Francisco Trincão, šikovný a nesmierne talentovaný krídelník Bragy, sa k Barcelone pripojí už počas leta. V tejto analýze si preskúmame profil hráča, jeho herný štýl a čo môže v budúcnosti vniesť do kádra FC Barcelona.

Barcelona prestup Trincãa do svojich radoch verejne oznámila 31. januára 2020. Portugalčan stál 31 miliónov eur a odstupnú klauzulu dostal až na 500 miliónov eur, čo len potvrdzuje, že Blaugranas v tohto 20-ročného mladíka nesmierne veria. Trincão v súčasnosti patrí medzi najsľubnejších portugalských futbalistov. Keďže aj odveký rival z Madridu v poslednom období podpísal šikovných mladých krídelníkov ako Vinicius Junior či Rodrygo, Barcelona mala taktiež jasný cieľ získať adekvátnu posilu do budúcnosti a túto úlohu má spĺňať Trincão. V tejto analýze sa pozrieme na, čo môže Trincão ponúknuť Barcelone a či je Camp Nou pre neho tou pravou destináciou.

Futbalové začiatky

Francisco Trincão je útočník, ktorý hráva v portugalskej Primeira Liga ako pravé krídlo či útočník. V roku 2020 futbalovo prerazil a jeho výkony sa dostali až do hľadáčika katalánskeho klubu a boli natoľko presvedčivé, že Trincãa kúpil. Trincão svoju kariéru začínal v rodnom meste Vianense SC.

Po odchode z rodného mestečka sa nakrátko objavil v Porte a následne podpísal zmluvu v Brage. V rezerve Bragy debutoval v roku 2016 a v 46. zápasoch nastrieľal 6 gólov. Lepšie pôsobia strelecké štatistiky v národnom tíme Portugalska do 18 rokov, kde v 18. zápasoch strelil 10 gólov. Ešte pôsobivejšie čísla ukázal v tíme Bragy pod vedením Custódia Castra, kde sa mu naozaj darilo. 6 gólov a 3 asistencie zaznamenal v 17 zápasoch, pritom v 10. z nich ani nezačínal v základe. Jeho výkony sa dokonca zlepšili potom, ako si ho všimol svet po podpise zmluvy s katalánskym veľkoklubom.

Ako Trincão zapadne do súčasného systému

Tento článok je exkluzívny obsah ForcaBarca

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte alebo registrovať.
2020-05-02 11:10:09
Neponúkne ani hovno odohrá 2 zápasy v pohári, pár striedaní kde nepresvedčí a pošleme ho na hosťovanie odkiaľ sa 3-krát vráti, nakoniec ho pustíme zadarmo do podpriemerného tímu kde dá 9 gólov za sezónu, aby sme ho následne kúpili za 50mil naspäť... a kolotoč sa zopakuje.
Mascherano 2020-05-02 12:57:45
Možno som naivný ale verím, že toto vedenie pôjde do preč a príde niekto nový.. Všetko sa tu vymení, začneme odznova a bude to znova stará dobrá Barca.
tunno Premium
2020-05-03 11:10:45
Potrebujeme Guardiolu. Zaviedol by system, rozumnu rotaciu. Nechapem preco nasi treneri nevedia primerane rotovat, Guardiola to vzdy robil prikladne.
blauigrana 2020-05-03 11:52:44
bejvávalo