Gerardo Martino bol trénerom Barcelony v sezóne 2013/2014. Jeho dobrodružstvo s klubom nebolo príliš úspešné a sám ho označil za "najhorší rok v jeho trénerskej kariére".

Najhorší rok

"Z pohľadu výsledkov to nebola zlá sezóna. Získali sme jeden titul, superpohár, zahrali sme tiež v jednom finále, ale v Barcelone je dôležité, koľko titulov sa získa. Podľa mňa to bol najhorší rok v mojej kariére, pretože môj vklad ako trénera sa začínal aj končil pri riadení mužstva."

Zápas s Realom bol kľúčový

"Niektoré veci, ktoré som presadil, netrvali dlho. Pre mňa bolo kľúčové El Clásico, v ktorom sme vyhrávali doma nad Realom 2:1. Druhý gól sme strelili po nábehu a potom niečo nefungovalo dobre. Podľa môjho názoru, ak by sme mohli niečo zlepšiť, tak nemali by sme zbaviť mužstvo možnosti behať."

"Rýchlosť robí z Barcelony kompletnejšie mužstvo, pretože ak súper chvíľu dominoval, bolo vhodné sa stiahnuť a hľadať priestor. O rok neskôr to urobil Luis Enrique."

Život po Barcelone

"Dostal som šancu trénovať reprezentáciu Paraguaja vďaka piatim rokom stráveným v lokálnom futbale, najmä vďaka semifinále Copa Libertadores z roku 2006. Páčila sa mi kvalita hráčov, ktorých som mal."

Tata Martino ako hráč

"Bolo by ťažké, aby sa taký hráč ako som bol ja, ocitol v mužstve, ktoré by som trénoval. Vyznačoval som sa technickými prednosťami, bol som voľný, ale snažil som sa hrať rýchlo a jeden dva dotyky, čím som to zakrýval."

zdroj: marca.com
foto: fcbarcelona.com

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte alebo registrovať.
2020-05-29 14:03:49
Vím, že po něm přišel Lucho a jeho úspěchy, ale i tak si myslím, že vyhazov Martina byl předčasný měl na to ještě u týmu ňákou dobu setrvat a vyhrávat sním, myslím že na to měl, ale to už je historie.
GabrielSVK 2020-05-29 14:19:38
Z môjho pohľadu sme najhorší futbal hrali pod Valverdem. Pod Tatom to bolo až príliš jednotvárne. Enrique dodal mužstvu správny impulz. Prvé dve sezóny pod ním boli dobré, tretia už nič moc a už vtedy začali tie zbytočné a zlé nákupy typu Arda Turan, Gomes, Digne... Setién to má ťažké lebo mužstvo sa nachádza v zlom stave a polovica hráčov je zrelá na odchod, respektíve na lavičku. Navyše tento vírus všetko skomplikoval po celom svete, takže bude zaujímavé sledovať, kedy sa začnú prejavovať zmeny. Sám Messi povedal, že nehrali, respektíve nehrajú dobre a s týmto výkonom môžu na LM zabudnúť.
Romca 2020-05-29 15:03:02
Enrique měl taky MSN.. to byl ten největší rozdíl, teď máme MS ale starší o 4 roky :D Jinak souhlas, jsem zvědav, zda budou změny už letos nebo až příští rok, pokud se bude hrát celou dobu...