Presne pred 15. rokmi, 1. mája 2005, Leo Messi strelil svoj prvý gól v drese Blaugranas. Mladému Argentínčanovi vtedy asistoval Ronaldinho. Odvtedy sa Messi vypracoval na jednu z najväčších hviezd histórie futbalu.

Prvý gól v kariére strelil Messi v 34. kole La Ligy v sezóne 2004/2005 a to v zápase proti Albacete. Pre Argentínčana to bol 9. zápas za Barcelonu a zároveň aj posledný v spomínanej sezóne. V 87. minúte zápasu za stavu 1:0 sa Messi objavil na trávniku, keď vystriedal Samuela Eto'a. Strelecky sa presadil už po dvoch minútach, ale rozhodca gól neuznal kvôli postaveniu mimo hru. Messi však preukázal svoju tvrdohlavosť a vytrvalosť už na začiatku kariéry a svoj premiérový gól v kariére strelil ešte v tom zápase.

Využil skvelý lob od Ronaldinha za obranu a potom podobným spôsobom prekonal brankára Albacete. Zaujímavosťou je, že akcia pred týmto gólom, kedy Messimu kvôli ofsajdu neuznali gól, bola veľmi podobná tej gólovej.

zdroj: fcbarcelona.com