Únia európskych futbalových zväzov UEFA zverejnila podrobnosti systému prerozdelenia peňazí medzi družstvá, ktoré sa v nasledujúcej sezóne budú prezentovať v Lige majstrov, Európskej lige a Európskom superpohári. Zatiaľ čo kluby z najprestížnejšej európskej klubovej súťaže budú vychádzať z čiastky 2 040 miliónov eur, tímy hrajúce v Európskej lige zinkasujú spolu 510 miliónov eur. Tieto hodnoty tak zostávajú v porovnaní s predchádzajúcim rokom nezmenené. 

Všetkých tridsaťdva ekíp, ktoré uvidíme v skupinovej fáze Ligy majstrov, majú už istých 15,15 milióna eur, pričom zvyšné peniaze im budú prerozdelené na základe rôznych bonusov. UEFA garantuje za víťazstvo každému tímu 2,7 milióna eur, za remízu dostanú mužstvá deväťstotisíc. Zvyšných deväťstotisíc, ktoré sa "zvýšia" v prípade deľby bodov, sa prerozdelia medzi ostatných účastníkov Ligy majstrov na základe počtu vyhraných trofejí. 

Za postup do osemfinále sa rozdáva prémia vo výške 9,5 milióna eur, v prípade prebojovania sa do štvrťfinále je to ďalších desať a pol milióna. Prítomnosť v semifinále garantuje klubom dvanásť miliónov eur a celkový víťaz zinkasuje ďalšie štyri milióny eur.

UEFA okrem toho odprezentovala nové poradie mužstiev na základe výsledkov z ostatných desiatich rokov, ktorý berie do úvahy rezultáty z Ligy majstrov a Európskej ligy. Na základe tohto rankingu sa prerozdelí ďalších 585,05 milióna. Funguje to jednoducho, tím na každej pozícii má istý počet kvót, pričom ten na najvyššej priečke ich má tridsaťdva a posledný celok iba jednu, pričom za každú kvótu bude klubom vyplatená suma 1 108 000 eur. Mančaft, ktorý teda Únia európskych futbalových zväzov ocenila ako najkvalitnejší, dostane navyše 35,46 milióna eur, ten na chvoste iba niečo vyše milióna.

Spomeňme i to, že zaujímavé peniaze môžu dostať výbery aj za Európsky superpohár. Už len za účasť dostáva klub tri a pol milióna eur a následný víťaz si prilepší o ďalší milión eur.

No a napokon, štyridsaťosem mužstiev, ktoré sa prebojovali do Európskej ligy, dostanú každé 2,92 milióna eur. Za víťazstvo sa vypláca prémia 570 000 eur, remíza je ocenená na 190 000 eur a víťazi jednotlivých skupín získajú bonus milión eur. Druhé tímy dostávajú o polovicu menej, šestnásťfinále je ocenené na 500 000 eur, osemfinále na 1 100 000, štvrťfinále na jeden a pol milióna, semifinále na 2,4 milióna a finále na štyri a pol milióna. Nuž a na víťaza ešte čakajú, podobne ako na scéne Champions League, štyri milióny eur.

Zdroj: sport
Foto: sport

bulldozer

5
2019-07-12 12:35:37

Za finale LM nie je odmena?

Ak chcete pridať komentár, musíte sa prihlásiť.