Evarist Murtra je bývalým členom vedenia FC Barcelona za prezidentovania Núñeza a aj Laportu. Pred časom poskytol rozsiahly rozhovor pre katalánsky denník Sport, v ktorom podrobne analyzoval aktuálne problémy klubu a vyjadril k téme aj svoj osobný pohľad.

Od volieb v roku 2015 sme o vás nepočuli. Prečo Evarist Murtra na 5 rokov takmer zmizol?

"Som bývalý člen vedenia a v súčasnosti niekto nepodstatný a mám už svoje roky. Moja súčasná etapa života je viac o reflexii, než o činnosti. Keď som z klubu odišiel z ostatnými členmi vedenia Laportu, vedel som, že do Barcelony sa už nikdy nevrátim. Preto si myslím, že môj názor nie je dôležitý. Len zdieľam moje myšlienky na tému toho, čo sa deje v klube. Som názoru, že nadišiel ten správny moment, aby som o tom prehovoril. Barca prežíva zvláštne obdobie."

Z čoho pramenia všetky tie inštitucionálne turbulencie, ktorým Barcelona v súčasnosti čelí?

"Som nastavený tak, že vždy sa postavím na stranu prezidenta. Môžem s prezidentom Barcelony nesúhlasiť, ale vždy mám tendenciu ho podporovať. Medzi najhoršie pozície patrí práve post prezidenta Barcelony. To u mňa vyvoláva istú citlivosť. Nie som vedený žiadnymi osobnými ambíciami, pretože viem, že do Barcelony sa už nevrátim. Nepatrím k žiadnej rodine barcelonistov a moje názory sa vyznačujú dobrými úmyslami. V každom prípade Bartomeu predložil svoju kandidatúru vo voľbách v roku 2015 spolu so skupinou manažérov. Hlasovali sme za neho. Osoby z jeho okolia vzbudili u mňa dôveru. Do tímu jeho delegátov patrili Villarubí, Monje, Arroyo a manažér Antoni Rossich. Prezident však krok po kroku poodpájal všetky poistky a v Barcelone panuje čoraz väčšie šero. Na miesto niekdajších manažérov prišli noví, ale klub prišiel o kvalitu riadenia. Od nikoho sme nepočuli žiadne 'mea culpa'. Barcelona minula 400 miliónov eur na Coutinha, Dembélého a Griezmanna. Od nikoho sme nepočuli ani minimálnu sebakritiku. Dôveryhodnosť sa nadobúda aj uznaním si chyby. Keď som počul, že sme kúpili Trincãa a Mendes dostal províziu vo výške 7 miliónov eur, musí sa objaviť niekto, kto pracuje v klube a túto záležitosť vysvetliť. Takýmto spôsobom sa získava dôveryhodnosť."

Myslíte si, že prezident Barcelony je v súčasnosti priveľmi osamelý?

Tento článok je exkluzívny obsah ForcaBarca

Tom91

28
2020-03-06 23:15:23

Super článek... Přál bych si aby ve vedení byli takoví lidé.

xdiko

22
2020-03-07 02:06:44

Tento pan si velmi vazi Barcu, ale z jeho slov je jasne, ze uz ani on sa nemoze pozerat na to, co sa s klubom pod Bartom deje a velmi slusne poukazal na mnozstvo spiny, ktora sa tam teraz tutla. Bodaj by to uz socios dokopalo k nejakej reakcii.

Ak chcete pridať komentár, musíte sa prihlásiť.