Tréner Borussie Dortmund zhodnotil včerajší zápas proti Barcelone na tlačovke. Katalánci mali na nemeckej pôde šťastie a vďaka skvelým zákrokom zo strany ter Stegena remizovali 0:0.

Bol si prekvapený skutočnosťou, že Borussia hrala s Barcelonou ako rovný s rovným?

"Nie. Odohrali sme dobrý druhý polčas, ukázali sme pokojnú hru, mali sme väčšie držanie lopty, vytvorili sme si viac gólových príležitostí. Mám radosť z toho, ako sme zahrali v druhom polčase a aj z pocitu, ktorý sme ukázali vďaka našej hre."

Reus prehral súboj s ter Stegenom

"Ešte som s ním nehovoril."

Hummels

"Odohral fantastický zápas."

Ciele

"Chceme postúpiť zo skupiny. Odohrali sme vynikajúci druhý polčas. Výborne sme bránili, útočili, dobre sme hrali presingom, vytvárali sme si šance..."

Výsledok

"Musíme ho akceptovať, sústredím sa len na pozitívne aspekty."

Ambície

"Tento zápas nás môže veľa naučiť. Ukončili sme ho plní emócií a teraz sa musíme sústrediť na ligu."

zdroj: marca.com as.com

toms

13
2019-09-18 10:16:58

Videli ste tú penaltu, keď ju opakovali? Podľa nových pravidiel musí mať brankár aspoň jednu nohu na čiare v momente strely. Ter Stegen mal obe nohy pred čiarou. Našťastie si to rozhodcovia nevšimli a nebol tam VAR

Marian

12
2019-09-18 10:42:55

Ak chcú dodržiavať toto pravidlo, tak musia dať zopakovať 90 % zahrávaných penált. Ak chce brankár risknúť roh, musí ísť do strany pred kopnutím lopty exekútorom penalty, inak tam bude neskoro. Nie je to dobré pravidlo, lebo v zápasoch bez VAR, čo je drvivá vačšina na svete, to nemožno hodnoverne posúdiť rozhodcami. Na každom zápase LM by mal byť VAR. Ak áno, tak včera VAR pochybil, čo bola naša výhoda...

mareno

0
2019-09-18 11:33:51

Podľa mňa absolútne debilne pravidlo. Nevravím, dopredu pohyb by som zakázal aj ja, ale aby musel mať jednu nohy na zemi pokiaľ sa hráč dotkne lopty tak to potom ani tam stat nemusí....

micines

0
2019-09-18 10:40:50

Veľmi som si druhý polčas želal aby sme prehrali ...dokedy bude vedenie čakať na.dalsiu hanbu a blamáž ? Nosatý musí preč ten chlap nemá štipku sebareflexie

Marian

9
2019-09-18 10:45:50

Bartomeu nemá štipku sebareflexie, ten Valverdeho nechá dosiahnuť hattrick, takže tento rok nás čaká tretia blamáž v LM.

Jackopz

16
2019-09-18 10:54:56

Vcera bolo vidieť ako nám BVB nedovolí kombinovat pred ich 16-kou, stále to tam zahusťovali. Nechápem preco nik za cely zápas neskúsil vystreliť spoza 16. Burki bol cely zápas neistý, vypadávala mu lopta a so úctou k nemu dost často kiksuje... kludne mohli druhý polcas skúsiť nejaké strely lebo hráčov na ti mame.