Gary Lineker, bývalý hráč FC Barcelona a v súčasnosti spolupracovník BBC, napísal dlhý text o Leovi Messim a jeho fenoméne. Porovnával ho s Diegom Maradonom a Cristianom Ronaldom tým, že rozložil jeho talent na niekoľko hlavných faktorov.

Lionel Messi je hráč, ktorý vzbudzuje emócie ako žiadny iný hráč. Premieňa šport na umenie.

Vždy, keď ho sledujem, dokonca aj počas jeho horších dní, sú chvíle, kedy sa jednoducho sám seba pýtam: 'ako to robí?'. Tri či štyrikrát v priebehu zápasu robí veci, ktoré som ja počas svojej kariéry neurobil možno ani len raz. Robí veci, ktoré nikto iný nedokáže.

Naposledy som reagoval presne takisto, keď som sledoval "The Last Dance", dokument o Michaelovi Jordanovi. Nie som fanúšikom basketbalu a nikdy som ho nesledoval, ale veľmi som obľuboval túto sériu, bol v nej možné vidieť Jordanovu absolútnu veľkosť.

Jordan má úplne inú osobnosť, je oveľa otvorenejší, ale Messiho môžeme opísať takisto - ako ikonu, ktorej vplyv a schopnosti ďaleko presahujú jeho športovú disciplínu. Tak ako nemusíte mať radi basketbal, aby ste obdivovali Jordana, tak nemusíte byť fanúšikom futbalu, aby ste cítili čistú radosť zo sledovania Messiho.

Podobne ako Jordan, je jednoducho najlepšou osobou, ktorá kedy hrala tento šport.

Tento článok je exkluzívny obsah ForcaBarca

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte alebo registrovať.
2020-06-02 14:21:17
Úplný súhlas King Leo Messi je momentálne najlepší hráč sveta to čo predvádza na ihrisku je radosť sa pozerať nepochybujem o kvalitách Ronalda ale Leo je iný level boh futbalu Visca el Barca!
zasezase 2020-06-03 00:14:45
presne tak ako píšeš ! messi je najlepší g.o.a.t dufam, že ukončí karieru u nás
ale samozrejme len debil može povedať, že ronaldo je slaby hráč
Marian Premium
2020-06-02 16:30:22
Gary, dobre si to napísal, radosť čítať. nenašiel som nič, s čím by som nesúhlasil. Great!