Včera sme písali o tom, že Riqui Puig má vzhľadom na zranenie Frenkieho de Jonga skvelú príležitosť preukázať svoje kvality na trávniku. Mladý záložník dostal šancu hneď v zápase s Athletic Club a chytil sa jej všetkými desiatimi. 20-ročný odchovanec La Masie vniesol do hry Blaugranas veľké oživenie.

Puig sa na trávniku objavil v 56. minúte, keď nahradil Arthura Mela. Quique Setién sa rozhodol vsadiť na Brazílčana v základnej zostave a v strede poľa hral spolu s Arturom Vidalom a Sergiom Busquetsom. Výkon záložnej formácie Blaugranas v každom prípade zaostal za očakávaniami. Arthur sa zmohol nanajvýš na prihrávky na istotu a keď skúsil zariskovať, loptu získal súper. Jeho hra bola nevýrazná. Vidal na druhej strane často strácal loptu a priveľmi často hľadal len Messiho. Barcelone chýbalo v strede poľa viac kvality a kreativity. Preto sa tréner po polčase rozhodol dať príležitosť Puigovi.

20-ročný záložník vniesol do hry mužstva veľké oživenie. Šikovný stredopoliar opäť prejavil odvahu a hral bez akýchkoľvek zábran. Nesnažil sa hľadať zbytočné lacné triky, ale volil dobré riešenia, ktoré nezdržiavali hru, práve naopak, otváral priestor a podporoval to, čo ostatní záložníci nedokázali. Na trávnik priniesol nepredvídateľnosť, ponúkal sa do hry a dobre vyvážal loptu z obrany do útoku. Predovšetkým však rýchlo premýšľal a do hry vniesol aj množstvo pozitívnej energie. Ukázal veľkú pracovitosť v rozsiahlom priestore a napriek malej postave bojoval s hráčmi súpera.

Ako informuje katalánsky denník Mundo Deportivo, Puig strávil na ihrisku 34 minút, vyslal 32 prihrávok, z čoho 27 našlo svojho adresáta. 20-ročný záložník vytvoril jednu gólovú príležitosť, predviedol jeden úspešný sklz a získal 2 lopty. 7 lôpt zároveň stratil, ale vzhľadom na jeho hru je to v norme. Za zmienku stojí jeho spolupráca s Jordim Albom, s ktorým si najčastejšie vymieňal loptu, keďže pôsobili na ľavom krídle spoločne s Ansum Fatim.

Riqui Puig má šancu, aby si v zápase s Celtou Vigo zahral aj v základnej zostave. Sergio Busquets je suspendovaný z dôvodu žltých kariet a Setién má k dispozícii už len Vidala, Rakitića a Arthura, pričom prví dvaja menovaní majú na konte už po 4 žlté karty. Barcelona hrá po Celte Vigo na Camp Nou s Atléticom. Puig dal v zápase s Athletic na známosť, že Setién s ním môže počítať. Podobne aj s Ansum Fatim. Barcelona potrebuje doplniť skúsenosti veteránov o mladícku finesu a energiu.

zdroj: as.com mundodeportivo.es
foto: fcbarcelona.com

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte alebo registrovať.
2020-06-24 20:56:44
Napiste do reakcie tip, ci bude alebo nebude so Celtou v zaklade. Som zvedavy co si myslite 😃
mikimi122 2020-06-24 21:09:23
Tým, že Busi ma stopku a de Jong je zranený, tak nám zostávuju len Rakitič, Vidal a Arthur Za mňa Puig bude hrať určite, ale či v základe tak to otázne. U Valverdeho by som si bol istý, že ho určite nedá, ale Setien je zato odvážnejší.
bulldozer Premium 2020-06-24 21:11:46
Nebude hrat, univerzalovi narychlo zasiju rebra aby nastupil v zalohe on.
kacejik 2020-06-24 21:27:45
Čakám základ Raki, Vidal, Arthur a útok Messi, Suarez, Griezmann ale dúfam v zálohu - Rakitic, Puig, Vidal a útok - Messi, Braithwaite, Fati
2020-06-24 21:13:23
Ak predáme Arthura, tak že vraj za neho náhrada by mal byť Ndombele. Aj keď Arthurov odchod nechcem, tak Ndombele by bol mnoho násobne lepší ako ten Pjanič. Ale aj keď by sa kúpil jeden záložník, tak stále nám bude treba niekoho a Puig je skvelá voľba.
kacejik 2020-06-24 21:29:43
Ndombeleho spm videl par zápasov a hral skvele no teraz mu Mourinho nedáva šance neviem prečo možno majú nezhody ale ak by to bolo nutné mohla by to byť dobrá kúpa.
tunno Premium 2020-06-24 21:39:12
Skoda reci. Cim viac hracov kazdy rok premiesat a nic nevybudovat.
bulldozer Premium 2020-06-24 21:43:13
O Ndombelem sa hovori ako o vymene za Coutinha.
mikimi122 2020-06-24 22:14:55
To hej ale ak by prišiel Ndombele a Arthur odišiel, tak relatívne skôr by v tíme nahradil Arthura ako Coutinha. To je tak podľa mňa, že vedenie potrebuje peniaze a jedine za Arthura ich dostanú v tejto chvíli. Za Coutinha ti asi teraz sotva niekto dá plnú cenu, tak aspoň ho vymeníš za niekoho kto ti nahradí Arthura. Za mňa ale aj keby bola výmena Cou- Ndombele, tak Spurs by ešte mali minimálne priložiť 20 M.
2020-06-25 14:57:48
Len preto, že ho nekúpili za cenu nad 100 miliónov, musí akože bojovať o miesto v prvom tíme, aj keď zjavne vyniká? Len on a Fati robia hru Barcelony znesiteľnou na pozeranie. Po tej biednej remíze so Sevillou som už bol rozhodnutý Barcelonu nepozerať, ale pozrel som si druhý polčas posledného zápasu, v ktorom hral on a Fati. Podľa mňa by ho mali, naopak, prosiť, aby hral v prvom tíme, lebo bez neho a Fatiho je hra Barcelony otrasná a snáď i v slovenskej 4. divízii je viac entuziazmu.
2020-06-26 16:39:23
Kedze barcelona kupuje pjanica tak ma puig po minutach