Stále nie je jasné, v akej zostave sa hráči FC Barcelona predstavia v najbližšom zápase proti Eibaru. Ernesto Valverde má najväčšie pochybnosti pri zložení obrannej línie. Informuje katalánsky denník Sport.

Gerard Piqué sa v zápase proti Eibaru neukáže kvôli kartovému trestu. Jediným istým stopérom je Clement Lenglet. Spolu s ním sa na trávniku s najvyššou pravdepodobnosťou objaví Jean-Clair Todibo, ktorý hral proti FC Sevilla. Denník Sport však poznamenal, že povolanie na zápas proti Eibaru môže získať aj Umtiti. Zatiaľ však nemá ani len zelenú od lekárov. V sobotu tak podľa všetkého do zápasu nezasiahne, pretože nemá ani zápasový rytmus.

Na ľavej strane obrany sa objaví jeden z dvojice Alba/Junior Firpo. Väčšie šance nastúpiť má prvý menovaný. Alba síce od momentu, kedy sa zranil, nehral, no vďaka reprezentačnej prestávke mal množstvo času na prípravu.

Na pravej strane zas uvidíme buď Nélsona Semeda alebo Sergiho Roberta. Hrať môžu obaja. Portugalčan však môže byť unavený po reprezentačnej prestávke, pretože odohral dvojicu zápasov - proti Ukrajine a proti Luxembursku.

Zároveň nie je jasné ani to, kto nastúpi v zálohe. Valverde naposledy nasadil Vidala, Arthura a de Jonga. Všetci traja však hrali naplno počas repre brejku a môžu byť unavení. Vidal odohral celý zápas proti Kolumbii a Guinei, de Jong zas proti Severnému Írsku a Bielorusku a Arthur odohral 68 minút v zápase proti Senegalu a 79 minút proti Nigérii. Šancu vrátiť sa do zostavy Barcelony má Sergio Busquets, ktorý počas repre brejku hral len v jednom z dvoch zápasoch Španielska. Rakitič zas v drese Chorvátska odohral 119 reprezentačných minút. A zároveň nemôžeme vylúčiť to, že v záložnej formácii nastúpi Sergi Roberto.

Všetko zároveň poukazuje na to, že útok Barcelony proti Eibaru bude vyzerať nasledovne: Messi, Griezmann, Suarez. Francúz síce hral počas reprezentačnej prestávky, ale v zápase proti FC Sevilla pauzoval. Ak by sa Valverde rozhodol posadiť Griezmanna na lavičku, na jeho miesto by sa podľa všetkého dostal Ansu Fati.

Chepablo

22
2019-10-17 16:50:14

Nech je zostava taká, že sa na hru bude dať pozerať a berieme 3 body...

Anonym223

4
2019-10-17 16:55:56

To pod Valverdem nejde moc dohromady :D modlím se za to každej zápas, kažej zápas zapínám s doměním že teď už to je ten zlomovej, kterej konečně bude koukatelnej...a ono zas o poločase spim :D ok pár výjimek bylo, kdy se hralo pekne..ale většinou max poločas..