Josep Maria Bartomeu hovoril s hráčmi Barcelony, ktorí plne chápe súčasnú situáciu, ktorá je veľmi ťažká. Hráči Blaugranas súhlasili so znížením platov počas celého obdobia, počas ktorého budú prerušené súťaže. Rozhodnutie klubu zatiaľ neovplyvnilo športovcov z iných sekcií klubu ako aj hráčov rezervy či La Masie.

Prezident FC Barcelona podľa médií už konzultoval súčasnú situáciu s hráčmi prvého tímu FC Barcelona. Hráči chápu, že klubové financie sú ohrozené a preto nebudú mať žiadne námietky, keď sa klub rozhodne znížiť im výplaty.

Madridský denník AS informuje, že prezident FC Barcelona dospel k dohode s hráčmi prvého tímu FC Barcelona. Komunikoval s kapitánmi, ktorí reprezentovali celý káder. Všetci hráči sú si vedomí povahy aktuálnej situácie, ktorá má nepochybne negatívny dopad na mnohé aspekty fungovania klubu. Pozastavenie futbalových súťaží má totiž vplyv nielen na športovú stránku, ale predovšetkým na tú ekonomickú. Do klubovej pokladnice prestali prúdiť peniaze z predaja vstupeniek a televíznych práv. Okrem toho trpia aj firmy, ktoré majú zmluvy s katalánskym klubom, pretože reklamné kampane im neprinášajú žiadny zisk.

Časť z týchto príjmov sa nebude dať získať späť. Katalánsky denník Sport uviedol, že Bartomeu má v pondelok telefonovať s členmi Európskej hráčskej asociácie, s predstaviteľmi UEFA a s ďalšími predstaviteľmi európskych líg. Otvorene sa má diskutovať o riešeniach, ktoré by mali kluby prijať, aby prekonali negatívne dopady pandémie koronavírusu. Vedenie Barcelony sa domnieva, že všetky kluby by mali spolupracovať, pretože kríza ovplyvní všetkých. Preto je dôležité, aby sa zaviedol jednotný akčný plán pre všetky zainteresované kluby.

Madridský denník AS pripomenul, že napríklad aj Gerard Piqué v uplynulom roku deklaroval, že je pripravený finančne pomôcť klubu, aby sa podarilo dotiahnuť návrat Neymara do úspešného konca. Transfer Brazílčana bol dôležitý pre viacerých hráčov, preto chceli týmto spôsobom prejaviť vedeniu v rokovaniach s PSG podporu. Transfer sa nakoniec neuskutočnil, ale hráči môžu pomôcť klubu teraz a ešte v dôležitejšej záležitosti.

zdroj: as.com sport.es
foto: facebook

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte alebo registrovať.
2020-03-22 17:04:32
Já bych jim výplaty zrušil na těch příštích pár měsíců úplně, mají vyděláno dost aby to vydrželi bez výplaty. A klubu by to dost pomohlo
vondeylen 2020-03-22 17:37:19
moja reč
Vajce94 2020-03-22 19:00:34
Keby tebe zamestnávateľ povedať že ti nepošle výplatu niekoľko mesiacov pretože musel pozastaviť svoju zárobkovú činnosť, bol by si s tým v pohode ?
Je jedno koľko majú či nemajú peňazí, tu ide o princíp.
Anko63 2020-03-22 22:51:19
Nedá mi ale musím. K Tvojmu princípu: predstav si, že sú u nás tisícky zamestnancov, čo dostanú ako píšeš niekoľko mesiacov hovno ako taxikári, čašníčky, kuchári /moj syn/ , kaderníčky, aby si vedel všetci okrem potravín, lekární a drogérií. A hypotéku, nájom, mobil atď. musíš platiť. Aj zdravotníci by sa radi vymenili s futbalistami. Vidno že máš len 25r. a asi nepracuješ a žiješ pri rodičoch ktorých sa asi nedotkol finančný problém, lebo by si takéto niečo nenapísal. A na záver. Niekto tu písal, že kto by sa vzdal svojho platu. Jasné že keď zarábaš cca 600 eur a ledva vyžiješ tak nie, ale ak 10 a viac mil. tak ja určite áno.
Maaca 2020-03-23 01:12:08
Oni na to ale x let makali aby takový prachy vydělávali, takže rict ze bys jim neplatil několik měsíců je naprostá blbost. Peníze mají za tu každodenní dřinu zasloužený.
bulldozer Premium 2020-03-23 02:45:56
Anko63: A keby si zarabal 2000 eur cisteho tak by si sa dobrovolne vzdal celeho platu? Lebo tam uz nezalezi ci mas 2000 ci 10mil, tam uz netrpis hladom a zijes si nadstandard.
Vajce94 2020-03-23 11:41:45
Taká gigantická organizácia ako je FC Barcelona má určite pripravený nejaký rezervný plán pre takéto situácie - neverím že to tak nie je !
Anko k tomu čo si o mne napísal len dodám že okrem toho veku si o mne neuhádol nič :)
myzuFCB Premium
2020-03-22 17:28:01
Pekné gesto. Treba klubu pomôcť v tejto dobe. Aj tak majú hráči zarobené dosť 🙂
2020-03-22 20:47:07
pekné gesto je jedná vec a sekera 1/2 mlrd eur je druhá vec.... tato mimoriadna situácia paradoxne znovu pomôže Bartomeovi, lebo sa rieši CV19 a zatieni riešenie veľkých problémov v klube..do konca roka sa bude riešiť epidémia a na budúci rok prídu voľby..pevne verím, že im to poriadne zrátajú a nestane sa to, že bude pokračovať v legislatíve nejaká ODNOŽ tejto chobotnice..neboli tam všetci zlí, ktorí pomáhali srdcom a nie cez prachy...visca..
2020-03-22 22:31:22
Aj sa vie o koľko % im budú znížené výplaty? A na ako dlho?
bulldozer Premium 2020-03-23 02:48:37
Vsak hentam v clanku pisu ze o tom chcu najprv jednat s UEFA, tak este to nemozu vediet.