Jandro Orellana je jedným z tých hráčov, ktorých treba v blízkej budúcnosti pozorne sledovať. Záložník postúpil v tejto sezóne do rezervy FC Barcelona a má možnosť prezentovať svoj vynikajúci talent v Segunda División B. Odvážne môžeme tvrdiť, že v budúcnosti má veľkú šancu dostať sa aj do prvého tímu Blaugranas.

Kto to je?

Jandro sa narodil 7. augusta 2000 v Gavà (jedna z barcelonských provincií, ktorá je od Camp Nou vzdialená len asi 18 kilometrov). Do La Masie prišiel v roku 2014 z Espanyolu a rýchlo sa adaptoval na herný systém Blaugranas, čím demonštroval vlastnosti potrebné pre hru v strede poľa. Zvyčajne hráva ako defenzívny alebo centrálny záložník.

Doterajšia kariéra

V Barcelone so svojimi mužstvami takmer vždy získal ligový titul. Stalo sa tak v štyroch prípadoch. Prvý titul získal s mužstvom cadete B, následne v cadete A, juvenil B a juvenil A. Len v poslednom ročníku jeho mužstvo na majstrovský triumf nesiahlo, keď zverenci Denisa Silvu prehrali boj o titul o jeden jediný bod a rozhodol o tom posledný zápas sezóny. Jandro sa v roku 2018 tešil aj z triumfu v mládežníckej Lige Majstrov a o tomto úspechu sa v Barcelone hovorilo naozaj nahlas. Orellana bol počas turnaja nesmierne dôležitým hráčom. V 2016 sa ešte v tíme juvenil B tešil z víťazstva na turnaji The Cup, kde získal cenu pre najdôležitejšieho hráča turnaja.

V minulom ročníkau bol súčasťou tímu juvenil A a patril medzi najlepších a najdôležitejších hráčov - má za sebou sezónu, na ktorú môže byť hrdý. Nastrieľal 7 gólov a na ďalších 6 prihral, čo je vzhľadom na jeho pozíciu nesmierne dobrá štatistika. Aj v mládežníckej Lige Majstrov patril medzi najlepších hráčov - nehral len v dvoch zápasoch. Mužstvo do 19 rokov z turnaja vypadlo s Chelsea po penaltovom rozstrele. 19-ročný záložník už trénoval aj s prvým tímom a v uplynulej sezóne odohral 144 minút v drese Barcelony B - Garcia Pimienta mu v dvoch prípadoch dal šancu od úvodných minút. V rezerve debutoval 11. novembra 2018 v zápase 11. kola proti Ebro. V máji 2017 zas s reprezentáciou Španielska do 17 rokov vyhral Majstrovstvá Európy. K skvelej sezóne následne pridal triumf z Majstrovstiev Európy do 19 rokov. Na turnaji odohral 236 minút, strelil gól a na jeden prihral.

Tento článok je exkluzívny obsah ForcaBarca

George

8
2019-10-15 20:30:22

Třeba mu dá šanci i valverde v nějakém poharovem zápase..

kluc

10
2019-10-15 20:37:58

Jak oriolovi busquetsovi na pravej obrane :D

Ak chcete pridať komentár, musíte sa prihlásiť.