FC Barcelona 4:1 Celta Vigo, 9. november 2019 - posledný zápas, ktorý Arthur Melo odohral úplne celý. Brazílčan odvtedy buď striedal alebo do zápasu naskakoval ako náhradník.

Madridský denník AS zdôrazňuje, že Arthur po návrate z posledného zranenia neodohral ani jeden celý zápas. Počas pôsobenia Quiqueho Setiéna na lavičke Blaugranas zasiahol do každého stretnutia, ale ani jedno neodohral od začiatku do konca. V základnej zostave vybehol na trávnik proti Valencii a Getafe v La Lige, ale v druhom polčase bol vystriedaný. Hlavnou príčinou tohto stavu je vyššie spomenuté zranenie panvovej kosti. Brazílčan stále nie je schopný odohrať plných 90 minút.

Arthur pritom v tejto sezóne odohral len 5 celých zápasov - 3 v La Lige a 2 v Lige Majstrov. Počas éry Ernesta Valverdeho bol 13. najčastejšie hrajúcim hráčom Barcelony, no po príchode Quiqueho Setiéna sa prepadol na predposlednú priečku. Menej minút odohral už iba náhradný brankár Neto, ktorý má na konte len 90 minút zo zápasu s Ibizou. Arthur strávil na trávniku 239 minút, Junior Firpo 241 minút, Arturo Vidal 249 minút a Ivan Rakitić 361 minút.

Niet pochýb o tom, že táto situácia môže byť znepokojujúca. Nielen preto, že nehráva pravidelne, ale predovšetkým preto, že ak šancu dostane, tak ju nie je schopný využiť. Jeho herný prejav je veľmi konzervatívny, Arthur nechce riskovať a nevyhľadáva zložitejšie prihrávky. Má veľmi ďaleko od hráča, ktorý bol porovnávaný s Xavim Hernándezom. Ak nerátame Neta, tak Arthur je v hierarchii Quiqueho Setiéna na poslednom mieste.

Zabudnúť nemôžeme ani na nedostatok profesionality v prípade mladíka. AS pripomína situácie, kedy Arthur bez povolania z klubu vycestoval na narodeninovú oslavu Neymara do Paríža, ktorá sa konala dva dni pred zápasom Barcelony s Realom Madrid. V druhom prípade ho novinári pristihli na snowboarde v horách v období, kedy maródoval kvôli problémom s panvovou kosťou, čo mohlo byť príčinou dlhšej absencie hráča.

2020-02-17 20:55:03

Veď bol predsa po väčšinu toho času zranený. Navyše sa teraz už pomaly dostáva do formy. Taktiež už v minulej sezóne sme zistili, že Arthurovou slabou stránkou je fyzička, takže to nie je nič nové.Verím, že už bude hrať čoraz viac.

buldozer

2
2020-02-17 21:07:39

OT: Inak v tipovacke mi pise len body z posledneho zapasu. Pri ostatnych zapasoch mi pise ze som netipoval. Takze mam 13 bodov za celu sezonu. Ma niekto tiez rovnaku chybu?