Domènec Torrent, bývalý dlhoročný člen trénerského štábu Pepa Guardiolu, poskytol rozhovor pre denník Olé, v ktorom odhalil tajomstvá práce trénera FC Barcelona z rokov 2008 až 2012, pričom zdôraznil význam jeho usilovnosti a dedičstva, ktoré po sebe zanechal. Okrem toho rozprával aj svojich prvých dojmoch po tom, ako videl Lea Messiho v akcii a zhodnotil, na akej pozícii môže Messi v budúcnosti hrávať.

Členom trénerského štábu Pepa Guardiolu si bol vyše 11 rokov, pokiaľ si sa v polovici 2018 nerozhodol obnoviť svoju kariéru hlavného trénera. Nebolo to spôsobené vyčerpaním kvôli požiadavkám, aké Guardiola vytvára vo svojom okolí?

"Nie. Ak trávite 10 hodín denne s jednou osobu po toľké roky, ak nie ste jej podobní, nedokázali by ste vydržať tak dlho. Máme rovnaký spôsob trénovania, pohľadu na rôzne veci a sústredenie sa na detaily. Nebolo to však vyčerpanie, ako by si niektorí mohli myslieť. Práve naopak, stále sme v kontakte a vychádzame spolu veľmi dobre, sme priatelia. Naše deti chodia spolu do školy."

Aké je tajomstvo úspechu Pepa Guardiolu?

"Fúha... Pep je génius. Pre neho je každý detail veľmi dôležitý. Vždy myslí na to ako vylepšiť mužstvo. Vyhrá zápas a už začína myslieť na ten nasledujúci, ako útočiť a ako súper bráni, kde je možné ho zraniť. Nezáleží na tom, či čelí Realu Madrid alebo mužstvu z Tercera División v Copa del Rey. Každý zápas berie vážne, ako by išlo o finále a snaží sa to sprostredkovať aj svojim hráčom. Spomínam si, že sme práve vyhrali sextet, 6 titulov v jednom roku, čo bolo pôsobivé. Vyhrali sme nad Estudiantes na Klubových majstrovstvách sveta a mali sme aj priateľský zápas v Kuvajte s klubom z tejto krajiny. Všetci oslavovali, ale Pep nie. Hľadal informácie o hráčoch, proti ktorým sme mali hrať. Áno, v Kuvajte, na priateľskom zápas. Takto žije futbalom."

Mnohí tvrdia, že neustále vyhráva preto, lebo má káder plný skvelých futbalistov.

Tento článok je exkluzívny obsah ForcaBarca

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte alebo registrovať.