Toto je príbeh futbalového trénera známeho pod prezývkou 'El Maestro'. Príbeh z detstva, životopis, niečo o jeho manželke či deťoch, niečo o rodičoch alebo o futbalových začiatkoch. Samozrejme niečo aj z neskoršieho života či súčasnosti.

Tréner pochádzajúci z Kantábrie je pobláznený herným štýlom 'Tiki-taka', jeho futbalovým vzorom je predovšetkým slávny Johan Cruyff. Aj to patrí medzi dôvody, prečo získal miesto v Barcelone rovno ako hlavný tréner prvého tímu. Poďme však poporiadku.

Quique Setién sa v skutočnosti volá Enriqué Setién Solar, ale každý ho samozrejme familiárne volá Quique. Narodil sa 27. septembra 1958 v Santanderi na severe Španielska. Povráva sa, že rodina Setiénovcov patrí medzi najvychýrenejšie futbalové rodiny v regióne. Setién vyrastal spoločne so svojimi dvomi bratmi v rodine, ktorú by sme mohli zaradiť do strednej spoločenskej vrstvy. Jeho mama však zomrela, keď bol ešte len dieťa. Táto udalosť by na každom zanechala isté stopy. Quique sa snažil prekonať traumu zo straty blízkej osoby aj tým, že spolu s ocom a bratmi hrávali na záhrade futbal.

Práve futbal sa stal zmyslom jeho života už v mladom veku. Okrem futbalu si spríjemňoval čas hraním šachu s pomocou svojho otca. Postupom času však logickejším východiskom do budúcnosti bol práve futbal. Opäť mu pomohol otec, tentokrát s výberom klubu, kde by jeho syn mohol urobiť prvé kroky v klubovom futbale. Približne v júli 1972 počas zúriacej studenej vojny sa zapísal do klubu SD Casablaca. Po nejakom čase prestúpil do Perines, ďalšieho lokálneho klubu v jeho rodnom meste. V týchto časoch to futbalisti nemali jednoduché. Najmä ak Setién nepatril medzi vychýrené talenty. Navyše, Setién v mladosti nedokázal odolať ani šachu a tak preskakoval z jedného športu k druhému. Našťastie, začalo sa mu dariť na oboch frontoch. Raz si zaspomínal:

 

Tento článok je exkluzívny obsah ForcaBarca

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte alebo registrovať.
2020-06-03 17:34:55
https://www.mundodeportivo.com/... Zda sa, ze Guardiola a City ocenuju Sergiho Roberta viac ako prispievatelia na tejto stranke. Kto ma teraz pravdu ?
Revive 2020-06-03 18:24:24
Guardiola aj City chcelo aj Semeda za Cancela, ktorý je totálny flop v City. Pravdu nemá nikto, každý si môže o tom spraviť iba vlastný obraz :)
lovefootball 2020-06-03 18:36:34
Podla mojich informacii je to trochu inak. Barcelona chcela Cancela a ponukla Semeda na vymenu. To vsak Guardiola a spol odmietli.
Revive 2020-06-03 18:41:41
Podľa anglických denníkov The Sun a Dailymail, Guardiola hľadaľ na trhu náhradu za Cancela a tou mal byť práve Semedo. Ale je aj fakt že Barca chcela Cancela za Semeda, to však priniesli španielské denníky. Ale ak to nie je oficiálne, tak sú to len špekulácie, nič viac.
lovefootball 2020-06-03 18:54:03
https://www.thesun.co.uk/... Uz som to nasiel, mas pravdu.
Revive 2020-06-03 18:58:54
Tak ja som napríklad nevedel o tom že Semeda odmietli, predsa len ja anglické denníky veľmi nesledujem a tú situáciu okolo tej výmeny som radšej ignoroval väčšinu času, tak aj ja som sa niečo nové dozvedel :D
sonetcz 2020-06-03 19:15:15
Já je sleduji a vím, že největší zumpa tam je the sun, je to ten nejhorší zdro =D
SpectraLab 2020-06-04 09:10:43
Tak keď city sú tak fascinovaný Robertom tak môžu nám dať cancela za Roberta : D