Talent Ansu Fatiho si všimli aj najdôležitejšie osoby v FC Barcelona. Klub začína akceptovať skutočnosť, že tento odchovanec má pred sebou veľkú budúcnosť a vedenie preto rozhodlo, že zostane v prvom tíme Ernesta Valverdeho.

Ansu bol povolaný do reprezentácie do 21 rokov, čo len potvrdzuje jeho futbalové schopnosti. Možnože jeho talent bol objavený úplnou náhodou a to kvôli zraneniu viacerých útočníkov prvého tímu, ale nič to nemení na skutočnosti, že Fati sa už dostal medzi futbalovú elitu a všetko naznačuje, že v nej aj zostane. Ernsto Valverde a Eric Abidal prijali fakt, že útočník bude naďalej trénovať a hrávať s prvým tímom a do Barcelony B sa na stálo už nevráti. Nie je to vôbec vhodné vzhľadom na úroveň hry v Segunda Division B. A o juvenile A už nikto ani len nehovorí.

Mundo Deportivo informuje o tom, že vedenie Barcelony rozhodlo, aby Ansu Fati trénoval s prvým tímom a bol povolaný na zápasy v závislosti od jeho formy. V súčasnosti má odstupná klauzula hráča hodnotu 100 miliónov eur, takže je vysoká, ale pre kluby ako PSG, Manchester City alebo Manchester United, nie dostatočne. 16-ročný talent len nedávno predĺžil zmluvu s Blaugranas a a na plat sa nemôže sťažovať. Na hráča juvenil A určite. Stále je to však veľmi málo na hráča, ktorý žiari v prvom tíme.

Súčasná zmluva upravuje výplatu mladíka v prípade, ak sa prebojuje do rezervy či prvého tímu. Klub však v jeho prípade vyčkáva, pretože ak si udrží súčasnú formu, bude ho považovať za hráča prvého tímu. V prvom roku by tak mohol zarobiť až milión eur. Cieľom Barcelony je však nie iné - navýšiť hodnotu odstupnej klauzuly na 200 miliónov eur tak, ako v prípade Juana Mirandu či Oriola Busquetsa.

Barcelona je v tomto smere optimistická, hoci posledné rokovania boli dosť búrlivé. Až príchod Rodriga Messiho upokojil okolie hráča a rokovania sa pohli prijateľným smerom pre obe strany. Súčasná zmluva je platná do roku 2022 s možnosťou predĺženia o ďalšie 2 roky. Stojí za zmienku, že pre klub je dodatočným bonusom to, že Ansu Fati len nedávno získal španielske občianstvo, no o to lákavejší je pre ostatných záujemcov.

zdroj: mundodeportivo.es
foto: facebook

Jhonys

15
2019-10-14 13:37:12

trénování s prvním týmem mu určitě prospěje, ale tím, že už jsou všichni útočníci zase zdraví, tak nevidím moc možností, že by se dostal na hřiště. Místo Messiho těžko, Suárez bude opět neustále v základu a levou stranu je odsouzený Griezmann, který teda asi má bojovat o místo s Dembélém. Do toho je tam ještě Peréz, který ale aspoň hraje pravé křídlo. I tak tam ale pro Ansua nevidím místo, protože Valverde stálice v útoku nerotuje. V tomto ohledu by možná měl hráč zápasy s béčkem, byť má rozhodně na víc... Stejně jako Puig.

tunno

16
2019-10-14 14:05:52

Vzhladom na to ze je vlastne nasim najlepsim kridelnikom v tejto sezone mal by hrat.. nevidim dovod preco by nemal odohrat aspon 20 zapasov v zaklade, za predpokladu ze jeho vykonnost bude taka ako v poslednych zapasoch.

Milan87

0
2019-10-14 14:25:02

A čo toto:
Španělský nejvyšší soud vynesl vysoké tresty vězení pro katalánské politiky za neústavní referendum o nezávislosti Katalánska z roku 2017. Devět předních politiků sice zprostil viny z násilné vzpoury, obvinil je ale z menších zločinů spojených s pobuřováním a zneužíváním veřejných prostředků.

Ke 13 letům odsoudil bývalého vicepremiéra regionální vlády Oriola Junquerase, jemuž hrozilo až 25 let. Informují o tom místní média. Jde o bezprecedentní verdikt v novodobé španělské historii a po celém Katalánsku se kvůli němu chystají protesty.

Další exministři katalánské vlády dostali tresty vězení v trvání od 10 do 12 let. Odsouzení dostali mírnější tresty, než požadovala prokuratura, protože podle soudu neusilovali o nezávislost regionu na severovýchodě Španělska podněcováním k násilí.

Milan87

3
2019-10-14 14:25:40

13 rokov to je páka ako blázon to už je ako za vraždu

vito11

8
2019-10-14 14:35:13

Zase se budu opakovat: Moc rád bych viděl v utoku Fati-Suarez/Griezman-Messi....Davá mi to smysl a obnovil by se osvědčený systém levého křídla s pravou nohou a pravého křídla s levou nohou. Myslím že by to Fatimu šlo s Messim vyborne. Koneckonců může se učit od toho nejlepšího. A otazku hrotu bych zatim nechal otevřenou - Griezman se Suarezem by měli o svoje místo bojovat, konkurence jim vubec neuškodí. Tot muj nazor..

mito669

-5
2019-10-14 14:44:15

V zime predať Rakitica a Vidala a okamžite povýšiť do Áčka Puiga ktorý v becku upadne do zatratenia. Pritom v príprave zahral viac ako solídne

Chleba123

7
2019-10-14 15:15:38

S Rakiticem souhlasím, ale Vidala ani náhodou... Arthur Vidal De Jong je nejlepsi zaloha co muzeme udelat. Busquets na lavicce, alena na hostování puig hostování nebo lavicka a bojovat o misto..

Ak chcete pridať komentár, musíte sa prihlásiť.