Katalánsky denník Mundo Deportivo zdôrazňuje, že Barcelona má do budúcej sezóny priveľmi široký káder. Niekoľkí hráči sa vrátia z hosťovaní, traja hráči boli kúpení a mladí hráči v rezerve čakajú na svoju šancu. Športové riaditeľstvo a trénerský štáb očakáva pred štartom budúceho ročníka množstvo ťažkých rozhodnutí.

Quique Setién sa od svojho príchodu do metropoly Katalánska nemôže sťažovať na široký káder, pretože k dispozícii má len 13-14 hráčov prvého tímu. V budúcej sezóne sa táto situácia zmení, pretože do Barcelony sa majú vrátiť hráči z hosťovaní a klub navyše kúpil troch nových hráčov. Okrem toho nemôžeme zabudnúť na mladých hráčov z rezervy, ktorí čakajú na svoju šancu v Áčku. Mundo Deportivo počíta, že Barça bude mať v budúcej sezóne v kádri až 35 futbalistov. Pred trénerským štábom a športovým oddelením stojí neľahká výzva, aby správne preriedili káder - zbytoční hráči odídu s cieľom naliať do mužstva trochu sviežej krvi.

Nové posily

Francisco Trincão prestúpi z Bragy za 31 miliónov eur. Zatiaľ nie je jasné, aké má Barça s týmto Portugalčanom zámery. Veľa závisí od toho, čo sa Barcelone podarí na prestupovom trhu, či získa Lautara Martíneza a či niekto z útočníkov odíde. Trincão strávi predsezónu určite s prvým tímom a následne sa trénerský štáb spolu so športovým vedením rozhodne ako ďalej. Existuje možnosť, že krídelník pôjde na hosťovanie ak berieme do úvahy, že Setién má v kádri k dispozícii Messiho, Suáreza, Dembélého, Griezmanna, Braithwaitea, Ansu Fati a dokonca aj Coutinha a možno Martíneza. V teoretickej rovine sa končí hosťovanie Matheusa Fernandesa, ktorého Barça získala v januári a aktuálne pôsobí v Reale Valladolid. Je však málo pravdepodobné, že k Barcelone sa pripojí už počas leta.

Predsezónnu prípravu s Áčkom absolvuje aj Pedri, ktorého Katalánci získali z Las Palmas. V jeho situácii bude veľa záležať na tom, či sa rezerve Blaugranas podarí postúpiť do Segunda A Division. Pokiaľ sa tak stane, 17-ročný mladík môže zostať v katalánskom klube a pravidelne hrávať v rezerve. V inom prípade pôjde na hosťovanie a nie je vylúčené, že práve do Las Palmas. Nemôžeme zabudnúť na to, že okrem uzavretých prestupov Barcelona pracuje na príchode ďalších hráčov. Už sme spomínali snahu Kataláncov kúpiť Lautara Martíneza a médiá hovoria aj o príchode Miralema Pjanića. Novinári zároveň tvrdia, že Barcelona sleduje aj iných hráčov.

Návrat hráčov z hosťovania

Mnoho hráčov sa tento rok pravdepodobne vráti z hosťovaní v iných kluboch. Môže sa ukázať, že v súčasnom klube nakoniec zostane len Marc Cucurella. Médiá tvrdia, že Getafe Barcelonu už informovalo, že využije možnosť kúpy hráča za 6 miliónov eur, no záujem o jeho služby majú aj iné kluby, ktoré môžu jeho rozhodnutie zmeniť. V každom prípade sa zdá, že téma budúcnosti 21-ročného mladíka na Camp Nou je uzatvorená.

Keď Barcelona poslala Coutinha na hosťovanie do Bayernu Mníchov, očakávala, že za neho po sezóne zarobí balík. Všetko v každom prípade nasvedčuje tomu, že Bayern možnosť kúpiť hráča za 120 miliónov eur nevyužije. Coutinho by sa mal vrátiť na Camp Nou, hoci pravdepodobne poputuje na ďalšie hosťovanie. Situácia v útoku s pretlakom hráčov tomu nasvedčuje. Z toho istého dôvodu sa Katalánci snažia predať Rafinhu, ktorý by mohol odísť za 16 miliónov eur. Nie je jasné, či Celta bude schopná za neho toľko zaplatiť, ale záujem môžu prejaviť iné kluby. Veľký záujem je na druhej strane o Jean-Clair Todiba. Barcelona očakáva aspoň 25 miliónov eur, hoci vzhľadom na zranenie Samuela Umtitiho by sa mladík hodil aj Setiénovi. Umtiti Camp Nou počas leta možno aj opustí. Každý z týchto troch hráčov môže byť začlenení aj do operácie týkajúcej sa Lautara Martíneza.

Následne sa očakáva, že sa vrátia Carles Aleñá, Moussa Wagué, Juan Miranda a Oriol Busquets. V ich prípade bude veľmi veľa záležať na odchode ďalších hráčov. Predaj Juniora Firpa a Nélsona Semeda by pripravil miesto pre Waguého a Mirandu, odchod Rakitića a Vidala pre Aleñu a Busquetsa. Najvyššiu pravdepodobnosť zotrvania v Barcelone má v súčasnosti Aleñá, ale nie je vylúčené, že klub ho opätovne pošle na hosťovanie. Miranda môže zostať v Schalke aj na budúci rok, ale Barça o takéto riešenie nemá záujem, pretože obranca hráva len veľmi zriedkavo. OGC Nice zas nekúpi Waguého, takže v prípade ak Semedo zostane na Camp Nou, Katalánci Waguému pohľadajú iný klub.

Hráči Barcelony B

Na postup do prvého tímu čakajú aj mladí hráči z rezervy. V mužstve Quiqueho Setiéna v súčasnosti trénuje Iñaki Peña, Ansu Fati, Riqui Puig, Ronald Araujo, Monchu a Alex Collado. Každý z nich má šancu presvedčiť trénera o svojich schopnostiach a môže si tak vybojovať miesto v Áčku. Z vyššie menovaných hrával v tejto sezóne najviac Fati, ale ak sa Barcelone podarí v lete kúpiť Martíneza a Dembélé sa vymotá zo zranenia, odchovanec La Masie to nebude mať jednoduché. Na dvere prvého tímu klope aj Araujo, ktorý je v súčasnosti štvrtý v hierarchii stopérov. Pre všetkých týchto hráčov, ktorí s výnimkou Fatiho už nie sú tínedžermi, môže byť ďalší rok strávený v Segunda Division B stratou času. Veľa tak závisí od toho, či sa rezerve pod vedením Garciu Pimientu podarí postúpiť do druhej španielskej ligy. Mladíkom môže situáciu v prvom tíme vylepšiť finančná situácia v klube, pretože Barcelona do budúcej sezóny potrebuje osekať mzdy.

Predaje

Klub môže osekať káder vďaka predaju svojich súčasných hráčov a takisto potrebuje znížiť aj výdavky, aby zrealizoval prestupové ciele. Už niekoľko týždňov sa hovorí o odchode niekoľkých hráčov. Medzi nimi sa nachádzajú Nélson Semedo, Junior Firpo, Samuel Umtiti, Ivan Rakitić, Arturo Vidal a dokonca aj Arthur, ktorý však oznámil, že chce zostať v Barcelone. Káder Blaugranas podľa všetkého zažije veľké zmeny pred začiatkom budúceho ročníka. Je to však potrebné, aby zloženie kádra bolo rozumné.

zdroj: mundodeportivo.es
foto: fcbarcelona.com

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte alebo registrovať.
Marian Premium
2020-05-23 09:22:18
V súčasnej situácii bude náročné predať alebo vymeniť toľko hráčov, ako sa tu píše a to zvlášť pre naše skvelé vedenie, ktoré ukazuje svoje kvality už dlhodobo. Obávam sa, že budeme mať v kádri veľa hráčov, ktorých sa nepodarí odsunúť z klubu a teda náročné bude aj zníženie nákladov na mzdy, kde by sa dokonca patrilo plošne znížiť platy začnúc Messim a končiac napr. Colladom. Jedine Stegen by mohol platovo poskočiť.
2020-05-23 11:56:32
Kupime Trincaa a nevieme co snim :D Toto nie je klub ale cirkus humberto.
fofo112 2020-05-23 21:33:43
Z barcelonskeho velkoklubu sa stal pod týmto vedením, klub ktorý kupuje priemerakov a obratom ich posiela na hosťovanie, proste Barto a Abidal si s toho spravili pre seba zlatú baňu na kšefty.
2020-05-23 13:52:01
S Coutinhom nejde ani rátať ako s hráčom do útoku a taktiež určite sa nepočíta s Mirandou a Waguem ako náhradou za Firpa a Semeda. Z mladých dosť verím Araujovi, ktorý môže byť 4. stopér, Peňa ako dvojka s Stegimu a konečne by bolo na čase aby Puig bol na stálo v prvom tíme. Fakt by bodlo keby sa konečne Rakitič pratal a Vidala aj keď mám rád, tak speňažiť 33 ročného hráča nie je zlý nápad. Pedriho by podľa mňa mali presunúť z ľavého krídla na záložníka a počítať s ním skôr do zálohy. Na takého Pjaniča by sa teraz mali vybodnúť a sústrediť sa hlavne na ľavé krídlo, stopéra a keď to ešte bude možné, tak hrot. Za Semeda kúpiť Desta, za Umtitiho Upamecana, alebo ak to nevíde, tak nechať Todiba, a dokúpiť ľavé krídlo nech to stojí, čo to stojí, lebo bez toho sa nepohneme.
2020-05-23 17:53:08
Já bych to celé shrnul jako ZMATEK, CHAOS a absolutní amaterismus našeho vedení !!! Ideální by bylo kdyby proběhly nové volby, přišel někdo s jasnou vizí a pak se začalo s budováním. Tohle je katastrofa ......
2020-05-23 19:08:04
Tip toho článku sa opakuje každé prestupového okno a nepotrebný hráči sa len nabalujú a nabalujú. To ozaj majú socios túto situáciu v paži, veď vlastníkmi klubu sú oni všetci.
2020-05-23 23:36:23
Máme 34 hračov ako poznam barcu 10 hračov sa zbavime tak že ich niekomu podarujeme a ostatny 24 to su priemerny hrači až na par vinimiek