo sa týka Coutinha, jeho reprezentanti sú presvedčení o tom, že stredopoliarovi sa v Barcelone nesmierne páči a chcel by ta pokračovať, no na druhej strane nevylučujú ani jeho prípadný transfer. Phil zaujal viacero veľkoklubov na celom Starom kontinente a okrem iného by napríklad mohol byť súčasťou dohody s Paris Saint-Germain, pričom opačným smerom by putovať mohol jeho krajan a reprezentačný spoluhráč Neymar. Je však otázkou, či by v Parku princov s niečím podobným súhlasili. 

Zdroj: sport
Foto: sport

elcentrolino

13
2019-07-11 08:59:40

Minule som čítal članok kde barcelona vyhlasila ako je coutinho zakladnym clenom 11 a v ziadnom pripade nieje na predaj. každopadne toto prestupove leto bude z kategorie funny

SamoH

25
2019-07-11 09:05:46

kazdy je na predaj :) ide len o to za kolko... kiezby ostal a zacalo sa mu darit, na Cope nehral az tak zle

Pader

16
2019-07-11 09:25:09

Lebo bol v zálohe čo sa tu nikdy nestane pri Ernestovi na lavičke

SamoH

5
2019-07-11 10:01:54

pravda :) v Bilbau robil Ernesto taketo experimenty s velkou oblubou :) pamatam si ako lave kridlo hralo na pravom obrancovi asi pol sezony :)

jenstt

-2
2019-07-11 10:04:16

Komentár bol vymazaný kvôli porušeniu kódexu diskutujúceho.

SamoH

1
2019-07-11 13:08:27

vyjebem ti tatka do rici :)

www.JW.ORG

0
2019-07-11 13:10:05

:-D

Ak chcete pridať komentár, musíte sa prihlásiť.