Riqui Puig konečně dostává příležitost také v prvním barcelonském týmu - pod novým koučem Quique Setiénem byl ihned zařazen do tréninkové fáze „áčka” a odměnou mu byla nominace na zápas s Granadou. Do utkání naskočil na posledních 20 minut, přičemž se novému trenérovi odvděčil skvělým výkonem.

Všichni okolo Riquiho Puige věděli, že dříve či později nakonec skončí v prvním barcelonském týmu. Tento moment pak de facto nastal, když byl jmenován novým trenérem Quique Setién. Riqui byl ihned integrován do dynamiky prvního týmu, kdy tak je povoláván na tréninky A týmu. Nyní to vypadá, že se blíží i ta doba, kdy bude zářit přímo na Camp Nou - na stadionu, ke kterému vzhlížel už v jeho dětských letech. 

„To, co dělal, když byl mladý, nyní ukazuje i na Camp Nou. Ničeho se nebojí,” říká jeho bývalý kouč Sergio Espejo. „Už když byl mladý, tak jsme viděli, čeho bude schopen. Byl zvláště troufalý, byl to odlišný talent,” vysvětluje Espejo. V porovnání s Xavim či Andrésem Iniestou i v mladíkově případě se očekávalo, že si probuje cestu do záložní řady prvního týmu, jenže jeho progres se pod trenérem Valverdem zasekl. 

Puig se k Barceloně připojil v roce 2013 a již od počátku získával pozornost díky svým schopnostem s míčem a rychlým nohám. I přes štíhlou postavu bylo nemožné o připravit o míč, jeho nízké těžiště perfektně doplňovalo vrozenou techniku. Hned jak se Setién ujal kormidla Barcelony, tak učinil z odchovance Barcelony součást prvního týmu - byl tak přítomen na Setiénovém vůbec prvním tréninku a Barcelona B musela odehrát zápasy bez něj. Doposud s prvním týmem cestoval pouze jednou, s novým trenérem je ovšem vše jinak a tak můžeme očekávat, že jej v brzké době budeme vídat na hřišti daleko více.

zdroj: marca.com
foto: marca.com

Komentáre

Alirael

top komentár
43
2020-01-21 07:30:26

Proti Ibize zaklad, nech sa len ukaze :)

vondeylen

13
2020-01-21 10:10:49

...je to talent,musí hrať čím viac...

El_Guaje

23
2020-01-21 10:56:21

Stejně mi hlava nebere, proč ho Valverde přehlížel... konec konců to samé Alena a Todibo...

Nalim

11
2020-01-21 12:37:56

Prehliadal (Valverde), to bol diletant nie tréner. Puig sa mu zdal mladý a malý.
Vyrastie na motorovú myš, bude prínos, lebo nehrá alibi futbal a má rýchly prechod do útoku.

cruyff

0
2020-01-21 11:21:59

všetci sme dobre videli, ako zahral Fati s Granadou...keď nastúpil prvýkrát Fati za A-čko, boli nesmierne ohlasy, že aký talent Valverde drží v B-čku a v sobotu sa trápil a aj po dohovore od Lea sa jeho výkon nezmenil..čo som si aj všimol, mení sa jeho správanie na ihrisku..trochu mu asi stúpla sláva do hlavy...dúfam, že to bola len výnimka..Puig pôsobí veľkou sebaistotou tak, ako v minulosti striedajúci Fati...mám veľkú obavu, aby to neboli talenty, ktoré budú odsúdené na stálych náhradníkoch.....visca..

michal11

7
2020-01-21 12:36:55

Ja si pamätám že aj Messi mal jedno obdobie (za mlada), kedy nie úplne poslúchal, na ihrisku nie vždy plnil pokyny Guardiolu a ten ho musel v zápasoch upozorňovať. Tu ide o to či tréner je schopný pracovať s mladým hráčom alebo nie. Každý hráč si prejde niečim podobným, druhá strana je to či sa s tým dokáže vysporiadať (Hlavný aspekt je samotný charakter).

Nalim

3
2020-01-21 12:34:48

Fati sa správá ako vyrovnaný člen základu. Zatiaľ mu ide len objímanie spoluhráčov po góle, hlavne Lea.
Naposledy Fati sklamal, neurobil nič výnimočné a rozdielové, len odovzdával loptu na pár metrov spoluhráčom a 5x pokazil prihrávku a luftol tutovku.
Nespievajte ódy, je vyplašený a vidieť začiatočníka.
A to bola Granada - priemerne muzstvo !!!

mikimi122

2
2020-01-21 13:39:35

Sám dobre viem, že Fatiho vykon nevol dobrý, ale na čo všetci zabúdajú je to, že ho v poslednom zápase nepodporoval pravý bek a tak to mal o dosť ťažšie. On na to bol z tej pravej strany úplne sám. Chce to čas a trpezlivosť a potom z neho bude dobrý hráč.

emiliano

3
2020-01-21 13:54:08

Veď Fati je mladučký hráč, tak čo od neho už chcete? Ak by bol dal gól, a nechybalo veľa, tak by sa hovorilo, že super. Áno, zluftoval, lebo ho pomýlil hráč pred ním a predtým v rýchlosti a bez prípravy strelil nad. Potom v 2. polč. ho mal tréner striedať, lebo na jeho vek je celý zápas veľa, stačí mu polčas. Aj Leo začínal tak, že bol striedaný v mladučkom veku. Fati príde na to, že už ho nepodceňujú a idú doňho naplno. To všetko príde. Kto hral futbal, ten vie, ako sa začína - najprv vás neberú vážne a darí s vám, potom si dávajú pozor, dokonca hrajú proti vám drzo, a už to nejde. Musíte sa prispôsobiť.

Ak chcete pridať komentár, musíte sa prihlásiť.