Argentínčan si domáci debut odbil v októbri 2004

Dnes proti Getafe nastúpi barcelonský kapitán Lionel Messi na svoj 350. súťažný zápas na Camp Nou. Od svojho debutu „doma“ odohral 349 zápasov, v ktorých strelil 364 gólov a na ďalších 128 prihral. Neuveriteľné čísla v podaní argentínskeho génia. Celkovo to bude jeho 714. zápas v drese Kataláncov, pričom svoj domáci debut mal v októbri roku 2004 pri výhre 3:0 proti Osasune. Bol to jeho celkovo druhý zápas a odohral 18 minút. V základnej zostave sa prvýkrát objavil 27. septembra 2005 v zápase Ligy Majstrov proti Udinese pri výhre 4:1, vtedy odohral 69 minút. Na domácom štadióne sa v základnej ligovej jedenástke premiérovo predstavil v októbri 2005, takisto proti Osasune a znova pri výhre 3:0. Prvý gól strelil proti Albacete v máji 2005.

Odvtedy sa naša „desiatka“ rozhodla strieľať góly pre zábavu. Najväčšie kúzlo Lea spočíva v jeho konzistentnosti, hral totiž každú sezónu na najvyššej úrovni v rôznych súťažiach pod rôznymi trénermi s rôznymi spoluhráčmi. 6-násobný víťaz Ballon d'Or na Camp Nou strelil viac gólov, ako odohral zápasov vo všetkých súťažiach okrem Copa del Rey. V La Lige pri 236 zápasoch(200 výhier) rozvlnil sieť 251 krát. V Lige majstrov nastúpil na 66 stretnutí a 67 krát menil skóre zápasu. V španielskom superpohári dal v 9 zápasoch 11 gólov. Len v Copa del rey sa mu zatiaľ táto šialená štatistika nedarí, keď pri 38 zápasoch rozosmutnil súperovho brankára 35 krát. V dnešnom zápase proti Getafe prekročí hranicu 28.000 minút v červenomodrom drese na domácom trávniku.

Séria bez prehry

Messi môže taktiež vyrovnať svoju druhú najdlhšiu sériu domácich ligových zápasov bez prehry. Barcelona naposledy na Camp Nou v ligovom zápase prehrala 2. decembra 2018, čo činí 32 strenutí bez prehry. Medzi augustom 2017 a novembrom 2018 sa Barcelone podarilo brániť domácu svätyňu 33 zápasov. Najdlhšia Messiho séria domácej neporaziteľnosti predstavuje neuveriteľných 48 stretnutí medzi septembrom 2010 a aprílom 2012.

zdroj: marca.com