FC Barcelona odohrala pod Setiénom druhý zápas, v ktorom dokázala súpera poraziť výsledkom 5:0. Hneď 4 góly si do štatistík pripísal Lionel Messi. Čo nám tento zápas priniesol?

Messi ukončil sériu zápasov bez streleného gólu

To, že Argentínčan nestrelil gól už niekoľko zápasov rade (najhoršia séria bez gólu od roku 2014), neznepokojovalo veru nikoho. V priebehu týchto zápasov totiž prihral na 6 gólov a netrvalo dlho, aby sa strelecky opäť prebudil. V zápase proti Eibaru otváral skóre už v 14. minúte naozaj krásnym spôsobom. Ďalší gól prišiel v 37. minúte a chvíľu na to uzavrel hetrik. A dokonca sa mu pred koncom stretnutia podarilo streliť aj štvrtý gól.

Aktuálne má v boji o Trefeo Pichichi 5-gólový náskok pred druhým Karimom Benzemom, hoci Argentínčan kvôli zraneniu vynechal úvod sezóny. La Pulga sa dostáva do formy práve, keď to mužstvo najviac potrebuje - Kataláncov čaká dvojica ťažkých výjazdov. Prv cestujú do Talianska na zápas Ligy Majstrov proti SSC Neapol a cez víkend sa môžeme tešiť na ligové Clásico na Bernabeu.

Camp Nou vyjadril svoj názor

Katalánci majú za sebou ďalší chaotický týždeň na inštitucionálnej úrovni, keď firma I3 Ventures diskreditovala na sociálnych sieťach rôznych hráčov, bývalých hráčov, trénerov či politikov. Prezident Josep Maria Bartomeu síce tieto tvrdenia médií dementoval, no jeho pozíciu tento škandál oslabil. Fanúšikovia na Camp Nou dali jasne najavo svoj pohľad na aktuálnu situáciu v klube. Mávali vreckovka a pískali na adresu vedenia. Prezident klubu v každom prípade odstúpiť nemieni. Katalánsky denník Mundo Deportivo uviedol, že Bartomeu chce pokračovať vo svojom projekte naďalej.

Vydarený debut Braithwaitea

Martín Braithwaite sa pripojil k Barcelone ako nová posila miesto zraneného Dembélého. Fanúšikovia však boli veľmi skeptickí, no Dán ich svojim výkonom v záverečnej 20-minútovke veľmi rýchlo vyviedol z omylu.

28-ročný útočník na trávniku nahradil Griezmanna a mal prsty v dvoch góloch mužstva. Prv výborne našiel Lea Messiho a následne jeho strelu doklepol do bránky Arthur Melo. Po zápase jeho výkon chválili ako Ivan Rakitić, tak aj tréner Quique Setién. Veríme, že v takýchto výkonoch bude Braithwaite pokračovať aj vo svojich ďalších zápasoch.

zdroj: barcablaugranes.com

Petros

5
2020-02-23 14:49:41

Akorát se mi vůbec nelibil druhy polocas,prakticky k ničemu jsme se nedostali,krome dvou golu .A musim pochválit Braithwaita ,tenhle styl potrebujeme jako sul ,dravosti ,rychlosti a primočaře dopředu .Snad nedojde k tomu ,k cemu dochazi u všech hracu,co prijdou.Ze v prvních zápasech hraji vemi dobře a pak jako kdyby je pohltil barcelonsky styl pomale a zdlouhave rozehrávky do stran a postupny protiutok ,prolozeny několika navraty mice k Terestegenovi.

puuq

35
2020-02-23 15:00:39

to nemozes ani mysliet vazne, po polcase 3:0 a pred najtazsim tyzdnom jari si cakal co? ze tam budeme lietat po ihrisku a nahanat eibar? ved to bol skvely zapas, kde sme usetrili mnozstvo sil, ked to porovnas s realom, ktory musel ist naplnom az do konca a aj tak prehral, tak je to neporovnatelne

GabrielSVK

-6
2020-02-23 16:13:07

My hráme slabo skoro každý druhý polčas. A vidím, že si zanietený Messim, bez ktorého by to bola opäť bieda a báli sme sa o výsledok. Zbožňujem takéto vyjadrenia, kde vyhráme 3:0 a zrazu sa prestane komentovať predvedená hra, ktorá nebola dobrá, aspoň v prvom polčase určite. A druhý polčas nás 20 minút totálne tlačili a tiež sme hrali zle. Takže polčas síce 3:0, ale výkon nie zlý.

2020-02-23 20:43:18

To že sa k ničomu nedostali nieje tak úplne pravda. Dva neuznané góly plus dva dalšie? Áno celkový výkon v druhom poločase bol oproti prvému výrazne horší, ale ušetrené sily sa budú tento týždeň hodiť.

Tecumseh

1
2020-02-23 14:52:36

Netrebalo sa šarpať veď ťažký týždeň pred nami...

marqueen

10
2020-02-23 15:09:51

Zdá sa mi, že v posledných zápasoch máme najväčší problém dostať sa cez našu polovicu ihriska. Bojím sa, že keď príde lepší súper, tak nás tam ani nepustí. Do nemoty si nahrávame dozadu, aby sme nenahrali súperovi, pričom je to práve naopak a strašne riskujeme, že dostaneme gól. Tie prihrávky dozadu ma strašne vytáčajú, potom krídla, ktoré neexistujú, pobehnú trochu dopredu a loptu zaseknú a koniec. Pritom tam je množstvo šancí potiahnuť až pri alebo do 16-ky a tam len presne nahrať na nabiehajúcich a ponúkajúcich sa hráčov, A ešte Griezman, určite je to veľký sympaťák a poctivec, ale je neohrabaný, nedostatočne šikovný a technický útočnik, s pomalými reakciami. Má dobre nábehy za obranu, bohužiaľ mu tam vtedy neprihrávajú loptu, čo je škoda, inak by mal raz toľko gólov. Tie protiútoky by mali drilovať sústavne, lebo toľko možností, čo sa niekedy núkajú je hriech nevyužívať.

123456

7
2020-02-23 17:39:09

Toto už dávno nie je Barca. Hráme zle už dlhú dobu aj keď góly padajú, treba si počkať Všetko má svoj čas. Aj zmena štýlu potrebuje čas. Ale ako sledujem je tu dosť hráčov .Tak poďme na to chlapci treba to ukázať a nie mudrovať. Odpisovať hráčov je jednoduché .To tu vie skoro každý.

Martin77

1
2020-02-23 19:33:12

Jen taková zajmavost ...statistky v lize: Griezmann 12 (8+4), Braithwaite 10 (6+4). Vím, že čísla nejsou všechno, ale i tak...

maros1

3
2020-02-23 19:54:18

Suhlasím s tým čo napísali niektorí v komentároch - ja som vlastne nepochopil čo sme to hrali
a v druhom polčase to bol zlý sen. To že dal Leoš štyri góly je super, ale akú úroveň mali individuálni superoví obrancovia ? Vačšinou to stálo na Leošovej individuálnej schopnosti presadiť sa