Tréner FC Barcelona absolvoval tlačovú konferenciu po remíze s Celtou Vigo, na ktorej vyjadril svoje sklamanie zo straty bodov. Barcelona prišla o víťazstvo v posledných minútach stretnutia.

Priebeh zápasu

"Kontrolovali sme väčšinu zápasu, ale nepodarilo sa nám streliť viac gólov. Neboli sme dostatočne efektívni a dôsledky boli fatálne. Gól Aspasa nás zranil. Nedokázali sme našu prevahu pretaviť v gól. Zápas sme mali rozhodnúť už v prvom polčase."

Problémy

"V posledných minútach nám chýbalo pokojné držanie lopty. Celta začala agresívne útočiť a my sme urobili niečo, čo zvyčajne nerobíme. Stiahli sme sa. Náš súper bol rovnaký ako pred pandémiou, ale teraz mu narástli krídla. Naša situácia nie je pozitívna, vyvoláva to v nás nervozitu a chyby. Musíme prijať tieto podmienky a pokúsiť sa eliminovať to, čo je zlé."

La Liga

"Je pravda, že pred obnovením La Ligy sme mali dvojbodový náskok pred Realom a teraz nám môže odskočiť na rovnaký počet bodov. V súčasnosti máme značne nižší priestor na chyby a musíme vyhrávať všetky zápasy až do konca. Musíme čakať na to, či Real Madrid stratí nejaké body."

Antoine Griezmann na lavičke náhradníkov

"Pre mňa nie je dôležité, či hráč bol drahý alebo nie. Počas uplynulého týždňa som nasadil inú zostavu a pýtali ste sa ma na absencie Puiga a Fatiho. Ide o moje rozhodnutia, ktoré prijímam pre dobro mužstva."

Hra na výjazdoch

"Neviem, ako mám odpovedať. Mohol som zmeniť tisíc vecí, ale nemusia priniesť istotu. Pokúšame sa brániť s loptou. Niekedy je ťažké útočiť, pretože súper sa zatiahne. Existuje množstvo tímov ako Celta, ktorá má skvelých hráčov spôsobujúcich problémy. Je pravda, že by sme sa chceli zlepšiť v niekoľkých aspektoch. Hráme ofenzívne, snažíme sa držať na polovici súpera a niekedy to súperovi poskytne možnosti na protiútoky."

Nespravodlivý faul

"Taký je futbal. Niekedy chýba šťastie. Stále neviem ako lopta nepadla do bránky po Piquého hlavičke. Urobili sme dobre množstvo vecí, mal to pre nás byť oveľa príjemnejší zápas."

Riqui Puig

"Neporovnávajme ho s Arthurom. Každý z nich má svoje prednosti. V konkrétnych situáciách môže dať jeden z nich viac, než ten druhý. Sú aj iní hráči, ktorí môžu hrať na týchto pozíciách, ale sú zranení. Ide o ťažké rozhodnutia, ale musím ich prijať. Najdôležitejšie je, aby priniesli dobré výsledky."

zdroj: fcbarca.com
foto: facebook

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte alebo registrovať.
2020-06-27 20:18:16
Fatálne je kde sa mužstvo nachádza stým čo predvádzajú nemajú šancu v Európe ani najmenej.Uz ani messimu nejde hlavna vec že predĺžili zmluvu a zárobok taký istý.Muzstvo je prestarnute.Platy najvyššie ale výsledky hráčov biedne.
2020-06-27 20:28:23
Musíme si povedať že aj messi tam mal šancu netrafil možno nám rozhodca nepomohol ale my sme mali dať 3 gól a predtým 2 presne som čakal keď vyhrávala o 1 gól a sú posledné minúty je to vždy ťažké ako keby sme vždy po góle niak prestali hrať ); tak nič sa nedeje real bude majster setien odíde a pôjdeme vyhrať uefa (jak bude)
2020-06-27 21:04:44
Setien nemá na velký klub!!dúfam že odíde lebo ci je korona alebo nie či prebral miesto na lavičke v polke sezony (jeho chyba vedel do čoho ide mudrejši treneri odmietli on bol 4 či 5 volba klubu) ukazuje že na to nemá celí zápas len sedí a pozera do blba hrame velmi zlý fotbal a to nie je o vekou hračoch!! Toto su mená čo máme na svetovej urovni a dneska nás celta vigo uplne zničila mali vyložené 3-4 tutovky!!Setien može ďakovať bohu že to skončilo iba 2-2 !! Dufam že odíde
2020-06-27 21:19:03
Z čoho súdite, že Setién nemá na veľkoklub? Prebral mužstvo v polke a urobil toho viac ako Valverde za 3 roky, naučil hráčov behať, pressing ako za starých čias, dneska to síce nebolo ono v obrane, ale v ofenzíve sme boli nebezpeční, hlavne 1. polčas. Ja si myslím, že hlavné slovo v prestupe majú ľudia vo vedení, lebo neverím, že by chcel hrať rýchly a technický futbal s tridsiatníkmi.
Najskôr by sa malo vymeniť vedenie a potom ďalšie. :)
myzuFCB Premium
2020-06-27 21:25:53
Súčasne výsledky len odzrkadľujú stav v akom sa nachádza celý klub. Myslím si, že o pár rokov nebudeme na tieto posledné sezóny pod týmto vedením a pri tejto skladbe mužstva spomínať práve v najlepšom. Ale skôr na obdobie úpadku. A preto by po voľbách mali prísť radiálne zmeny a zásahy aj do mužstva lebo je smutné v akom stave je náš klub v posledných mesiacocha zrejme sa to nezmení skôr ako po voľbách...
2020-06-27 22:28:01
Podľa mna zbytočne platíme cely trénersky štáb, ked vsetko aj tak diktuje Barto, nech potom robi trénera on
tunno Premium
2020-06-27 23:38:01
Nebol to zly zapas. Akosi sme sa zosypali po prvom gole, potom to uz nebolo ono. Rakitic sice stratil loptu ale z 80tich percent je to Umtitiho gol. Druhy gol bol nasimulovany pad a Griezman sa vyhol strele. Ak by hral Lenglet tak vyhrame.

Je pravda ze Leo vyzeral unavene. Tento rezim zapasov nasim starsim hracom nevyhovuje. Aj tak tam boli veci na ktorich sa da stavat. Treba vyzdvihnut aj vykon superov. Spanielska liga ma brutalnu kvalitu. V takej nemeckej by sme sa vobec nezapotili v 95 percentach zapasov.