Quique Setién se musí rozhodnout, kdo bude v zápase proti Realu Madrid vedle Gerarda Piquého tvořit stoperskou dvojici.

„Je to jedna z těch věcí, která mi v noci nedovolí spát,” odpověděl Quique Setién, když byl dotázán, kdo by měl hrát v obraně Barcelony vedle Gerarda Piquého. O volné místo vedle odchovance La Masie bojují Clément Lenglet i Samuel Umtiti. V zápase proti Neapoli Setién zvolil Umtitiho, nyní před El Clásicem je ale ta samá otázka opět na stole.

Realita je taková, že oba francouzští zadáci odehráli pod Setiénem, jenž na horkém křesle trenéra Barcelony nahradil 13. ledna Ernesta Valverdeho, podobnou porci minut. Lenglet má v rámci všech soutěží na kontě jen o 48 minut víc než jeho krajan. Oba naskočili do stejného počtu zápasů (7 z 10), ale pouze jedinkrát spolu - při vítězství 3-2 nad Betisem Sevilla. Piqué byl totiž pro toto utkání suspendován. I když Lenglet začínal ve více zápasech než Umititi (6-5) a má, jak již bylo řečeno, více odehraných minut (530-482), do velkých zápasů je tuto sezonu preferován Big Sam. Kupříkladu v zápasech proti Valencii nebo Neapoli dostal Umtiti před Lengletem přednost.

Setién navíc oba obránce vedle Piquého rád rotuje. Lenglet nastoupil minulý víkend proti Eibaru, Umtiti pak v úterý proti Neapoli. Pokud by měl být tento systém dodržen, pak by měl do El Clásica nastoupit Lenglet. Piqué sice úterní utkání pod Vesuvem kvůli poranění kotníku nedohrál, ale očekává se, že do velkého zápasu o čelo LaLigy nastoupí. Umtiti je na míči lepší, ale Lenglet je zase rychlejší. Nebo by snad mohl Setién překvapit a nasadit všechny tři?

zdroj: sport.es

kluc

28
2020-02-27 21:45:37

Ja som za Lengleta, podľa mňa to zvláda v pohode keď hrá...

mikimi122

13
2020-02-27 22:26:27

Umtitiho mám radšej, ale Lenglet mi príde istejší a robí menej chýb.

PETERKRIZAN

-11
2020-02-27 22:31:32

Myslim že nespí preto,lebo nik z nich nie je v idealnej forme,chvalabohu ani útočníci realu,takže to bude mimoriadne zaujimave,by som to nazval karnevalove el clasico,myslim,ze to bude herne najslabší zapas za poslednych 20 rokov